wmaraci reklam
lidertakipci

Evliler,nişanlılar,sözlüler - Fikirlerinize ihtiyacım var.

18 Mesajlar 1.821 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

theweakone theweakone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar,

24 yaşındayım, 4 aylık ciddi bir ilişkim var, hayatımı paylaşabileceğime sonuna kadar inandığım birini buldum. Buna tüm kalbim ve aklımla inanıyorum.

Son zamanlarda sevgilimin ailesine görücü mü denir ne denirse öyle sorular gelmeye başladı. O da 23 yaşında üniversitesini bitirdi geldi geçen sene. Evliliğe hazır yani. Ve bu isteme falan mevzuları beni inanılmaz geriyor yıpratıyor.

E diyeceksiniz ki, sen ağzını açma sen iste kızı. Yahu yapamıyorum. Askerliğim duruyor. Açıktan üniversite okuyorum son sınıftayım ama çok dersim var 2020 den önce bitmez. Bırakıp askere gitsem gelsem 1 sene. Bekleyeceğine inancım tam ama 1 sene nasıl dayanılır onuda bilemiyorum. Eğitimimi yarıda kesip önüme geçebilecek olası fırsatları değerlendirememekten de korkuyorum bir yandan. Yani 2k lira gibi maaşlara çalıştım hep, asgari ücret neredeyse. Ailem düğünümü dahi yapamayacak kadar zor şartlarda yaşıyor, kira, şehirdışında okuyan kardeş vs. Babamın emekliliğine 1 sene var. Yahu kafayı yemek üzereyim.

Neresinden tutsam elimde kalıyor. Kızın konuşmalarından da hissediyorum gel iste demeye getiriyo sürekli konuyu. Kalbine kendine olan inancım sonsuz, fazlasıyla güveniyorum da zaten. Ama çıkamıyorum işin içinden. Babamlara desem isteyin diye, isterler mi? Çok zor, düğün işi falan çok para kalkabilir miyiz bilmiyorum. Evimiz yok, ailemle yaşamaya zorlayamam, kiraya çıksam nasıl geçinicem...

Yahu artık kendi kendimi yeme seviyesine geldim. Çıkamıyorum işin içinden. Ne yapılır, ne yapmalıyım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gitmesem askere, söz mü taksam. 2.5-3 sene bekler mi? Bekler, ama aileler araya girince ailesi bekler mi? 3 sene az değil ki.2 sene de üni biticek, 6 ay kısa dönem askerlik yapsam 2.5 sene en az.

Yok mu şu işin bir çıkar yolu...

Biraz uzun oldu, ama çok doluyum. kimle ne konuşsam bilmiyorum. burası uzun zamandır takıldığım bir forum, okuyan, yorum yazan herkese şimdiden sonsuz teşekkürler.

wmaraci
reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
nişanlanin askere gidip geldikten sonra evlencez dersiniz ailelere askerlik aradan çıkar zaman kazanmış olursunuz

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

MaskeliEskiya MaskeliEskiya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
kardesim sizin daha 3 aylik iliskiniz var ben olsam unv bittirim ondan sonra askere gidip nisani yaparim simdiden soz yaparsin 1.5 sene sonrada evlenirsiniz

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Benim tavsiyem şu. Eğer gerçekten kendisiyle bir hayat geçirmeye karar verdiyseniz Gidin isteyin. Aile arasında söz mü olur nişan mı olur orasını bilemem.

Askere git. Bu esnada okumaya devam et. Sonuçta askerdeyken sınava giremezsin diye birşey yok. Çalışamazsın diye birşey de yok. Tam tersi kafana koyduysan bu kadar boş zamanı başka hiçbir yerde bulamazsın ders çalışacak. Bu dediğime katılmayan arkadaşlar çıkabilir. Benim dediğim süre fazlalılığı acemi birliği için değil. Usta birliğinde fazlasıyla vakit bulursun.

Sen gidip gelesiye okulun bitmesine az kalmış olur. Gelirsin düğün hazırlıklarına başlarsın. Okul bittiğinde de düğününü yaparsın.

Tabi ne olur fazladan 6 ay askerlik yaparsın. E ona da vatan sağolsun! Der geçersin.

Saygılar.
MuratCENGEL cetvel UmutWare

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
İşte bu yüzden 26 yaşındayım ve bekarım.Size göre saçma olur bana göre bir insan ciddi bir iş ve kariyer yapmadıkça evlenmemesi gerekli.O yüzden ciddi ilişki yapmamayı düşündüm hep.

Benim düşünceme göre insan şimdilik 2 daha sonra 4 kişilik bir maaş olmadığı sürece evlenmemesi.Varsın insanları 50 kişi istesin bir kişiyi seviyorsa 10 yılda bekler.Ben olsam yerinizde sağlam bir iş,askerliği tamamalamadan, okulunuz bitmeden söz nişan işlerinize girmeyin.Haa aileniz zengin olur 1.500 tl kazanırsın aile 2 bin tl de yardım eder evlen ama 2 kişiyi geçindiricek bir bütcen yoksa evlenme derim.

Sağlıktayım hergün kaç kişi ile karşılaşırım evlenen insan %99 kariyeri yarım kalır geliştiremez kendini.2 bin tl lik maaş alıyorsan gözün yemez başka bir işe girmeyi...

Hakkında hayırlısı..

Ayrıca şunu diyim 4 yıllıktan tut 8 aylık ilişkilerim oldu. 4 ayda veya 4 senede insan kesinlikle tanınmaz..İyi düşünün.. Ben iyiki ciddi bir ilişkim sonuçlanmamış diyorum çünkü bu kariyerimi hayatta yakalayamazdım.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

Victoryksk adlı üyeden alıntı

Benim tavsiyem şu. Eğer gerçekten kendisiyle bir hayat geçirmeye karar verdiyseniz Gidin isteyin. Aile arasında söz mü olur nişan mı olur orasını bilemem.

