wmaraci reklam

İnsanlık İçin 5 TL niz Varmı?

50 Mesajlar 6.736 Okunma
smmexpress

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

5 TL BAĞIŞ YAPMANIN YOLU

İHH

...TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan "SOMALI" yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.
www.ihh.org.tr

Kimse Yok Mu Derneği

TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan “ACLIK” yazıp 5777`ye SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.
www.kimseyokmu.org.tr

Deniz Feneri Derneği

TURKCELL, VODAFONE VE AVEA’nın tüm faturalı ve kontörlü hatlarından 5560’a boş SMS göndererek 5 TL bağışlayabilirsiniz.
www.denizfeneri.org.tr

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

1 Ağustos’tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden "AFRIKA" yazıp 5601’e gönderilecek olan SMS’ler 5 TL karşılığında olacak, 3 SMS gönderildiğinde bir fitre bir iftar parası verilmiş olacak.
www.diyanet.gov.tr

wmaraci
reklam

AlpEreN AlpEreN Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Destekliyorum ve gerçekten bu sese kulak vermeli, bu açlığa ekmek uzatan el olmalıyız diye düşünüyorum.

mirach mirach Hepimiz Gugılız Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Konu için teşekkürler inşallah az sonra yapacam bir şeyler

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
"Afrika ??? Türkiye'de ki bir lokma yiyecek ekmek bulamayanlar bitti mi?"

Diyenler var mı acaba..

wmaraci
wmaraci

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

radyoloji adlı üyeden alıntı

"Afrika ??? Türkiye'de ki bir lokma yiyecek ekmek bulamayanlar bitti mi?"

Diyenler var mı acaba..

Ben diyorum valla..Tabi ki herkesi düşünmeliyiz ama bence en başta kendi vatandaşımızı düşünmeliyiz..Hatta bu 5 TL ile olacak işte değil bu tür insanlar iş verilmeli ne demişler "Balık verme, balı tutmayı öğret" diye düşünüyorum ben..Ama yardım tabii ki sizi ilgilendirir isterseniz Afrikaya isterseniz vatanaşımıza yardım edersiniz isterseniz hiç etmezsiniz..Bu sizin vicdananınıza ve düşüncenize kalmış bir durum

FatihToprak FatihToprak www.fatihtoprak.com Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Siyasi yerlere gelecek konuşursam eğer. IHH 'nin yaptıklarını geçmişte hepimizi biliyoruz.

Bizim kendi isnanımız açlıktan sürünürken Afrikaya kucak açmaya çalışmak komik yani.

Yorum var - ama - yok.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

Fatih Toprak adlı üyeden alıntı

Siyasi yerlere gelecek konuşursam eğer. IHH 'nin yaptıklarını geçmişte hepimizi biliyoruz.

Bizim kendi isnanımız açlıktan sürünürken Afrikaya kucak açmaya çalışmak komik yani.

Yorum var - ama - yok.

Haklısın, İHH güvenini kaybetti bence. Ayrıca neden hep uzaklara bakıyoruz ki? Dibimizdeki aç insanları göremiyoruz bir türlü.

Ek Olarak: Güven kaybetmeye Deniz Feneri'de dahil.

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Fakire 5 Lira yardım etmekle kimse batmaz. Ülkendekine de yardım edersin Afrikadakinede edersin. "Türkiyedekiler açken ben başkasına yardım etmem" diyenler, bu bahaneyi bıraksınlar artık bence. Tavsiye vereyim sizlere; Ramazanın başında Türkiyeden bir fakire fukuraya yardım edin, Ramazan sonunda da Afrikadaki bir fakire yardım edin. Toplam 10 Liranız gitmiş olur, kaba hesap edersek. Eminim siz 10 Lirayı 1 gün içinde mutlaka harcıyorsunuzdur. Veya gidip bir domain alıyorsunuzdur yada hosting. Bir hosting parası da yardım edin fakirlere sevap kazanın inş.

