wmaraci reklam

Evrimin Halk Tarafından Kabulünde Türkiye Sonuncu!

57 Mesajlar 6.721 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

voltnar voltnar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 53 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

WWT adlı üyeden alıntı

Birbirine ters düşen bir çok konu var ve bir çok kişi var.

1- Bir dine inanıyorsun veya inanmıyorsun, karşındakine saygın olmalı. Dinimiz de bunu emreder, etik kurallar, ahlak da bunu emreder. İnsanlığın iyiliği için, saygı önemli.

2- Evrim teorisi veya teorilerine inanmak islama terstir. Ama bu demek değildir ki tamamiyle elinin tersiyle it. İslam, müslüman zeki olmalıdır, sorgulamalıdır ve öğrenmelidir, örnek olmalıdır der. Bunun gereği de gerek bu konuyu gerekse de diğer bilimsel konuları araştırabileceği, teorileri bölüm bölüm inceleyebileceği veya düşünebileceği anlamına gelir.

3- Cennet ve oradaki vaadedilen yaşantı için sevap işlemeye çalışanlar, ibadet edenler zaten benim gözümde tam bir müslüman değildir. Etrafta böyle insanları çok aşırı fazla gördüğünüzden, müslümanlığı bu zannedemezsiniz. Biraz açmak gerekirse, bir iş yerinde patronunuz varken yerde gördüğünüz çöpü alıp çöpe atmak, patronunuz yokken de yapmanız gereken ( etik ) bir davranıştır. O işyerinde sadece patronu oradayken çöpe atan çalışanlar yüzünden, tüm personeli bir değerlendiremezsiniz. Ne dine uygundur, ne etik değerlere ne başka bişeye. Yine saygıya geliyoruz. İnsanız çünkü.

4- Bu grafik istediği kadar doğru içeriğe sahip olsun, burada yanlış olan çıkarımdır. Tarihte bir çok kez görülmüştür ki, genel olarak kanıtlanmış veya benimsenmiş bazı bilimsel araştırmalar, teoriler vesaire, vakti zamanı geldiğinde yerini başka bir gerçekle değiştirmiştir. Örneklerini oturun araştırın, uzatmak istemiyorum. Yani demek istiyorum ki, Türkiye müslüman bir ülke ve evrim teorisine inanan insan sayısı diğer ileri ülkelerden daha az. Sadece bu veri ile Türkiye'yi "müslüman olduğu için bilimde geri" diyerek yargılayamazsınız. Ancak; gerçekten de -dinle alakası olmamasına rağmen- ülkemizde bilim daha geride. Ama bunu, daha farklı içeriklerle orada burada paylaşırsanız, sizi bir kaç kişi ciddiye alabilir elbette. Kusura bakmayın, bu konuyu hiç ciddiye alamayacağım.

5- Ben müslüman doğdum, sigara kullanıyorum, alkol kullandım, sahnelere çıktım, bir çok şey yaptım, fizik ve matematiği seviyorum, eğitim almamama rağmen çoğu müslümanın dinlemediği metal müzikleri dinledim ve 5-6 farklı enstruman çalmayı öğrenip bu müzikleri çaldım, yazılımda kendimi geliştirdim. Ve hiç bir zaman islamiyet bana engel olmadı. Bakın arkadaşlar, islamiyet insanları doğruya yönelten bir dindir. Diğer dinlerle kıyaslamak gereksiz, açıp baktığınızda Kuran-ı Kerim'i -tabi önyargı olmadan- konuların ne kadar mantıklı yerlere gittiğini göreceksiniz. Önyargılarımızdan kaybediyoruz zaten öyle değil mi? Daha geçen gün upuzun sakallı bir abimi azarladım. Cennette nasıl olsa rahat hayat yaşayacağız, şimdi çile çekelim şöyle yapalım böyle yapalım ezelim kendimizi diyor. Sevap diyor. Yahu olay o değil! Senin ve senin gibiler yüzünden, işte burada da olduğu gibi dinimizi yanlış algılayıp insanlara da yanlış gösteriyorlar!

Son Olarak:

Kimse kimseyi kırmadan tartışabilse keşke. Neden *** da dahil çoğu forumda bu tarz konular kapatılmaya mahkum? İnsan değil miyiz biz? Evrildik veya yaratıldık, insanız ama değil mi? Konuşarak, birbirimizi dinleyerek anlaşıyoruz? Peki sorun ne? Neden banlanıyoruz, neden ileri geri konuşup konuyu kapattırıyoruz? Lütfen arkadaşlar, birbirimize sahip çıkalım.

