wmaraci reklam

Kitap tavsiyesine ihtiyacım var.

10 Mesajlar 1.232 Okunma
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar,

HTML, HTML 5, CSS, CSS3, Responsive, Bootstrap, .less ile çalışma, SASS, COMPASS, Javascript, AJAX, AngularJS, PHP, phpMyAdmin ile MySQL hakkında bilgilerin olduğu en iyi kitaplar nelerdir? Bir çok konuda farklı kitaplar var ancak hangisini geçmem gerektiğini bilemiyorum.

Mesela Javascript için;
- Javascript Programlama - İbrahim Çelikbilek
- Modern JavaScript - Fatih Kadir Akın
- Yeni Başlayanlar için JavaScript - Fahrettin Erdinç
- HTML5 CSS3 ve JavaScript ile Web Tasırımı - Burak Tokak
şeklinde öne çıkan güncel bir çok kitap mevcut.

Sizce ben yukarıdaki bilgileri içeren hangi kitapları almalıyım?

Not: Tüm dillerde giriş seviyesi ilgim var, HTLM, CSS, Responsive ve Bootstrap'ı biliyorum, kaynak niyetinde alacağım.

Ben şöyle bir liste yaptım kendime;
- Yeni Nesil Tekniklerle Web Tasarımı ve Web Programlama - Uğur Gelişken
- HTML5, CSS3 ve JavaScript ile Web Tasarımı - Burak Tokak
- Responsive Web Tasarımı ve Uygulamaları - Burak Tokak
- Javascript Programlama - İbrahim Çelikbilek
- Modern JavaScript - Fatih Kadir Akın (alsam mı? almasam mı?)
- Uygulamalarla PHP - A. Gökhan Satman
- Node.js - Dr. Özcan Kasal

Ayrıca diğer almayı düşündüğüm kitaplar;
- Yazılım Güvenliği Saldırı ve Savunma - Bünyamin Demir
- Opencart ile E-Ticaret - İlker Ülfer

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

drumpoll drumpoll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
Hocam,

İnternette bir sürü kurs var. Kitaplarla neden zaman harcıyorsunuz? Bir dil öğrenecekseniz, bu ancak pratik yapmakla olur. Kitaplar ise, çoğu zaman bütün değişkenleri alt alta sıralamaktan başka bir işe yaramaz. Siz bilirsiniz gene de.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
İnternetteki kurslar ile bilgi sahibi oldum, bana zaten elde tutulur bir kaynak lazım. Yani aradığım bütün değişkenlerin alt alta sıralanması ve gerektiğinde açıp bakabileceğim bir kitap.

Şu an bir tasarımımı photoshop ortamında çizip html ve css ile web'e aktarıp bunu wordpress'e entegre edebiliyorum, hazır php ve javascript kodları ile de yarım yamalak bir şeyler yapabiliyorum ama derinlemesine bilgi için bana çeşitli örneklerin olduğu bir dokuman lazım. Kitap almak da burada imdadıma yetişir diye düşündüm.

drumpoll adlı üyeden alıntı

Hocam,

İnternette bir sürü kurs var. Kitaplarla neden zaman harcıyorsunuz? Bir dil öğrenecekseniz, bu ancak pratik yapmakla olur. Kitaplar ise, çoğu zaman bütün değişkenleri alt alta sıralamaktan başka bir işe yaramaz. Siz bilirsiniz gene de.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

drumpoll adlı üyeden alıntı

Hocam,

Kitap ile çalışın kitaba neden zaman harcanıyor öğrenin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
WebDost Hocam bu nasıl bir üslüp?

Bu konuda böyle bir yorum yapabiliyor olmak için, zaten daha önceden kitaplarla çalışmış olmak gerekiyor.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
drumpoll yazdığımdan nasıl bir şey anladınız bilmiyorum fakat üslupta kusur eylediysem affedersiniz. Öncelikle size söylemek istediğim bazı şeyler var:

Bir mühendis c plus dersini veya yazılım dersini kitaptan mı yoksa internetten mi öğreniyor bunu en yakın üniversite öğrencisine sorabilirsiniz. Öncelikle internetten öğrenilen bilgi ile kitaptan teorik öğrenilip bizzat pratikte uygulamak daha mantıklı.

Bakın bizzat bunu denememişseniz burada konuşma hakkınızın olduğunu da düşünmüyorum. Lütfen kibirinizi bir kenara bırakın, bunu detaylıca eşeleyip tartışalım.