Askere git. Bu esnada okumaya devam et. Sonuçta askerdeyken sınava giremezsin diye birşey yok. Çalışamazsın diye birşey de yok. Tam tersi kafana koyduysan bu kadar boş zamanı başka hiçbir yerde bulamazsın ders çalışacak. Bu dediğime katılmayan arkadaşlar çıkabilir. Benim dediğim süre fazlalılığı acemi birliği için değil. Usta birliğinde fazlasıyla vakit bulursun.

Sen gidip gelesiye okulun bitmesine az kalmış olur. Gelirsin düğün hazırlıklarına başlarsın. Okul bittiğinde de düğününü yaparsın.

Tabi ne olur fazladan 6 ay askerlik yaparsın. E ona da vatan sağolsun! Der geçersin.

Saygılar.

6 ay da az değil be üstad. Nasıl dayanır insan bilmiyorum ki hiç.. 2 yıllık mezunlarına kısa dönem geliyo diyip bi heyecanlandırdılar bidaha konusu açılmadı sonra.. ayrıca düğün işleri nası olacak, babamlar şimdi söz nişan için yok diycek, erken diycek.. nası kalkacaz altından diycek. Diyeceği 80 tane şey olacak :/

MaskeliEskiya adlı üyeden alıntı

kardesim sizin daha 3 aylik iliskiniz var ben olsam unv bittirim ondan sonra askere gidip nisani yaparim simdiden soz yaparsin 1.5 sene sonrada evlenirsiniz

Ya gelince üni mezunu bile değilim iş güç iyi değil düğün ev eşya çok zorlanıcam tek başıma :/ nasıl yaparım bilmiyorum hiç..

Voltaren adlı üyeden alıntı

nişanlanin askere gidip geldikten sonra evlencez dersiniz ailelere askerlik aradan çıkar zaman kazanmış olursunuz

1 sene askerlik :/ duramam kafayı yerim ya.

• Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

linksiz adlı üyeden alıntı

İşte bu yüzden 26 yaşındayım ve bekarım.Size göre saçma olur bana göre bir insan ciddi bir iş ve kariyer yapmadıkça evlenmemesi gerekli.O yüzden ciddi ilişki yapmamayı düşündüm hep.

Benim düşünceme göre insan şimdilik 2 daha sonra 4 kişilik bir maaş olmadığı sürece evlenmemesi.Varsın insanları 50 kişi istesin bir kişiyi seviyorsa 10 yılda bekler.Ben olsam yerinizde sağlam bir iş,askerliği tamamalamadan, okulunuz bitmeden söz nişan işlerinize girmeyin.Haa aileniz zengin olur 1.500 tl kazanırsın aile 2 bin tl de yardım eder evlen ama 2 kişiyi geçindiricek bir bütcen yoksa evlenme derim.

Sağlıktayım hergün kaç kişi ile karşılaşırım evlenen insan %99 kariyeri yarım kalır geliştiremez kendini.2 bin tl lik maaş alıyorsan gözün yemez başka bir işe girmeyi...

Hakkında hayırlısı..

Hocam güzel demişsiniz, iyi demişsiniz. Ama beş sene bekledik diyelim, iyi bir maaş ile işim olacağı ne malum. Yani açıköğretim okuyan, kafası öyle fazla ders falan basmayan bi tipim. Böyle konularda kendime güvenim yok ki, kpss kasıp memur olcam, iyi bi şirket açıcak bir projede üretebilmek bilmiyorum yapabilir miyim. Beklemek bir çözüm mü bilmiyorum..

dost1313 dost1313 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 6 / 74
  • Ticaret 4, (%100)

linksiz adlı üyeden alıntı

Hakkında hayırlısı..

Ayrıca şunu diyim 4 yıllıktan tut 8 aylık ilişkilerim oldu. 4 ayda veya 4 senede insan kesinlikle tanınmaz..İyi düşünün.. Ben iyiki ciddi bir ilişkim sonuçlanmamış diyorum çünkü bu kariyerimi hayatta yakalayamazdım.

%2500 katılıyorum.

• Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
theweakone hocam daha yaşınız daha kücük, büyük değil. 40 yaşında avukat olan yakınlarımız var.
Kendinize güvenmeyerek zaten 1-0 geride başlıyorsunuz. Ben mesela 86 puan aldım kpssden. Evli olsam hayatta alamazdım o puanı.. Ama oturdum eşşek gibi çalıştım 8 ay günde 10 saat. Liseden cıktığımda 5 mat netim vardı otursam şuan ders anlatırım bunların hepsi azimdir..

2 senedir bende aöf okuyorum askerlik kısaltmak icin uzadıkça uzuyor sebebi ise sevmiyorum dersleri.29 yaşına kadar erteliyorum.

Şuan 2 bin tl kazanıyorum ailem 1 bin tl verir geçinirim, düğünümü fıstık gibi yapar ama ben evlenmek istemiyorum. Cünkü sağlam bir iş kariyer olsun gelirim 4 bin olsun ki evlenince rahat edeyim. Ailem birşey isteyince cocuğum bir şey isteyince alamayıp içime oturmasın...
theweakone

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
En önemli şeyi diyeyim 4 ay da sakın bir kişiye güvenme..Sensiz olmaz, sensiz yapamam ölürüm diyen insanlar yeri gelir seni aldatır, seni unutur..Kuru sogan yeriz diyen eşin evlenince istediğini alma dediklerini duymak istemezsin....
mimarcan theweakone

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al