wmaraci reklam
lidertakipci

Dolandırılmayın (Kairos)

12 Mesajlar 2.628 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Vedat61 Vedat61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad V** T**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye’de bilgisayar üzerinden ‘Kairos’ isimli yeni bir saadet zinciri türedi. Bilgisayarın 10 saat açık tutulması halinde binlerce dolar kazanılacağı vaat ediliyor. 10 ayda Türkiye’de 50 bin üyeye ulaşan bu sistemde toplanan para ise 25 milyon dolar.

SAADET zinciri sistemlerinin Türkiye’de en şöhretli olanı kuşkusuz, 1990’lı yılların sonunda ortaya çıkan Kenan Şeranoğlu’nun kurduğu Titan’dı. Ancak,
internete erişimin giderek hız kazandığı son yıllarda, farklı bir dizi ‘kazanç’ modeli hayata geçiriliyor.

Son aylarda Türkiye’de hızla yayılan sistemin adı Kairos Planet. Özellikle Facebook üzerindeki paylaşımlar ile sisteme üye kazandıran Kairos, İngiltere’de kurulu bir şirket.

‘TABELA’ LONDRA’DA
Londra’da bulunan şirketin kayıtlarına göre Kairos Teknoloji, Temmuz 2014’te kuruldu. Kayıtlara göre şirketin iki personeli görünüyor. Esasında bir tabela şirket konumundaki Kairos’un adresi her ne kadar Londra olsa da telefon numarası Ukrayna’ya ait görünüyor. Şirketin kurucusu olarak Ukraynalı bir çift görünüyor. Kayıtlara göre bu çiftin, Kairos gibi onlarca şirketin kurucusu oldukları görülüyor. Bir başka ifade ile şirketin kurucularının işi, Kairos gibi bir dizi şirketi birileri için kurmak.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'den Kairos açıklaması: İhbar var incelemeye aldık

10 AYDA 25 MİLYON DOLAR
Kairos’un Türkiye’de kurulu bir şirketi olmadığı gibi bakanlıktan alınmış doğrudan satış belgesi de bulunmuyor. Hikmet G., Hakan S., Barış Ö., Atilla S.,
Tayfun U. gibi isimlerin ‘lider’ olarak tanıtımını yaptıkları Kairos’a son 10 ayda Türkiye’den 50 bine yakın kişi üye yapıldı. Bu kişilerden toplanan paranın tutarı ise 25 milyon dolar olarak hesaplanıyor. Çeşitli illerde yapılan otel toplantıları ile üye kazandırılan Kairos’a, daha fazla kazanç elde etmek için, kimileri evini, arabasını, altınlarını satarak dahil oluyor.

Günde 10 saat açık tutun

SİSTEMİN işleyişi ve kazanç modeli ise şöyle açıklanıyor: “Kairos Teknoloji, dünya devi kimi şirketlerin verilerinin güvenli bir biçimde korunmasını sağlıyor. Kairos’a teslim edilen şirketin verileri, Kairos’un sunucularında tutuluyor, bu verilerin şifreleri ise dünyanın çeşitli yerlerindeki üyelerin bilgisayarlarında tutuluyor. Böylece, bu verilere yönelik bir siber saldırı imkânsız hale geliyor.” Yine, yapılan sunumlara göre, Kairos, kendisine üye olan kişinin bilgisayarında bulunan hard diskindeki boş alanı kiralıyor ve bunun için saatlik ücret ödüyor. Kairos’da öne çıkan söylemi ise, “Bilgisayarını günde 10 saat açık tut para kazan” şeklinde.

Şirketler yalanladı
KAIROS’un Türkiye’deki eğitim toplantılarında ve paylaşımlarda, kendileri ile çalışan çeşitli firmaların isimleri de paylaşılıyor. Nissan Motors, DHL, Dunlop gibi… Ancak, e-posta yolu ile Nissan ve DHL’e başvurulduğunda, bu firmalardan “Biz böyle bir firma (Kairos) ile çalışmıyoruz. Dahası tanıdığımız bir firma bile değil. Veri koruma hizmetini bu şekilde almamız da söz konusu olamaz” yanıtı alındı.

