wmaraci reklam

Kolada çok tartışılacak karar

25 Mesajlar 3.243 Okunma
wmaraci reklam

ismailTurgut ismailTurgut Eski adı: sadecefullindircom Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek marketci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Ben yaklaşık olarak 6 senedir içmiyorum bu mereti daha önceleri günde 1 tane 2.5 luk kola içiyordum içmeden duramıyordum -neden içindeki maddeden dolayı bırakma işinide meyve suyu içerek bıraktım şükürler olsun 6 senedir içmiyorum
içmemde

Arkadaşlar sizlerde içmeyin diyorum kola içene kadar bizim kendi içeceklerimiz var onları için mesela şu an ben satıyorum ( Osmanlı şırası ) içiyorum sizede tavsiye ederim illa için demiyom başka da olur ama ne olursa olsun Türk malı bir şey olsun kola türü degil tabii

mesela pekmez için biraz sulandırın için hemde faydalı bir şey :D
Selametle
neden Elin gevurunun içecegini içeyim

www.kolaylink.net
wmaraci
reklam

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
@CETINKAYA seninle aynı görüşteyiz hocam bende 6 aydır sağlıksız şeylerden uzaklaşabildiğim kadar uzaklaştım Allah c.c şükür 6 aydır hiç hastalanmadım :)
CETINKAYAM

kişi bu mesajı beğendi.

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

İzlerken "Vay anasını" dedim hocam :D
MuhammedAli

kişi bu mesajı beğendi.

CETINKAYAM CETINKAYAM Akupunktu Freze :D Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
düzeltme...
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Son videoyu izlerken midem kalktı.

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)
kola içmekten midesi delinen bir arkadaşımın yüzünden bende bıraktım 4-5 sene de 5 bardak içmemişimdir

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

CETINKAYA adlı üyeden alıntı

Bende kolanın zararlı olduğunu düşünüyorum.2 yıldır kola tüketimimim hiç yok denecek kadar azalmıştı 2-3 ayda 1 bardak anca içerdim oda misafirler yüzünden.Şimdi ise hiç ama hiç içmiyorum içmem konusunda ısrar ettiklerinde kavga edecek derecede karşı olduğumu gösteriyorum:D.

Fastfood tüketimimide 0 a indirdim.Çok kilo aldırıyor ve çin tuzu kullanıyorlar her ne kadar reddetselerde.

Çin tuzunun zararı hakkında kısa bir bilgi: çin tuzu adıyla geçen monosodyum glutamat (msg) asya kıtasında çok kullanılan tat ve lezzet arttırıcı bir maddedir.
1907’de tokyo üniversitesi’nden kimya profesörü kikunae ikeda, japon muftağında sıkça kullanılan deniz yosununun içinde bulunan bu maddeyi ayrıştırdı.

yiyeceklerin lezzetini artırmak için kullanılan bu maddeye hemen her yiyecekte rastlamak mümkün. kuruyemiş, sakız, hazır köfte harçları, et suyu tabletleri, cipsler, hazır çorbalar, dondurmalar, renkli yoğurtlar, hamburger ,salata sosu, cips, çiğköfte ve benzeri birçok üründe var.ambalajların üzerinde msg, monosodyum glutamat ya da e-621 yazıyorsa bilin ki onun içinde bu madde kullanılmış.

ab ülkelerinde üç aylığa kadar olan bebeklerin gıdalarında kullanımı yasaklanan msg, aralarında abd’nin de bulunduğu yaklaşık 50 ülkede kullanımı sınırlandırıldı. türkiye’de kullanımı serbest, lokantalardaki yemeklere lezzet vermesi için bile kullanıldığı iddia ediliyor.

msg, yiyeceklerin lezzetini artırıyor, insana yedikçe yediriyor. yapılan araştırmalara göre yol açtığı en bilinen sorun obezite. çünkü uzmanlar bu maddenin bulunduğu yiyecekleri yiyenlerde doyma hissi kaybolduğu için aşırı şişmanlığın kaçınılmaz bir son olduğu konusunda uyarıyor.

