wmaraci reklam
lidertakipci

Forumda Hukuk Fakültesi Okuyan/Okumuş Birileri Var Mı?

6 Mesajlar 807 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
Seneye hukuk fakültesi kazanıp okumak istiyorum ve ufak tefek merak ettiğim konular var acaba wmaracı'nda hukuk okuyan ya da bitirmiş abilerim var mı? :D Az biraz araştırma yaptım ama canlı kanlı yaşayan kişilere sormak bir başkadır diye düşündüm. Okul hayatı, dersler, gelecek planları hakkında sorularım var.

wmaraci
reklam

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Hukuk okumadım ama okuduğum bölüm sayesinde birçok hukuk dersi aldım.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Eğer sağlık tıp fakültesi diş v.b. ise varsa her türlü. Fakülte uzak olduğu için hukuktan arkadaşım yok

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
ya aslında en baş merak ettiğim hangi şehirlerde okudukları ya da okumak istedikleri. üniversite sınavından önce nasıl çalıştılar nasıl puanlar aldılar hedeflerine ulaştılar mı, dersler çok mu ağır, günler yorucu mu geçiyor. asıl merak ettiğim ise ben hukuk fakültesini bitirdikten sonra hakim ve savcılık sınavına girip savcı olmak istiyorum. bu konu hakkında bilgisi olan varsa çok iyi olur :D

Ek Olarak:

LeoneKG adlı üyeden alıntı

Hukuk okumadım ama okuduğum bölüm sayesinde birçok hukuk dersi aldım.

siyasal bilimler ya da iktisat falan mı okudunuz hocam? o bölümlerde de hukuk dersleri görülüyormuş sanırım.

wmaraci
wmaraci

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Hevesini kırmak gibi olmasın da hukuk okuyan arkadaşlarımın onda sekizi memnun değil. Her ile açtılar bölümü, çalışma yelpazesi çok geniş olsa da mezun sayısı çok fazla. Hakim-savcı olabilmek için %1 lik dilime girmen lazım. Her ne kadar devam zorunluluğu olmasa da derslere gitmek gerekiyor, genel olarak dersler zor, mantığa dayalı olsa da ezber çok fazla. Kitaplarını görsen kaçarsın zaten ^^. Sürekli yeni gelişmeleri takip etmek, araştırmak, iyi görünüş ve diksiyon gerektiriyor diyebilirim. Hakim-savcı olma hayaliyle hukuk okumaya başlayıp, okulu bırakan çok insan var. Üniversite sınavında ise ygsye çok fazla takılma ikinci bölüm çok önemli edebiyat coğrafyayı herkes yapıyor zaten, matematiğe iyi çalış.
Genel olarak son sınıfa kadar YGS-Matematik2 çalış. Son sınıfta edebiyat-coğrafyayı sonlara doğru ezberle geç(2-3 ay yeter de artar).
Galatasaray ve Ankara hukuk genelde başı çekiyor, tabi bu 5 yıl önceydi şimdi durum nasıl tam bilmiyorum.
Hayallerinin peşinden git ama biraz da gerçekçi olmak, kendini bilmek gerekiyor.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
İzmir'de okuyanlar memnun değil. negiu güzel hususlara değinmiş. Kolluk kuvvetlerinde görevli olanlardan, Kıbrıs'a (başka ülkelerde var) para verip okula gitmeden (denklik nedeniyle) mezuniyet belgesi alanlar çok sayıda. Bunlar savcı veya hakim değil ama avukat oluyorlar. Avukatların hiç birisi hayatlarından memnun değiller. %1 dilimini ben daha yüksek sanıyordum. Yani soğutmak istemem bizim denkliğimizi başka ülkeler kabul etmiyorlar diye biliyorum. Bence bu konuda araştırma yapmanız daha önemli. Yabancı dil geliştirmeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz bence daha önemli. Hayırlı olsun.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al