Güvenilirlik konusuna gelince inanın ben de yukardakiler arasında sadece Diyanete yüzde yüz güveniyorum. Ben mesela 1 mesaj attım diyanetten attım. İlerde inş yine atarım. Ha isteyen atar isteyen atmaz. Bu işten şahsen ben para kazanıyor değilim. Ben sadece hatırlatmak istediğim için bu konuyu açtım. İlla 5 Lira değil başka şekillerde de yardım edebilirsiniz. Ama burda sen oturduğun yerden yardım etmiş oluyorsun. Bütün mesele bu. Saygılar sevgiler.

FatihToprak FatihToprak www.fatihtoprak.com Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)

Sinan YORULMAZ adlı üyeden alıntı

Haklısın, İHH güvenini kaybetti bence. Ayrıca neden hep uzaklara bakıyoruz ki? Dibimizdeki aç insanları göremiyoruz bir türlü.

Ek Olarak: Güven kaybetmeye Deniz Feneri'de dahil.

yakında bende kendi fenerimle bağış toplasam somut olan değerlerini kullanarak insanların bunu afişe etsem cebimi doldursam..

Bak bak slogana bak, Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir , değil mi?

Ne güzel İstanbul be.

Ek Olarak:

radyoloji adlı üyeden alıntı

Fakire 5 Lira yardım etmekle kimse batmaz. Ülkendekine de yardım edersin Afrikadakinede edersin. "Türkiyedekiler açken ben başkasına yardım etmem" diyenler, bu bahaneyi bıraksınlar artık bence. Tavsiye vereyim sizlere; Ramazanın başında Türkiyeden bir fakire fukuraya yardım edin, Ramazan sonunda da Afrikadaki bir fakire yardım edin. Toplam 10 Liranız gitmiş olur, kaba hesap edersek. Eminim siz 10 Lirayı 1 gün içinde mutlaka harcıyorsunuzdur. Veya gidip bir domain alıyorsunuzdur yada hosting. Bir hosting parası da yardım edin fakirlere sevap kazanın inş.

Güvenilirlik konusuna gelince inanın ben de yukardakiler arasında sadece Diyanete yüzde yüz güveniyorum. Ben mesela 1 mesaj attım diyanetten attım. İlerde inş yine atarım. Ha isteyen atar isteyen atmaz. Bu işten şahsen ben para kazanıyor değilim. Ben sadece hatırlatmak istediğim için bu konuyu açtım. İlla 5 Lira değil başka şekillerde de yardım edebilirsiniz. Ama burda sen oturduğun yerden yardım etmiş oluyorsun. Bütün mesele bu. Saygılar sevgiler.

Lütfen kendi yargılarımızı kenara bırakıp objektif olarak yardım konusu irdeleyelim. Güvenilirlik veya güvernirsizlik tamamen opsiyonel , katılıyorum ama bunu bize nasıl ıspatlıyorlar. Afrikaya gidiyorlar, yardımlardan oluşan konvoyu belgeselleştirip geliyorlar.

Siz bunu tv'd eizliyorsunzu bir kaç dakikalık montajlanmış RTL gibi. güzel. Gidiyorsunuz bakmışsınız ki adamlar ertesi sene kanallara Afrika 'da yaşam adında belgesel hazırlayıp vermişler (: Bir taşla 27 kuş vurmuşlar.

Sizce bu kurumlar sadece insalık için mi yapıyorlar bunu.

Peki benim de şu an maddi sıkıntım var hatta 1 TL bile ihtiyacım.

O zaman banada yardım eder misiniz ?

Ne kadar güvenirsiniz sözüme de yardım edersinzi?

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Benim şahsi görüşüm, herkesin etrafında elbetki yoksul bir aile vardır. Tanıdığınız yoksul ailelere yardım etmek daha makbuldur. Paranın nereye gittiğini bilmiyoruz, böyle yardım olmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al