wmaraci reklam

Makale yazıcılara sesleniyorum. Ya adam gibi yazın ya da hiç yazmayın.

58 Mesajlar 5.514 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

PowerKing PowerKing Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gamu™
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 14 / 76
  • Ticaret 0, (%0)

wmaraci
reklam

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Valla ben makaleci adamı zorlamıyorum yazıyorsan kendi bildiğini yaz diyorum o zaman daha iyi sonuçlar çıkıyor.
İllaki bir kategori istediğinizde sonuçlar leş oluyor.

EtnikEsintiler EtnikEsintiler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Moda Giyim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%0)

oBen adlı üyeden alıntı

Ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. Özellikle de makale türü film olunca. Bir filmin sağlıklı yorumlanabilmesi için yazarın 2 saatini ayırıp filmi izlemesi çok daha doğru olur. Ancak ölü dikiciler olarak tabir edilen işverenler ''100 kelimesi 1 ya da 1,5 TL olacak'' dediğinde o yazardan nasıl bir kalite bekler? Bu tarzda film içerikli yazıların 100 kelimesi en az 7-8 TL bandında olmalı ki; yazıyı yazan kişi oturup filmi izlesin. Yoksa spinlemeye mahkum kalmak durumundadır. Kısacası sadece kendiniz açısından yorumlamayın olayları.

NOT: Bu arada sağlık kategorisi dışında yazı yazmamaktayım.

Film yazısı yazmak için illa o filmi izlemeye gerek yok. Sonuçta dergiye veya gazeteye köşe yazısı yazmıyorsun. 150 film açıklaması yazmak için oturup 150 film izlenmez. Yazmak isteyen zaten araştırarak fikir sahibi olur. İş disiplini olan bu işi layığıyla yapan her türlü yazabilir. Yazmayı bilmeyen işi bir tarafıyla yapanlar herhangi bir konu hakkında bile yazamıyor çünkü.

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
EtnikEsintiler farkındaysanız sadece film makaleleri için görüş belirttim. Bir filmi izlemeden 3-5 dakikalık fragmanları ile nasıl bir yorumda bulunabilirsiniz? Hadi bulundunuz, ne kadar sağlıklı bir içerik çıkar ortaya?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

nazli06 nazli06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek İçerik Editörü/Sosyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 4, (%100)
Yapılan işin, emeğin karşılığını almak elbette önemlidir. Ancak bu makale -yani makale denirse tabi- tek kelimeyle korkunç! Yazı yazmayı bilen herkes makale yazmaya kalkışınca sonuç bu şekilde oluyor demek ki! Ne söylenir ki:)

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
malesef forumlarda makale yazıcıların %90 ı çöp yazıyor hocam

EtnikEsintiler EtnikEsintiler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Moda Giyim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%0)

oBen adlı üyeden alıntı

EtnikEsintiler farkındaysanız sadece film makaleleri için görüş belirttim. Bir filmi izlemeden 3-5 dakikalık fragmanları ile nasıl bir yorumda bulunabilirsiniz? Hadi bulundunuz, ne kadar sağlıklı bir içerik çıkar ortaya?

Fragman izleyip yazılır diye bir şey söylemedim. Yazdığımı tekrar okuyun bence. Tüm yazılan makaleler ya takla attırılarak yazılır ya da araştırılıp fikir sahibi olunarak. O bölümün uzmanı değilseniz yani okulunu okumadıysanız herkes gibi siz de araştırarak yazarsınız. Bu kadar basit. Sağlık yazısı yazmak için doktor olmaya gerek yok mesela?..

emrahtunc emrahtunc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 2 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Para kazanmaları ile doğru orantılı bu iş arkadaşlar. O adama denildiği gibi yapıyor. Suçlamak yanlış onları yani.

DurmazAjans DurmazAjans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 8, (%100)
Bir cok makale isi alan kisiler baskasina yazdiriyor.o arada komisyon aliyor.sana 100 kelimesini 1.5 TL'ye veriyor.Yazara 1 TL'ye yazdiriyor.Ben kendim yaziyorum, ustelik seo bilgisi olan biriyim ama ilan verdigimde is veren cikmiyor.Bu durum arz talep seklinde gelisiyor, herkes ucuz makale arayisinda, bu da piyasayi bu gibi aracilarin eline birakiyor.Acilacak konuda rakip analizi , kelime analizi ve konunun yeterli oranda arastirlimasi gerekmektedir.Bu da yazarin zamanini aliyor.Haliyle kaliteli icerik günde de 1 tane yazabiliyorken, bu tur icerigi 4 5 tane yazar.
nazli06

kişi bu mesajı beğendi.

aylakmumya aylakmumya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 33 / 55
  • Ticaret 22, (%100)
Ağız ishali gibi herkes ağzına bir ''adam gibi'' lafını almış konuşuyor. Konuyu açan kişinin daha önce açtığı başlığa ve buraya bakıyorum ve dediği şey ''1,5 2 saatlik bir filmi izleyip yorumlayacaksınız 100 kelime 1.5TL vereceğim''. Ortalama birisi 2 saat boyunca filmi izleyip 1 saatte 500-700 arası yazı yazdığında bu arkadaştan 3 saat içerisinde 7.5TL kazanmış olacak. Yazarlığı sürekli olarak ''ek iş olarak düşünün'' gibi zırvalardan bir tanesi olmalı bu.

Daha işi vermeden, işi yaptıracağı kişiyle konuşmadan yapılacak olan 2-3 saatlik işe 1.5 Liradan değer biçen kişinin burada ''adam'' gibi yazın demeden ''insan olmayı'' öğrenmesini tavsiye ediyorum. Evet yazılan içerik kötü ama sanmayın ki siz daha fazlasını hak ediyorsunuz bu tutumunuzla.

Usul bilmiyorsunuz. İş bilmiyorsunuz. Oturduğunuz yerden dünyanın en farklı projesini keşfetmiş gibi konuşuyorsunuz. Siz zaten o paraya en fazla bu iş için re-write isteyebilirsiniz. Kendinizi bilmeyip haddinizi aşarsanız sizinle iş yapan insanlarda aynı seviyede olur.
BozkurtReis bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al