wmaraci reklam

Makale yazıcılara sesleniyorum. Ya adam gibi yazın ya da hiç yazmayın.

58 Mesajlar 5.521 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Kelime anlamıyla makale yazdırmak zaten şuan en özgün içerik bile olamaz. Makale kaynaklara dayalı yazılır, dipnot gösterilir vs. Üniversitede makale yazım dersi aldım, şimdi ise yeni geçiş yaptığım İletişim Fakültesinde 3. sınıf öğrencisiyim. Webmasterların anladığı makale yazımını 1.5 liraya bile yapmaya hazırdım fakat iş bulamadım nedeni basit; adamlar en çok makale satana iş veriyorlar.

Bir insan günde en fazla 5 makale yazabilir. Her gün 5 makale yazan kişiden de ben makale filan almam. Nedeni ise benim konumla ilgili makale yazma olasılığı yüksek. Aynı makalenin kopyasını bana yazacak.

Burada sağlık personeli veya sağlık eğitimi alan biri var mı? Hayır. Ama herkes sağlık makalesi yazıyor? O zaman kardeşim bir zahmet o makalelerden bir şey beklemeyin, adama gökten bilgi inecek değil. Yazıyor google’a ilk çıkan sitelerden yorumlayarak yazıyor.

wmaraci
reklam

Teknobilim Teknobilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Dış Ticaret Uzmanı ve Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 44 / 104
  • Ticaret 64, (%100)
Ben de zamanında çok makale satın aldım, hiçbiri fayda sağlamadı bana hit bile getirmedi çünkü yazıları başlıkları değiştirip değiştirip satıyorlar millete.
*Düzgün insanlara değil lafım.
PowerKing

kişi bu mesajı beğendi.

Vesselam61 Vesselam61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yeni Mezun
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** N**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 54 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Konu sahibi hocam aslında haklısınız, diğer arkadaşların da dediği gibi piyasada "makale yazarıyım" diye geçinen kesimin büyük bir kısmı iyi bir iş çıkaramıyor. Henüz hangi "de"nin bitişik hangisinin ayrı yazıldığını ayırt edemeyen çocuklar sektöre girmiş. Girebilirler tabi harçlıklarını çıkarsınlar ama işin hakkını da vermeliler.
Biz şunu da atlıyoruz; "ucuz etin yahnisi yavan olur" demiş atalarımız. 2018 yılında 100 kelimesi 1-1.5 lira verilen yazıdan nasıl bir performans bekliyoruz ki ? Bugün görece daha elit sitelere hitap eden piyasadaki bir içerik sitesi -ismine lüzum yok, bilen biliyor- 500 kelime tanıtım yazısına belki 50 liraya yakın hesap çıkarıyor. Burada aynı yazı 7.5 lira. Bu kadar uçurum pek normal değildir.
Öte yandan site sahipleri; sitelerinin yeni oluşundan, henüz kâr etmediğinden makaleye cepten para ödemek istemiyor. Fakat hemen her işin beliri bir miktar yatırım riski olacaktır, bundan kaçınamayız.
Kendim de 3 senedir çoğunlukla yazar bazen de alıcı olarak içerik sektöründeyim. (İçerik diyorum çünkü internet dilinde yanlış yer etmesine rağmen makale farklı bir şeydir, aslında yapılan içerik üretimi.) Bazen diyorum ki; tecrübeli ve kalifiye arkadaşlarla ekibimi kurayım. Müşteriye şunları vaad edeyim:
-Gereksiz lâf oyunlarıyla kelime sayısını doldurmak yok. Verilen siparişin kelime adeti her zaman fazladan yazılır, asla eksik yazılmaz.
-İnsanız, bir metinde bir adet yazım yanlışı olabilir, ama ikinci hataya yer yok.
-Günde binlerce kelime yazıp baştan savma iş çıkarmak yok. Verilen konu ilgili konu uzmanınca araştırılır, az ve öz yazılır.
-Memnun kalmazsanız paranız iâde edilir...
gibi maddeler. Fakat verilen emeğin karşılığı ücreti buralarda alabilir miyim, bilemiyorum.

PowerKing PowerKing Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gamu™
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 14 / 76
  • Ticaret 0, (%0)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Üç kuruş daha aşağı yapıyor diye bu rantçılardan alışveriş yapan alıcılar olduğu için makale yazma işini uzun süredir yapmıyorum.

Makale yazmak, öyle kafadan uydurarak yapılacak iş değildir. Bilmediğim konuda makale işi asla almadım. Az bilgi sahibi olduğum konuda kıramayacağım müşterim olduysa da mutlaka konu hakkında araştırma yaptım ve öyle iş hazırladım.

