lostyazilim

Makale yazarları ironi mi yapıyorlar?

29 Mesajlar 2.558 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Forumda ne zaman bol yazım yanlışlı bir yazar görsem, ya mesleğinde makale yazarı yazıyor ya da imzasında "makale satılır" reklamı yer alıyor. Aslında istisnadır demek istiyorum ama hep böyle denk geliyor. Artık bunlar toplanıp, "En iyisi biz forumda sürekli yazım yanlışları yapalım, yazım yanlışları hakkında bir farkındalık yaratalım." dediklerini düşünmüyorum değil :)
70826 metapak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Eli ve 10 parmağı olan makale yazarsa öyle olur :)
ismail WWT

kişi bu mesajı beğendi.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Sonuna kadar katılıyorum. Bu duruma bir çeki düzen verilmeli ki bu işi gerçekten düzgün şekilde yapanları ayırt edelim bizde.

Forumda çok sık karşılaşıyorum. Üye olup 1 hafta konularda takılan biri ertesi hafta ya 'SEO expert' oluyor ya da makale yazarı.
ismail batuski fmertaslan

kişi bu mesajı beğendi.

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç bir zaman makale yazarlığına anlam veremedim. Site açarsın, yazarsın yazını. Bunu neden ücret ödeyerek yapanlar var? Yazım yanlışı yapmadan 350 kelimelik kaliteli bir yazı yazmak benim 5-10 dakikamı alıyor ve bunun için 1 tl ödeyen arkadaşlar var. Seo uyumu falan diyip duruyorlar. Seo için yazım yanlışı yapmamak, anahtar kelimeleri 1-2 kere bazı yerlerde kullanmak ve kalın ya da renkli yazmak yetmiyor mu?
GokhanKara reaels ismail

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

NedimYildirim adlı üyeden alıntı

Hiç bir zaman makale yazarlığına anlam veremedim. Site açarsın, yazarsın yazını. Bunu neden ücret ödeyerek yapanlar var? Yazım yanlışı yapmadan 350 kelimelik kaliteli bir yazı yazmak benim 5-10 dakikamı alıyor ve bunun için 1 tl ödeyen arkadaşlar var. Seo uyumu falan diyip duruyorlar. Seo için yazım yanlışı yapmamak, anahtar kelimeleri 1-2 kere bazı yerlerde kullanmak ve kalın ya da renkli yazmak yetmiyor mu?

Kısaca şöyle özetleyebilirim, her konuya her insan farklı bakış açıları ile bakar ve başka şeylere değinebilir. İkimizde aynı anda 1 fotoğrafı incelesek ben tabeladaki logo tasarımını görüp yorumlarım siz ise bahçedeki kedinin ne kadar şirin olduğunu ...

Makale yazmakta yerine göre bir nevi köşe yazarlığı ve metin yazarlığı ile eş değerdedir. Nasıl günümüz yazarları gazete ve dergi köşelerine ücreti dahilinde yazarlık yapıyorlar ise kaliteli ve özgün olarak kelimeleri bir araya getiren insanda aynı işi yapıyor sayılır ..
NedimYildirim ismail Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Aman dikkat. Zamanında bir benzerini söylemiştim, bütün makale yazarları topa tutmuştu.
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
valla krdşim ben burda bir ileti yazarken çok takılmam imla kurallarına. Çünkü demek istediğimi karşı taraf anlıor zaten. Ancak makale yazdığım zaman, tüm imla kurallarına dikkat etmeye çalışırım. Yayınlamadan önce o makaleyi en az 2-3 kez okuyorum. Anlatım bozukluklarının oldugu yerleri ve yazım yanlışlarını falan düzeltip öyle yayınlıyorum.

Velhasıl, Burada atılan postlarla bir insanın makale yazarlığını birbirine karıştırmamanı öneririm.

Ancak dikkat etmek konusunda sana katılıyorum. Keşke hepimiz türkçemizi düzgün kullanmaya özen göstersek..

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Mağara_Adamı Eğer gerçek anlamda forumun üyesiyseniz, forum kurallarına bir göz gezdirmenizi öneririm. Çünkü anlık bir ileti bile girseniz, Türkçe imla ve yazım kurallarına uymanız gerekmektedir.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

Mağara_Adamı adlı üyeden alıntı

valla krdşim ben burda bir ileti yazarken çok takılmam imla kurallarına. Çünkü demek istediğimi karşı taraf anlıor zaten. Ancak makale yazdığım zaman, tüm imla kurallarına dikkat etmeye çalışırım. Yayınlamadan önce o makaleyi en az 2-3 kez okuyorum. Anlatım bozukluklarının oldugu yerleri ve yazım yanlışlarını falan düzeltip öyle yayınlıyorum.

Velhasıl, Burada atılan postlarla bir insanın makale yazarlığını birbirine karıştırmamanı öneririm.

Ancak dikkat etmek konusunda sana katılıyorum. Keşke hepimiz türkçemizi düzgün kullanmaya özen göstersek..

"yapdım" kelimesi başlı başına isyana sokacak bir hatadır. Bir makale yazarı bunu yapmamalı. Sizin yaptıklarınız biraz üşengeçlik ve biraz da rahatlık sebebiyle oluşan hatalardır. Bende telefondan girdiğimde rahat oluyorum. Hadi 300 kelimede 3 yanlış olsun desek(yine de fazla) tamam da her cümlede de özellikle yerleştirilmiş gibi de yanlış yapılmaz ki.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Eğer "En iyisi biz forumda sürekli yazım yanlışları yapalım, yazım yanlışları hakkında bir farkındalık yaratalım." gibi bir grup kurulacaksa başına ben geçebilirim arkadaşlar :D

Şaka bir yana, yazdıklarımızın referans kabul edilmesi bana biraz tuhaf geliyor. Bu tıpkı memur adamın dışardaki hayatında da memuriyetin izlerini göstermesine beklemeye benziyor. Ya da ben öyle algılıyorum. Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

Bırakın forumu hazırladığım içeriklerde dahi onlarca imla hatası bulunabilir. Bunlar elbette komik hatalar değildir ancak ben dili bir iletişim aracı olarak kullanmışım ve binbir teknikle içerik oluşturmuşum. Gelip oradan arkadaşın biri "Hahahahaha şunu yanlış yazmışsın" tavrına girince kafasına somun ekmekle vurasım geliyor. Çünkü biliyorum bunu yapanların çok azı iyi niyetle yapıyor.

İşin özeti; forum başka bir dünya, kişisel hayat başka bir dünya ve iş dünyası bambaşka bir dünya.
EkipNetwork ismail

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al