sinir hücrelerine zarar veriyor, buna bağlı olarak alzheimer, parkinson, epilepsi, göz tabakası hasarı, yağ birikimi, doyma mekanizmasında bozukluk, obezite, pankreas hasarı, diyabet (şeker hastalığı) böbrek ve karaciğer hasarı yaratıyor.hamile bayanlar msg yi aldıklarında direkt olarak bu madde cenine geçmekte ve kalıcı tahribatlar vermektedir.bu madde çocuk gelişimini etkileme,büyüme hormonu baskılama,sinir sistemini etkileme,böbrek ve karaciğerde tahribat gibi zararlara yol açmaktadır.

Ha bunun yanı sıra endüstri tavuğu tüketmemenizide öneririm.Hızlı büyümeleri için verilen hormon insan vücuduna geçtiğinden zararlı oluyor.Endüstri tavuğu alıp ucuza mal ederek her zaman tavuk yiyeceğinize adam gibi çiftlik tavuğu alın ayda 1 kere yada 2 kere tüketin pahalıdır ama sağlıklıdır.Sosis,işlenmiş tavuk buggetlardan bahsetmiyorum bile sakın yaklaşmayın :D.

Çikolata vs.vs. paketlenmiş bir çok gıdadan uzaklaştım.85 civarı kilo seyreden ben 1,81 boyla şuan 70 kiloyum :DAnkaranın soğunu,yani kışı hiç hastalanmadan atlattım.

İnsan başta eee kardeşim biz ne yiyeceğiz diyor :D Alıştıktan sonra ne kadar çok tüketilecek şey olduğunu görünce hazır gıdalara bakmıyor bile.Yeteki alışın gerisi geliyor :D .

Bu kadar kasacağına, Coca Cola İsrail malı olduğu için içmiyorum desen, amacına daha kısa sürede ulaşmış olurdun. ;)

CETINKAYAM CETINKAYAM Akupunktu Freze :D Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
düzeltme...

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Bizim torosun paslı tamponunu coca cola ile parlattıktan sonra içmiyorum.

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

CETINKAYA adlı üyeden alıntı

Sağlık yönüne değiniyorum;) Böyle bir cevap verdiğin içinde şaşırmadım :o

Daha önceden israil malı dedikte noldu ipleyen mi var :D

Hata bende niye yazıyorum ki :D İçin hasta olun tahtalı köy dinlenme tesislerine gidin :D Yok size bida tavsiye :D

Ek Olarak:

Kurban olduğum düzgün okuyup anlayan,destek çıkan biri öleceğim şimdi :D

Dalga geçmiyorum yanlış anlamayın hocam :D Az önce bir arkadaş onca yazdığım şeyi israil malına bağladıda :D Onca şeyi yazmak yerine direk israil malı olduğu için içmiyorum deseymişim kasmasaymışım iyi olacakmış ona göre :D

Bir sürü yazı yazdım içinden israil malı çıkarımı yapan arkadaşı/ları tebrik etmek istiyorum. :D

Allaha şükür bu zehirlerden paçayı kurtardık.Hocam kolayı,fast food ürünlerini vs. 0 a indirdikten sonra uyku şeklim,yemek düzenim bile değişti :D

Yemek az yiyorum(çin tuzu yokya sarmıyor tabi :D),Uykum son bir kaç gündür özellikle 6,30-7 saate sabitlendi. Önceden dana gibi 10-12 saat gidiyordu :D

Teşekkür ederim :) Sigarayı bıraktıktan sonra sağlam bir revizyona gittim her ne kadar üni. öğrencisi olduğum için arada fast food tüketsemde kola, cips gibi yiyeceklerden uzak duruyorum :) Dediğiniz gibi çok yararını da gördüğümü söyleyebilirim.
CETINKAYAM

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al