İyi forumlar dilerim.

benim gözümde tam bir müslüman değildir nedir sana göre bana göre müslüman mı var din tamamlanmıştır 5. madde herkes İSLAM ahlakıyla doğar zaten bu tip konular burada konuşulmaz zaten burası webmaster portalı bazı dinsizler genç dini bilgi olmayan insanları kandırmaya yönelik açılmış konudur fötöcülerinde işid daiş te böyle dini doğru kaynaktan öğrenmiyorlar

Ek Olarak:

akrepkral adlı üyeden alıntı

Bakıyorum da forumda hocalar (imamlar) bayağı çokmuş! Herkesin dini kendine evrimi dinle çüretemezsiniz. Evrim hayatın ta kendisidir. Gerçeği müslüman doğduğunuz için bulduğunuzu sanıyorsunuz tıpkı hristiyan veya yahudi doğanlar gibi. Ama gerçeği bulmak bu kadar kolay değildir inanmak kolaya kaçmaktır, sorgulamak ise gerçeğe yaklaşmaktır. Umarım ayetle cevap veren hocalar çıkmaz yine!

hayırdır dini bilgi olmayan gençleri kandırmaya çalışıyorsunuz ama doğru cevapları söyleyince kızıyorsunuz hoca diyorsunuz her insan İSLAM dinin gelir ana babaları ve yakınları onları kötüye sürüklemeye çalışır tıpkı sizin yaptığınız gibi işid daiş fötö nerden çıktı yanlış din bilgi öğrenmekten bizim bulmuşuz zaten sen sorguluyorsun kendine ortak arıyorsun bak demek ki benim söylediğim doğru çünkü şu kadar kişi benimle aynı şeyi düşünüyor demek istiyorsun 7 milyar kişi beyaza siyah dese beyaz siyah olmaz diyenler yanlış söylemiştir ayet hadis örnek verilmeyecekte ineğemi soracağız nasıl bir kaynak istiyorsun
LittleNodo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

voltnar adlı üyeden alıntı

bu ne biçim yazı ateistliği savun kişi manyaktır zaten inanmıyorsun karşılığında ne aldığı düşünüyorsun ben İSLAM ı savunurum çünkü birinin benim yazımdan dolayı İSLAM ı seçerse karşılığında sevap kazanırım sen bununla kazandığını sanıyorsun dünya dinsizleşebilir çünkü kıyamet dinsizlerin üstüne kopacak İsa

Ek Olarak: önde gelen islamcıda nedir ALLAH a inanıyorlar ama evrime inanıyorlar yaşar nuri öztürk mü o da nalladı zaten bakırköy ruh ve sinir hastalıklarından bir randevu al bence İsa

Şimdi ateizmi savunan kişi manyaktır diyen adama evrim mi anlatacaksın İsa? Adam insani açıdan daha tam olarak olgunlaşamamış. Evrim teorisi gibi basit ama toplum ve dini normlarla taban tabana çelişen bir olguyu anlatmak çok ama çok zor. Evrimi kabul etsek ne olur etmesek ne olur diyen arkadaşlar modern biyoloji, genetik ve dolaylı olarak tıp bilimi evrim teorisi üzerine kuruludur. Bu bilimlerde varlık göstermek istiyorsan öncelikle evrim gibi çürütülemez kanıtlarla oluşturulmuş bir olguyu benimsemen gerekir. Aksi takdirde böyle yerinde sayarsın.
contentwriter akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

voltnar voltnar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 53 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Şimdi ateizmi savunan kişi manyaktır diyen adama evrim mi anlatacaksın İsa? Adam insani açıdan daha tam olarak olgunlaşamamış. Evrim teorisi gibi basit ama toplum ve dini normlarla taban tabana çelişen bir olguyu anlatmak çok ama çok zor. Evrimi kabul etsek ne olur etmesek ne olur diyen arkadaşlar modern biyoloji, genetik ve dolaylı olarak tıp bilimi evrim teorisi üzerine kuruludur. Bu bilimlerde varlık göstermek istiyorsan öncelikle evrim gibi çürütülemez kanıtlarla oluşturulmuş bir olguyu benimsemen gerekir. Aksi takdirde böyle yerinde sayarsın.

insan kendi kendine herşeyi bulacağını zanneder yahu bir etrafınıza bakın neyin kendi kendine olduğu düşünüyorsunuz ateist tıpçılara göre insan hiç hastalanmaz ise ölmez o kadar tıpçı geldi ölümün çaresini söyleyemedi kendileride gitti adam dağda 100 sene yaşıyor şehirdeki 6 yada bir hastahaneye gidiyor 40 yaşında ölüyor çünkü ateistler anlamıyor 124 bin peygamber geldi niye insan kendi kendine bulamaz dünya dönüyor ve hiç sekmeden bilim öyle söylüyor nasa hiç şaşmıyormusuz insan vucudundaki ayrıntıyı biyoloji söylüyor kafamdan uydurmuyorum bilimle işim olmasa internete ne işim var

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)

voltnar adlı üyeden alıntı

insan kendi kendine herşeyi bulacağını zanneder yahu bir etrafınıza bakın neyin kendi kendine olduğu düşünüyorsunuz ateist tıpçılara göre insan hiç hastalanmaz ise ölmez o kadar tıpçı geldi ölümün çaresini söyleyemedi kendileride gitti adam dağda 100 sene yaşıyor şehirdeki 6 yada bir hastahaneye gidiyor 40 yaşında ölüyor çünkü ateistler anlamıyor 124 bin peygamber geldi niye insan kendi kendine bulamaz dünya dönüyor ve hiç sekmeden bilim öyle söylüyor nasa hiç şaşmıyormusuz insan vucudundaki ayrıntıyı biyoloji söylüyor kafamdan uydurmuyorum bilimle işim olmasa internete ne işim var