Tekrardan üslupta kusur eylediysem affola...

• Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
WebDost Üslubunuzu biraz yanlış anladım evet. Açıklamayı yaptınız, çıkışım için kusura bakmayın.

Öğrenme konusunu kendi tarafımızdan eşeleyebiliriz ancak. Kimi insan okuyarak sizin dediğiniz metod ile öğrenirken, kimi insan saatlerce eğitim videosu izler, uğraşır didinir,yanlış yapar,tekrar uğraşır ve öğrenir. Bu kişiden kişiye muhakkak değişir.

Sıkıntı şu ki, ben sizin dediğiniz metodla öğrenmeyi beceremedim. Aşırı sıkıcı buluyorum. Kitaplarda verilen örnekleri de çok yavan buluyorum açıkçası.

Sonuca gelecek olursak, üniversite kısmındaki öğrenciler nasıl öğreniyor bilmiyorum, ama hali hazırda çalışan ve benim tanıdığım insanların %99' u bu işi internetten çalışıp didinerek öğrenmiş.

Şu zamana kadar çalıştığım şirketlere, grafiker, backend,frontend zırt pırt ne kadar stajyer-öğrenci geldiyse; hepsi boş geldi, dolu çıktı. Sırtını developer' a dayamak diye bir şey var. Afaki söylenen bir laf değil bu. Sırtınızı developer' a dayarsanız çok çok hızlı bir şekilde bu işi öğrenebilirsiniz zaten. Ancak şu da bir gerçek ki; internet olmadan bu işi öğrenmeye devam edemezsiniz bile. Kitaplar olmadan öğrenmeye devam edebilir miyiz? Bu soruyu da size bırakıyorum :)
WebDost

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
WebDost drumpoll Şöyle bir şey var. Benim bu güne kadar hayata geçirdiğim bir çok proje var, bu güne kadar bir çok şeyi deneme yanılma yöntemi ile öğrendim ancak bu çok zaman alan bir şey, saydığım onca dili deneme yanılma ile öğrenirken bir yandan da kazanç elde etmem gerekiyor ki deneme yanılmaya harcayacak vaktim kalmıyor.

Bulunduğum bölgede web işi yapan bir yer yok, annem felçli olduğu içinde şehir dışında iş arayamıyorum ve bu yüzden tek yol web ve kitap. Bu nedenle hem öğrenmek hemde elimde kaynak bulundurmak için kitap almayı tercih ettim. Zira sadece kitaplar değil internetteki eğitimleri de izleyeceğim.

Kendime bir yol haritası da çizdim. Bozuk Tuş projem için bir tasarım yapmak hedefim. Bu hedefte bir çok aşama var ve bu aşamaları geçtiğimde zaten bu işi öğrenmişim demektir. İlk olarak tasarımı Photoshop'da detaylı çizedeğim (bunu biliyorum) daha sonra tasarımı HTML, HTML 5, CSS ve CSS 3 ile web'e aktaracağım (bunu da biliyorum) bu işlemi yaparken Bootstrap kullanacağım ve standartlara uygun bir tasarım çıkaracağım ortaya. Bu arada Bootstrap'ı da biliyorum. İşin önemli kısmı PHP ve Javascript'de. Bu dillerde sadece giriş seviyesi bilgiye sahibim. Amacım bildiklerim arasına CSS için .less, SASS ve COMPASS'ı katmak, PHP ile Javascript hakkında uzmanlaşmak ve Javascript için AJAX, JSON ve AngularJS, PHP için ise phpMyAdmin ile MySQL'i kavramak var.

Bu arada projelerim;
http://www.muratdinc.com/
http://codex.muratdinc.com/
http://seo.muratdinc.com/
http://www.klavyer.com/
https://www.bozuktus.com/
http://www.sistemgereksinimleri.net/

Fsocean Fsocean Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 175 / 77
  • Ticaret 11, (%100)
Tanrıların Arabalarını okuyabilirsiniz.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Nacizane olarak goruslerim olacak. Cok fazla konu ile ugrasiyorsunuz. Kitap fazla oneremiyorum cunku turkce kaynaklarin bircogu sacma sapan cevirilerden olusmakta ( son 10 senedir turkce bilgisayar kitabi alip okumadim, degisti ise bilemem)
Daha fazla bilgi icin haberlesiriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al