Pakete göre kazanç vaadi
SİSTEMİN kazanç modeli de ayrıntılı olarak paylaşılıyor. Buna göre, Kairos’a dahil olmak isteyen kişi, şirketin sunduğu 4 paketten birini satın almak zorunda. Her bir paketin ücreti ve vaat ettiği kazanç miktarı da farklı. * Buna göre, standart adı verilen ve girişte 125 dolar olarak alınan ücreti yatıran kişi ayda 26, yılda ise 312 dolar kazanıyor.* Kira geliri en yüksek paket olarak tanıtılan, ‘platin’ paketin bedeli 2 bin 777 dolar. Bu paketi alan ve sisteme giren kişi, ayda 578, yılda ise 6 bin 936 dolar kazanıyor. Platin paket sahiplerine yıllık 7 bin doların yanı sıra, her ay 200 dakikalık konuşma paketi de bonus olarak veriliyor. Konuşma paketi için “Kriptolu, takip edilemez, dinlenemez” deniliyor.

En tepedeki yöneticinin aylık kazancının 4.4 milyon dolar olacağı belirtiliyor.

Evini aracını satan da var

DÖRT paketten birini alanların elde ettiği kazanç ‘pasif kazanç’ olarak ifade edilirken, bir de yüksek kazanç imkânının olduğu belirtiliyor. Bu da, sisteme üye kazandırarak elde ediliyor. Üye olan kişi, başkasının da sisteme girmesini sağlarsa, bu kez de yüzde 15 komisyon alıyor. Bu şekilde, daha fazla kazanç elde etmek için sisteme giren kişi bu kez çevresindeki kişileri üye yapmaya başlıyor. Sisteme dahil edilen üye sayısına göre de kariyer unvanları alınıyor. Sisteme girmek için bazı kişiler ev, araba, altın satarken, kimileri de kredi çekiyor. Kairos'un Türkiye'deki ağı ağırlı olarak Facebook hesapları üzerinden ve otel toplantıları sayesinde oluşturuluyor. Anılan toplantılardan birinin de 24 Temmuz'da Ankara ATO Congresium'da yapılması planlanıyor.

Hakan S. konu ile ilgili sorulara yanıt vermekten kaçındı.

‘SİZİ MAHKEMEYE VERİRİM’

Kairos’un Türkiye’deki tepe yöneticilerinden Hakan S., konu ile ilgili görüşünü almak için aradığımızda “Bayramda tatildeyim beni rahatsız ediyorsunuz. Yalan-yanlış bir haber yaparsanız ben de sizi mahkemeye veririm. Ayrıca Kairos da mahkemeye verir” dedikten sonra telefonu kapattı.

UZMANINDAN ‘HAPİS’ UYARISI
Adli Bilişim Uzmanı Mustafa Sansar ise, konunun güvenlik yönüne işaret etti. Dünya devi şirketlerin, verilerini, bu türden tabela firmalara vererek koruma aldırmasının söz konusu olmadığına işaret eden Sansar şunları kaydetti: “Bunun ciddiye alır yani dahi yok. Bu türden işleri daha çok illegal kişi veya grupların yaptığını görüyoruz. Düşünün, Türkiye’deki 200-250 bin bilgisayarı zombi bilgisayar olarak kullandıklarında, bunlarla, hem Türkiye’deki herhangi bir yere veya başka bir ülkeye siber saldırı düzenleyebilirler. Bilgisayarınızın denetimini alan bu gruplar, bu cihazlarda kimi zaman, ele geçirdikleri kredi kartı bilgilerini, kimi zaman çocuk ****osu ile ilgili bilgileri tutuyor. Ve insanların bundan haberi yok. Yarın öbür gün olay soruşturma konusu olduğunda, benim bundan haberim yok diyemezsiniz ve direk hapse atılırsınız. Çevremden de, bu sisteme giren memurların olduğunu duydum. Memuriyet hayatları biteceği gibi, başları da derde girer.”

