wmaraci reklam
lidertakipci

Dolar 4.92(Yorum)

32 Mesajlar 5.318 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Şaka maka 5e gidiyor bu arkadaşlar. Vallahi her sabah şoke girerek uyanıyorum. Bilgisayar alacağım para biriktirirken hergün fiyatı artıyor.

Türk Lirası sadece Dolar karşısında değer kaybetmiyor, tüm para birimleri karşısında değer kaybediyor.

Bu seneki ihracat geliri 150 milyar dolar.
Bu seneki ithalat oranı 259 milyar dolar.
Cari açığı siz hesap edin artık.
Bu gidişle ekonomistler dolar seçim gününe kadar ivme alacak seçimden sonra da artmaya devam edecek diyor. Yani eğer seçim seneye kalsaydı dolar 6 7 falan olur hatta geçerdi belki. 1 ay bile zor dayanacak ülke.

Ülkenin %10 büyüme oranı balon. Hiçbir şey yapmasanız zaten %5 6 büyüyorsunuz fakat bu üretime dayalı değil balon büyüme oluyor. Yani sizin teknolojik gücünüz gelişmiyor, fabrika sayınız artmıyor. Ülkece üretemiyoruz. Dışa bağımlı yaptılar ülkeyi

Üst akıl Dış mihraklardan falan kaynaklanmıyor bu üretim yok üretim. Tüketici bir millet yaratıldı. Tüketim ile üretim arasında dağlar var. Hazıra dağ dayanmaz demiş Atalarımız. Sıcak para ile ülke döndürülmeye çalışılıyor.

Koskoca TÜRKİYE BATIYOR EYY AHALİ. Doları DURDURAMIYORLAR!

642 Milyar Dolar yurtdışından para girmiş şimdiye kadar. Dişarıdan gelen sıcak paralar ile ayakta duruyor ülke. Hani şu dış mihraklar var ya onların paralarıyla ayakta duruyoruz.
Daha dün Tanker Tanker petrol Ceyhandan İsraile gitmiş. İsrailin petrol ihtiyacının 4te 3ünü Türkiye karşılıyor. Petrol İsrail için stratejik ve hayati öneme sahip. Sözüm size miting miting Eyy İsrail diye gezenler bu İsraile stratejik destek sağlamaya devam ediyor. Yaptırım yapamıyoruz neden? CÜNKÜ BATIYORUZ. Paraya ihtiyaç var.

Asil garip olan ne biliyor musunuz? İnsanlar bunu kanıksadı yani alıştı normal bir şeymiş gibi hergün doların artışını izliyorlar. Ülkeyi yönetenler doları ağızlarına almıyorlar bu seçim için lakin görünen köy kılavuz istemez.

.BATIYORUZ!

Not: Ekonomi konusu herkesi ilgilendirir siyasi cart curt diyeceklere şimdiden cevap vereyim. Ekonomi bir siyasi sonuçtur lakin her sektörü ilgilendirir. Bugün bir domain alırken bile dolar seni ilgilendiriyor be kardeşim. .app domainler Türkiye de 60 70 lira avrupada 10 12 euro(dolar) her şeyi etkiliyor dolar. Hostinginden internet faturana kadar yansıyor bu kardeşim. Ben kendimi değil ülkeyi üretimi ve senin cebini de düşünüyorum. Sen de bunları bir düşün

Son olarak
Dolara YAPILAN MÜDAHALELER TEMSİLİ.

Edit: Dış lobi vs.. diyenler aşağıya videolar attım izlesinler
Gerilim Crewx YORci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

adnan358 adnan358 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 54 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Tüketici bir millet yaratıldı. Tüketim ile üretim arasında dağlar var. Hazıra dağ dayanmaz demiş Atalarımız.
Katılıyorum +1
Backlinkcigeldi

kişi bu mesajı beğendi.

drmd drmd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 125 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Tema alacaktım kursağımda kaldı. Bana en ufak yansıması şu an bu..

Yazı ağırlık tema arıyorsanız PM.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

drmd adlı üyeden alıntı

Tema alacaktım kursağımda kaldı. Bana en ufak yansıması şu an bu..

