wmaraci reklam

Evrimin Halk Tarafından Kabulünde Türkiye Sonuncu!

57 Mesajlar 6.725 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)
Yaratanın yokluğuna deliliniz nedir? Dinler yalan olsa bile bir yaratan yoktur diyemezsiniz...

wmaraci
reklam

voltnar voltnar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 53 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

akrepkral adlı üyeden alıntı

Niye gidip geldin mi oraya? Zaten senin gibi birinden bu üslup beklenirdi. Ama anladığın dilde de konuşuruz merak etme. Öldükten sonra hiç bir beklentim yok. Senin beklediğin gibi göğüsleri tomurcuklanmış huriler, bahçeler beklemiyorum. Şeytan olan senin zihniyetinde olan, bilimsel bir konu açıldığında dini hemen bir propaganda aracı haline getirip kullanan herkesdir. Ben paket beklemiyorum, dediğim gibi paketi bekleyen karşılık bekleyen sizlersiniz. Ben iyilik yapıyorsam insanlık için, siz iyilik yapmak zorunda kalıyorsanız cennet için(.)

gitmedim ama kesin gideceğim buna inanıyorum ahirete cennet mi olur cehennem mi bilmiyorum beklentin yok ama bir yere gideceksin ölümden önce inanmassan cehennemdesin yani inanlar cennete inanmayanlara bir şey olmayacak sanma cehennemde var biz kuluz aciziz ALLAH ın hiçbirşeye ihtiyacı yoktur konu bilimsel değil elektrik bluetooth wife gözle görmüyoruz ama kullanıyoruz çünkü biz aciziz aciz olanın beklentisi olur insan 2 gün tuvalete gitmediği zaman acizliğini anlıyor ben iyilik yaparım ALLAH için çünkü o herşeyi yaratandır hiçbirşeye de ihtiyacı yoktur insanlık için insanlar cehenneme sokulur kim dayanabilir ki sen dayanabilirmisin

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Evrimi "ülkenin en önde gelen islamcıları" kabul etti diyor. Evrimi senin yukarıda bahsettiğin şekilde kabul eden alimlerden 1-2 kişiyi kabul ettiklerine dair kanıtıyla örnek versin bakalım.

Ayrıca, evrimi kabul etmeyenler gerici, kabul edenler ileri düzeymiş... :D Peh!
voltnar

kişi bu mesajı beğendi.

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
evrimi ha kabul etmişiz ha etmemişiz. Bize ne katıcakki :D . Keşke bunun yerine daha farklı şeyleri insanlara empoze etmeyi deneselerdi...
"Aaa ne güzel ben maymundan gelmişim. Atalarımda çok zekiymiş heee... "

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)
Bilinci olup bilincsizce yalanlara inanip yasayan toplumdan hayir gelmez.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Konu altında bilmeden etmeden evrimin tek bir teori olduğunu zannedenleri de gördük. Yorumlarda şiddetle karşı çıkan arkadaşların karşı çıktıkları "Darwin'ci Evrim"dir. Bunun dışında da bir çok evrim teorisi mevcut ki bir kısmının yalanlanması mümkün değil. Aksi halde birbiriyle akraba olan türler ortaya çıkamazdı. Bizim inancımıza göre de (hadis rivayetlerinde yer aldığı şekliyle) eskiden insanların ömrü, boyu çok daha uzundu. Zaman içinde bunların değişmiş olması bile evrime bir işarettir.

modernhoca modernhoca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Tasarım/Yazılım/Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)
Bu konudan gıdım gıdım cahillik akıyor... Avrupanın KİLİSELERİ bile bu iddaa ortaya atıldığında yani evrim var dendiğinde KİLİSELERİ bile bunu yalanladı. Yıllar sonra papanın yaptığı açıklama ile bu teoriye inandıklarını söyledi.
Hristiyanlardan bahsediyoruz. Hristiyanlar bile tahrip olmuş bir dinin içerisindeyken bu teoriyi ilk başta kabul etmiyorsa ve sonra ediyorsa müslümanlarında evrime inanmasını cahillik olarak tanımlarım. Çünkü İslam tahrip olmayan tek dindir. Bir müslümanın tahrip olmayan bir dine sahip olup evrime inanmaması ile tahrip olan bir dinin 200 tane Kutsal kitabı olan hristiyanlık dininin evrimi kabul etmesi kabul edenlerin cahil olduğunu ortaya koyar... Çünkü tahrip edilen din kabul ediyor, tarip diyoruz değiştirilmiş yani değiştirilmiş cahillik içerisinde olan hristiyanların yanında hristiyan olmayıpda yer alanda cahil olur. KÖRLE YATAN ŞAŞI KALKAR.

Diyanet Vakfi: Allah insanı, pişmiş çamura benzeyen bir balçıktan yarattı.(RAHMAN SURESİ 14)
Hristiyanlık ve Yahudilik
Tevrat’ı değiştirdiler. (Bakara, 2/79)
Allah’ın âyetlerini inkâr ettiler. (Âl-i İmran, 3/70)
Bile bile hakkı gizlediler. (Âl-i İmran, 3/71)
Kitaplarındaki bilgileri gizlediler. (Maide, 5/15)
Ehl-i kitap, “Cennete ancak Yahudi ve Hıristiyanlar girecek” dediler. (Bakara, 2/111)
Bilginlerini, rahiplerini Rabler edindiler. (Tevbe, 9/31)
LittleNodo

kişi bu mesajı beğendi.