http://www.hurriyet.com.tr/londrada-kairos-adi-ile-firma-kurdular-turkiyede-50-bin-kisiden-25-milyon-dolar-topladilar-40140574
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Trden 50 bin kişi üyeymiş ama bu kişiler 1 tane bile şikayet konusu açmadı. Demekki alan razı satan razı hesabı.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
daha önce defalarca konusu açıldı dilimde tüy bitti kanmayın diye sitede temsilcisi de vardı KairosTR
yigitcankus

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Vay anasını yabilmem kaç milyon dölar :D başlık değiştirilse daha iyi olur .

wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Vedat61 https://wmaraci.com/forum/guncel/ulkede-kadar-koyun-varken-bosa-web-siteleri-ugrasiyoruz-360704.html

bome bome İnsanlığı Yitirme ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 15 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
http://blojen.com/kairos-planet-gercekleri-dolandirici-midir-yoksa-para-kazanma-agi-mi/ detaylı açıklama yapılmış :) ben hala bunu bile bile alanlara birşey diyemiyorum :D

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)
Çalıştığım yerde herkes yapmakta ve beni de zorluyorlar. Girmeme konusunda KESİNİM !
VolkanYildiz imsomnia

kişi bu mesajı beğendi.

VolkanYildiz VolkanYildiz www.volkanyıldız.net Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 723 / 141
  • Ticaret 30, (%100)
Geçen günlerde karşılaştığım birisi de beni zorluyor referansımdan üye ol diye, yok sağ ol ben almayayım dedim adam inanmış.
imsomnia

kişi bu mesajı beğendi.

Vedat61 Vedat61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad V** T**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
parası olanlara geçmiş olsun

http://m.haberturk.com/gundem/haber/1339522-saadet-zinciri-kairosta-binlerce-uye-batti

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Arkadaşlar dikkatlice okuyun lütfen!

Titan Saadet Zinciri kurucusu Kenan Şeranoğlu'nu yakinen tanıyorum. Onun sisteminde vergisiz, izinsiz bir şey olmamasına rağmen zamanında Aydın Doğan mağduru oldu ve hapis yattı.

Zamanın Hürriyet yayın müdürü ya da reklam sorumlusu vs kim ilgileniyorsa üst düzey birileri arıyor Kenan Şeranoğlu'nu ve neden Hürriyet'e reklam vermesi gerektiğini, bu reklamın nasıl kazançları olacağını anlatıyor.

Anlatıyor da anlatıyor..

Ancak zamanın Titan yapısına göre böyle bir reklam vermek saçma. Çünkü üyeler üyeleri getiriyor. Kenan Şeranoğlu da bunu anlatmaya çalışıyor ve istemediğini söylüyor.

Telefondaki yetkili yoğun bir ısrardan sonra Şeranoğlu'nun reklam almayacağına ikna oluyor ve 'Kenan Bey bu bir rica değil bu reklamı vereceksiniz' diyor. Bunun üzerine Şeranoğlu sinirleniyor ve cevap verip kapatıyor telefonu.

Ertesi gün Hürriyet manşetlerinde Titan **************lığı...

Ha bu tarz hikayeler çoğunuza göre şehir efsanesi gibi düşünülecektir farkındayım ancak ben işin en üstünde olan birinci ağızlardan biliyorum konuyu.

Hal böyleyken, önümde böyle bir örnek varken bu yukarıdaki haber de bana pek inandırıcı gelmiyor. Zira Bodrum'da bu sistemi kullanan ve bu işten para kazananları tanıyorum.

Bu tarz network marketing işlerine nasıl bakarsınız, ne düşünürseniz bilmem, ben de şimdiye kadar hiç bu tarz bir yapının içinde olmadım. Ancak burada anlatmak istediğim şey 'sistem iyi mi kötü mü' değil. Böyle hadiseleri biliyorum ve doğruluğuna inanıyorum. O yüzden bu tarz haberlere hemen inanmayıp kendiniz araştırıp en doğru sonucu bulacağınızdan eminim.
STAKHosting

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al