Burada ne dediğini kendin anlayabildin mi bari :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

miyondemli miyondemli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 129 / 137
  • Ticaret 30, (%100)
Evrim Olayında aklıma takılan tek şey var.
Evrim sadece bize özgü mü ? neden arılar,kuşlar,aslanlar kartallar evrimleşip kendine özgü kararlar vermiyor. bir aslan neden kapitalist düzeni eleştirmiyor. canımı sıkan işte bu arılar neden bu yıl bal yapasım yok bir tatile çıkayım demiyor. hepsi zihinsel gelişimini filan tamamlayıp kendi öz benliğine kavuşması filan gerekmez miydi ?

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
@voltnar orada bahsetmek istediğim şey bambaşkaydı, yine de teşekkür ederim.

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Gelecekte dinlerin yok olacağını daha öncede yazmıştım. Teknolojinin her bir adımında daha özgür oluyoruz. Tanrı rolünde bir varlığa ihtiyacımızın olmadığını görüyoruz. Çoğu hastalığı şuan tedavi edebiliyoruz. Doğal afetlerden koruna biliyoruz. Geçmişten beri Tanrı bizleri korusun diye dua ederken artık kendimizi tanrıdan korur hale geldik.

Her zaman güldürmüştü. Yine güldürdü.
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ben konuyu din'e taş atmak için açmadım. Sadece dünyada kabul gören ve ülkemizde de yaygınlaşmasını istediğim bir konuyu paylaştım.

Evrimi kabul eden - en azından benim bildiğim- islamcılar: Caner Taslaman, Emre Dorman, Enis Doko, Sinan Canan, Mehmet Okuyan, Edip Yüksel. Eminim daha fazlası vardır çünkü müslüman bilim adamlarının bu yönde araştırmaları var. İsteyen araştırabilir, olmazsa ben daha müsait bir zamanda bizzat eklerim buraya.

Adem ile Havva meselesinin evrimle alakası yok, çünkü kuran'da yeterince bilgi yok. İnsanlık var olduktan sonra da yaratılmış olabilirler.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Ben konuyu din'e taş atmak için açmadım. Sadece dünyada kabul gören ve ülkemizde de yaygınlaşmasını istediğim bir konuyu paylaştım.

Evrimi kabul eden - en azından benim bildiğim- islamcılar: Caner Taslaman, Emre Dorman, Enis Doko, Sinan Canan, Mehmet Okuyan, Edip Yüksel. Eminim daha fazlası vardır çünkü müslüman bilim adamlarının bu yönde araştırmaları var. İsteyen araştırabilir, olmazsa ben daha müsait bir zamanda bizzat eklerim buraya.

Adem ile Havva meselesinin evrimle alakası yok, çünkü kuran'da yeterince bilgi yok. İnsanlık var olduktan sonra da yaratılmış olabilirler.

SunSky Adnan Oktar evrime en çok karşı çıkan ve dünyada sevilmeyen bir gericidir. Ara fosil yok diyerek evrimi reddeder, ara fosil olmasına rağmen. Kendisini takan da olmaması lazım, sonuçta yayını kerhaneye çeviriyor ama belli ki destekleniyor birileri tarafından.

Konuyu din'e taş atmak için atmamış olsanız da sizi birçok dini konuda görüyorum ve direkt olarak din'i yada din'e hizmet edenleri karalıyorsunuz.

Saydığınız kişilerden 1 tanesini bile duymadım, bir tek edip yükseli duydum onun da müslüman olduğundan şüpheliyim değişik değişik konuşan birisi kendisi.

İnsanlık Hz. Adem ile başlamıştır, yeterli bilgi yok diye bir şey yok, ilk yaratılan odur, ondan önce otdur, hayvandır belki yaratılmış olabilir, onu bilemem, o konuda yeterli kültürüm yok fakat insan açısından ilk insan Hz.Adem'dir, önce insan vardı, yok oldu sonra Hz. Adem oldu diye bir görüşü eskiden de duymuştum bu tamemen asılsızdır.

Adnan Oktar'ı da izlemediğim için bilmiyorum, dünyada karşı çıkılmasına şaşmamalı, eğer o adamın sözlerine göre Müslümanları yargılıyorsanız vay halinize.
LittleNodo

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Anlamadığım olay şu. Dini savunanlar neye dayanarak dinin gerçekten olduğu görüşündeler. Hiç bir şekilde dinlerin kanıtı yok ve kör kütük bağlısınız. Yine gelmiş ya acaba gerçekten evrim varmı diye merak etmiyip İsa arkadaşımıza yok öyle böyle diyip karşı çıkıyorsunuz. Sen ilk önce inandığın dinin nekadar doğu olduğunu kavra sonra insanların inandığı şeyler üzerine konuş.
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al