₪ #GRAFİK TASARIM #WEB TASARIM #YAZILIM #DONANIM #WORDPRESS ₪

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)
Bakıyorum da forumda hocalar (imamlar) bayağı çokmuş! Herkesin dini kendine evrimi dinle çüretemezsiniz. Evrim hayatın ta kendisidir. Gerçeği müslüman doğduğunuz için bulduğunuzu sanıyorsunuz tıpkı hristiyan veya yahudi doğanlar gibi. Ama gerçeği bulmak bu kadar kolay değildir inanmak kolaya kaçmaktır, sorgulamak ise gerçeğe yaklaşmaktır. Umarım ayetle cevap veren hocalar çıkmaz yine!

LittleNodo LittleNodo Profil silinsin Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 45 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Mesajım silinmiş,moderasyon büyük ihtimal konuyu kaldıracak gene.
Direk bunun türevi olan adamları banlasa çok rahat edeceklerde...

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
Birbirine ters düşen bir çok konu var ve bir çok kişi var.

1- Bir dine inanıyorsun veya inanmıyorsun, karşındakine saygın olmalı. Dinimiz de bunu emreder, etik kurallar, ahlak da bunu emreder. İnsanlığın iyiliği için, saygı önemli.

2- Evrim teorisi veya teorilerine inanmak islama terstir. Ama bu demek değildir ki tamamiyle elinin tersiyle it. İslam, müslüman zeki olmalıdır, sorgulamalıdır ve öğrenmelidir, örnek olmalıdır der. Bunun gereği de gerek bu konuyu gerekse de diğer bilimsel konuları araştırabileceği, teorileri bölüm bölüm inceleyebileceği veya düşünebileceği anlamına gelir.

3- Cennet ve oradaki vaadedilen yaşantı için sevap işlemeye çalışanlar, ibadet edenler zaten benim gözümde tam bir müslüman değildir. Etrafta böyle insanları çok aşırı fazla gördüğünüzden, müslümanlığı bu zannedemezsiniz. Biraz açmak gerekirse, bir iş yerinde patronunuz varken yerde gördüğünüz çöpü alıp çöpe atmak, patronunuz yokken de yapmanız gereken ( etik ) bir davranıştır. O işyerinde sadece patronu oradayken çöpe atan çalışanlar yüzünden, tüm personeli bir değerlendiremezsiniz. Ne dine uygundur, ne etik değerlere ne başka bişeye. Yine saygıya geliyoruz. İnsanız çünkü.

4- Bu grafik istediği kadar doğru içeriğe sahip olsun, burada yanlış olan çıkarımdır. Tarihte bir çok kez görülmüştür ki, genel olarak kanıtlanmış veya benimsenmiş bazı bilimsel araştırmalar, teoriler vesaire, vakti zamanı geldiğinde yerini başka bir gerçekle değiştirmiştir. Örneklerini oturun araştırın, uzatmak istemiyorum. Yani demek istiyorum ki, Türkiye müslüman bir ülke ve evrim teorisine inanan insan sayısı diğer ileri ülkelerden daha az. Sadece bu veri ile Türkiye'yi "müslüman olduğu için bilimde geri" diyerek yargılayamazsınız. Ancak; gerçekten de -dinle alakası olmamasına rağmen- ülkemizde bilim daha geride. Ama bunu, daha farklı içeriklerle orada burada paylaşırsanız, sizi bir kaç kişi ciddiye alabilir elbette. Kusura bakmayın, bu konuyu hiç ciddiye alamayacağım.

5- Ben müslüman doğdum, sigara kullanıyorum, alkol kullandım, sahnelere çıktım, bir çok şey yaptım, fizik ve matematiği seviyorum, eğitim almamama rağmen çoğu müslümanın dinlemediği metal müzikleri dinledim ve 5-6 farklı enstruman çalmayı öğrenip bu müzikleri çaldım, yazılımda kendimi geliştirdim. Ve hiç bir zaman islamiyet bana engel olmadı. Bakın arkadaşlar, islamiyet insanları doğruya yönelten bir dindir. Diğer dinlerle kıyaslamak gereksiz, açıp baktığınızda Kuran-ı Kerim'i -tabi önyargı olmadan- konuların ne kadar mantıklı yerlere gittiğini göreceksiniz. Önyargılarımızdan kaybediyoruz zaten öyle değil mi? Daha geçen gün upuzun sakallı bir abimi azarladım. Cennette nasıl olsa rahat hayat yaşayacağız, şimdi çile çekelim şöyle yapalım böyle yapalım ezelim kendimizi diyor. Sevap diyor. Yahu olay o değil! Senin ve senin gibiler yüzünden, işte burada da olduğu gibi dinimizi yanlış algılayıp insanlara da yanlış gösteriyorlar!

Son Olarak:

Kimse kimseyi kırmadan tartışabilse keşke. Neden *** da dahil çoğu forumda bu tarz konular kapatılmaya mahkum? İnsan değil miyiz biz? Evrildik veya yaratıldık, insanız ama değil mi? Konuşarak, birbirimizi dinleyerek anlaşıyoruz? Peki sorun ne? Neden banlanıyoruz, neden ileri geri konuşup konuyu kapattırıyoruz? Lütfen arkadaşlar, birbirimize sahip çıkalım.

İyi forumlar dilerim.

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al