wmaraci reklam
lidertakipci

Facebookta Dolandırıcılık

3 Mesajlar 1.331 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Bir çok insan Facebook’ta zaman geçiriyor. Hatta bazıları zamanının büyük bir kısmını Facebook’ta geçiriyor. Facebook’un yan tarafında her zaman ilgi çekici reklamlar çıkmıştır. Çünkü insanların artık belirli bir düzeyde güvenini kazanan Facebook’un reklamları da insan zihninde güvenli sayılır. Açık arttırmayla ucuz ürün alabileceğinizi vaat eden reklama tıkladığınızda (ilk adresi veremiyorum çünkü devamlı resmi ve gözüken adresi değiştiriyorlar.) Ziinga.com ‘a açılıyor. Sitenin alt tarafında bir dizi kullanıcı yorumları tabiki olumlu. Sonra devam ettiğinizde ilk seferde acemi olduğunuz için 25 tane teklif verebileceğinizi söylüyorlar. Samsung Fotoğraf makinesini kargo ücreti dahil 18-20 lira civarında açık arttırmadan alabiliyorsunuz. Sadece fotoğraf makinesi değil. İndirim kartlarını da çok ucuza açık arttırmadan alabiliyorsunuz. Ucuza fotoğraf makinesi almanın mutluluğuyla hemen kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. Tabi ondan sonra iş işten geçmiş oluyor. Kredi kartınızdan devamlı para çekiliyor ve bu kartı kapatana kadar da devam ediyor. Ürün ise eline geçeni daha görmedim. Kullanıcı yorumlarının olduğu bir çok site var ve yaklaşık 200 kullanıcı yorumu okudum. Facebook’ta bu reklam yayınlandığı için de bu makaleyi paylaşma gereği hissettim çünkü o reklamı gören herkes tehlikede. Bizim size tavsiyemiz kredi kartı bilgilerinizi kimseye vermeyiniz. Artık çoğu bankada tek kullanımlık kartlar var. Müşteri hizmetlerini arayınca ne kadarlık alışveriş yapacağınızı söylüyorsunuz onlar size limitini belirlediğiniz tek kullanımlık sanal kart bilgilerini sms yoluyla ulaştırıyorlar. Güvenlik herşeyden önce gelir.

NOT: Olayın Facebook ile bir alakası yoktur. Muhtemelen haberleri bile yoktur. Bu kişi ve kurumlar parasını verip reklamını yayınlatan kişilerdir.

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
facebookla nasıl alakası olmuyor anlamadım, facebooka reklam vermenin yolu facebooktan geçiyor, bence bunu webrazzi gibi yerlere mail at, geri döneceklerini zannetmiyorum ama okumalarını sağlamalısın, hatta savcılığa bile gidebilirsin, **************lık bu çünkü

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Facebook'a parasını verip reklamını yayınlatıyorlar. 5 kavanoz bal 100 lira gibi. Yani bu reklam googlede de yayınlanabilir. Bende dün tıkladım reklama kargo dahil 18 liraya çok güzel bir fotoğraf makinesi kaldı bana ama ben bu kadar basit olmayacağını düşünüp biraz araştırdım. Kartını iptal ettirenler mi dersin , kart iptal edilene kadar bütün paraları çekilenler mi dersin bir sürü yorum okudum. Açıkcası korktum başkaları okumadan atlayacak diye. Bunu paylaşma gereği hissettim. Hatta şöyle birşey söyleyeyim kartında limit olmasa bile ödemeyi kabul ediyorlar çünkü adamlar her kredi kartını yatırmanda senden para çekiyorlar

Ek Olarak: Üyeliğinizi iptal etmek için de 39 dolar gibi bir ücret istiyorlar

Ek Olarak: ilk aşamada da 165 lira üyelik parası kesiyorlar
ferahi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al