Bu tür konular açınca millet sanıyor sadece muhalif yorumlar yapılıyor kafadan atıyoruz. Yahu ülkeyi yönetenler yüzünden bu halde dolar ve ekonomi tabii ki onları da elestireceğiz. Yazik günah değil mi? Hocam siz neden tema alamıyorsunuz rahatça? Ben neden rahatça bilgisayar alamıyorum. Millet rahatça evine neden et sokup çocuklarına yediremiyor. Neden dünyada en fazla vergi veren ülkelerden biriyiz? Ramazan da iftarlar da bir tek kuş sütleri eksik bu ülkede ekmegi bile avucundaki bozuk paraları hesaplayıp alan milyonlar var
Bize görülen bu hayat reva mı?
Güzelim ülkeye yazık değil mi?
ntka Crewx stroncow

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Bu tür konular açınca millet sanıyor sadece muhalif yorumlar yapılıyor kafadan atıyoruz. Yahu ülkeyi yönetenler yüzünden bu halde dolar ve ekonomi tabii ki onları da elestireceğiz. Yazik günah değil mi? Hocam siz neden tema alamıyorsunuz rahatça? Ben neden rahatça bilgisayar alamıyorum. Millet rahatça evine neden et sokup çocuklarına yediremiyor. Neden dünyada en fazla vergi veren ülkelerden biriyiz? Ramazan da iftarlar da bir tek kuş sütleri eksik bu ülkede ekmegi bile avucundaki bozuk paraları hesaplayıp alan milyonlar var
Bize görülen bu hayat reva mı?
Güzelim ülkeye yazık değil mi?

Dolar 4.50 gidiyor konuda yazmıştım. Konu silinmiş o zaman benzerinize buraya yazayım.

Bugün dolar 4.50, yarın 4.60, haftaya 4.80, 2 hafta sonra 5.00, 1 yıl sonra 10.00, artık ilerde çuvalla tl veririz anca 1 dolar alırız. Görünen köy klavuz istemiyor.
MRCBOX

kişi bu mesajı beğendi.

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
ASametYildirim
İlerde ülkemizin bir örneği
https://youtu.be/7iWvHihYPnI
MuratDinc

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Dolar 4.50 gidiyor konuda yazmıştım. Konu silinmiş o zaman benzerinize buraya yazayım.

Bugün dolar 4.50, yarın 4.60, haftaya 4.80, 2 hafta sonra 5.00, 1 yıl sonra 10.00, artık ilerde çuvalla tl veririz anca 1 dolar alırız. Görünen köy klavuz istemiyor.

Hocam aklım almıyor Bu doların vehametini nasıl anlayamıyorlar. Yandaş tv kanallari doları hiç gündeme getirmiyor. Zaten belli bir kitle %30 40 civarı sadece bu yandaş kanalları izliyor. Haliyle balon ekonomi ile pohpohlanıp bolca eyy amerika eyy almanya eyy israil sözlerini duyup uyuşturuluyorlar.

İnanın bu halka eğitim verseniz tek tek durumu anlatsanız birçoğu durumun vehametini anlar. Bu biatçılık öyle korkunç bir hal aldı ki insanlar gözlerinin önündeki gerçeği göremiyor. Hastane de doktor yok yapılan tüm inşalar zarar ediyor. Vergiler tavan yapmış. Dış açik dünyalar kadar olmuş. Her şeyi neredeyse ithal ediyoruz.
Sırf seçim için eyy israil diyorlar yahu bu ülkeye israilliler vizesiz giriyor filistinliler vizesiz giremiyor. Kudus mitinginden 1 gün sonra Tanker Tanker petrol gitti israile yahu her şeyi seçim için kullanır mı bir insan? Bu insanlara bu kadar aptal muammelesi yapmak neden? Sırf sana inanıyor oy veriyor diye neden her konuda yalan söylüyorsun. Neyse hocam çok doluyum. Olabildigince sade yazmak istedim.

Dolar dediğiniz gibi 5te olur 10da. DURMAK YOK ARTIŞA DEVAM!

ntka MRCBOX ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Türkiye Cumhuriyeti Devleti işgal altındadır. İthal etmekle tehdit eden bir bakan, faizleri indirmekle ekonomiyi düzelteceğine inanan bir Cumhurbaşkanı olduğu bir ülkede ben bir şey üreteceğim diyenleri öldürürler. Sadece üretmek kurtarır bizi sadece üretmek.
stk27 stroncow adnan358

kişi bu mesajı beğendi.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Tek kelime ile üzücü, ülke böyle yönetilmeye devam ederse, bu ülkenin sonu hiç hayırlı gözükmüyor.

Göz göre göre fakirleşiyoruz, şaka gibi! Geçen sene bu zamanlar, dolar 3.57 kuruş. 1 Yıl sonrası, dolar 4.58 kuruş. 1 senede, 1 LİRA artık. Bunu nasıl göz ardı ediyorsunuz, hangi ideoloji ile bunu savuruyorsunuz, çok ama çok merak ediyorum! Bunun izahı olamaz, günden güne halk fakirleşiyor, ülkeyi sömürenlerin umurunda dahi değil. Normal yaşamı geçtim, biz webmasterler için bile durum kötü, .net alan adı olmuş 50 LİRA! VPS/VDS'lerin fiyatı tavan, tema desen zaten almak imkansız.
Backlinkcigeldi

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al