wmaraci reklam

İstanbul Merkez Komutanlığı?

8 Mesajlar 2.242 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Dün Şubat celbi için Sevk yerleri açıklandıktan sonra, 2.grup olarak acemilik Ankara Mamak ve ardından esas birlik olarak İstanbul Merkez Komutanlığına gideceğim belli oldu. Sınıfım Piyade.

E-devlet üzerinde yazan tam adı ile : İSTANBUL MRK.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / İSTANBUL BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

Sanırım bu merkez komutanlık 2 bölüme de ayrılıyormuş. Bir taraf AS.İZ bir taraf Özel Koruma bölümü. Lakin AS.İZ kısmına çıkan başkaları var. Onlarda esas birlik kısmı farklı yazıyor. (İSTANBUL MRK.K.LIĞI AS.İZ .......) şeklinde.

Burada askerliğini yapmış veya burası hakkında bilgisi olan birisi varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim. Nasıl bir yerdir? Askerlik nasıl geçer? :)
Talhailko

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Talhailko Talhailko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba kardeş bi iletişime geçebilir miyiz ya bende aralıkta gideceğim merkez komutanlığı çıktı nasıl geçti bilgilendirirsen sevinirim

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
As.iz rahattır. O bölgede şehit ,cenaze olaylarında törene gidersiniz. Nöbet vb . Devam eder
Talhailko

kişi bu mesajı beğendi.

Talhailko Talhailko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
As.iz yazmıyor sadece merkez komutanlığı İstanbul / Beşiktaş

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Acemiliği bende Mamak'ta yaptım. Rahat geçer hele yazıcı olursan tamamdır evrak düzenle yazı yaz otur :)
Komutanlar fazla sıkmaz bazı bölüklerin hariç senden tek beklenen şey yemin törenine hazırlık. Her gün bol bol yürürsün imkanları da iyi gayet yeni gelen Alay Komutanı da acemi askerlerle baya ilgileniyor.
Düştüğün tabura göre yardımcı olabilirim

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
FurkanKandemir hocam döneli çok oldu ya :D Dediğiniz gibi yazıcılık denk geldi oda bir ton kağıt doldurduğumuzdan yazısı güzel olanları aldılar bir 10 kişi yazıcılıkla geçti acemilik acayip rahattı ^^. 1 tabur 3 bölükteydim ben. Yürüyüş yapan arkadaşlar baya şikayetçiydi fazla yürümekten :D

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
shateiel Hüsamettin öyledir acımaz :)

sergennaslan sergennaslan Razer Gold %80 Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
Kh. ve Kh. Bl. (karargah ve karargah bölük Komutanlığı) büyük ihtimalle kısımlarda çalışırsın (yazıcı, şoför vb.) sadece gece nöbeti tutarsın diye düşünüyorum. Emniyet muhafız bölüğünde olsaydın 5-8 saat falan nöbet tutardın diye düşünüyorum.

Sevk belgende ki Muv. Öz. Kısmını yazarsan daha yararlı olur.

Askerlik içerideyken çok yavaş geçiyor ama sona gelince ne ara geçti diyorsun. En büyük tavsiyem ise "kafana takmama" olur. Komutanların kızsa da ceza da verse hiç kafana takma hepsinin bir gün geçeceğini düşün. Diğer türlü hiç geçmiyor.

Sıracılık ve devrecilik gibi öğeler varsa bu senin yararına olacaktır, en azından askerliğinin yarısı rahat geçer.

Gitmeden önce İç Hizmet Kanunu oku öyle git, sana çok yararı olur. Ne yapıp ne yapmayacağını öğrenmiş olursun (Yasal açıdan).

Çarşı izninde paranı tedariki kullan yoksa çabuk bitiyor. Askerlik süren boyunca aramayan dostların olacak onları da gözden geçirirsin süre zarfında.

Askerlik ile ilgili yapılan en büyük hata ise "Dağıtım izni" kullanmaktır. Kesinlikle kullanmanı tavsiye etmiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al