Piyasada bu denli "ölücü" olmasının bir nedeninin de "ucuz" peşinde koşan alıcılar olduğunu düşünüyorum.

Unutmayın; "ucuz mal çoğu zaman daha pahalıdır".

fmoyuncusu.com

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
100 kelimesini 4 liradan aşağı yazan içerik yazarı da suçludur, 100 kelimesini 4 liradan aşağı almayı teklif eden içerik alıcısı da suçludur bu sektörde.
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

Kelime anlamıyla makale yazdırmak zaten şuan en özgün içerik bile olamaz. Makale kaynaklara dayalı yazılır, dipnot gösterilir vs. Üniversitede makale yazım dersi aldım, şimdi ise yeni geçiş yaptığım İletişim Fakültesinde 3. sınıf öğrencisiyim. Webmasterların anladığı makale yazımını 1.5 liraya bile yapmaya hazırdım fakat iş bulamadım nedeni basit; adamlar en çok makale satana iş veriyorlar.

Bir insan günde en fazla 5 makale yazabilir. Her gün 5 makale yazan kişiden de ben makale filan almam. Nedeni ise benim konumla ilgili makale yazma olasılığı yüksek. Aynı makalenin kopyasını bana yazacak.

Burada sağlık personeli veya sağlık eğitimi alan biri var mı? Hayır. Ama herkes sağlık makalesi yazıyor? O zaman kardeşim bir zahmet o makalelerden bir şey beklemeyin, adama gökten bilgi inecek değil. Yazıyor google’a ilk çıkan sitelerden yorumlayarak yazıyor.

Hocam bizim burda şikayet ettiğimiz konu, sağlıkçı olmayanın sağlık makalesi yazması değil ki? Buradaki esas konu, sağlıkçı olmasa da üstün kelime bilgisi ve dil bilgisi kurallarına hakimiyeti sayesinde konuyu tekrar kaleme alacak birinin olmaması. Şimdi ben birine "en kolay kredi veren bankalar" diye bir makale yazdırsam eminim ki bu konuda yazılmış binlerce makaleden kes yapıştır yaparak karşıma çıkacak. Güzel bir anlatım ve dil bilgisi açısından hatasız bir yazım ile çok rahat öne çıkabilir. Bunu yapmıyorlar. Aslında yapmıyordan ziyade yapmak istese de o yetenek birçoğunda yok bence. Dediğim gibi asgari kelimesine askeri diyen birini affetmem mümkün değil makale yazarlığı konusunda. Yine herhangi kelimesine her hangi diyen, birtakım kelimesine bir takım diyen vs vs bunlar benim için sıfırdır.
Glsm

kişi bu mesajı beğendi.

Glsm Glsm Kaliteli makale hizmeti.. Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Yazar ve Akademisyen adayı..
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 224 / 102
  • Ticaret 97, (%100)
Öncelikle konuyu açan arkadaşımıza şunu söylemek istiyorum; kesinlikle herhangi bir yaram olduğundan değil, sadece çoğul olarak makale yazıcıları derken biz makale yazarlarını tümüyle konuya dahil etmiş oluyorsunuz. Özellikle de adam gibi yazın kelimesi pek hoş olmamış.
Ancak gördüğümüz üzere makaleyi yazan arkadaşımıza da makale yazarı demek mümkün değil. (Siz de kendi açınızdan haklısınız.)

Üslup: Her daim en önemli konu aslında. Gerek yazarken, gerek müşteri ile iletişim kurarken gerekse iş sonrasında dahi en önem verilmesi gereken nokta. Göstermiş olduğunuz yazıda da arkadaşımız doğru üslubunu kullanamamış.

Şimdilerde nereye elimizi atsak makale yazarı var. İşini hakkıyla yapanları da, sırf paranın derdine düşüp aldığının hakkını vermeyenleri de görüyoruz. Keşke iş alanlar da, iş verenler de ''hak'' meselesine biraz daha önem verseler. Özellikle her konuda yazıyorum diyen bir arkadaş varsa o yazardan kaçınmanızı öneririm. Bu nasıl bir kalemdir yahu her yöne dönüyor böyle. İnsan hangi konuda bilgi sahibi ise o konulara yönelmeli ki makale alıcısını da memnun edebilsin.

Makale alıcılarının da ucuz iş sevdasından vazgeçmeleri gerekiyor. Ucuza iş yaptırayım derken elinize geçen kalitesiz yazıları okumaktan siz dahi zevk almazken o yazıların hit almasını nasıl beklersiniz? Makale yazarlarına ait konuları mutlaka okuyun, elbette ki daha önce bu kişilerle çalışmış insanların yorumu size yol gösterecektir.
derya

kişi bu mesajı beğendi.

yzalgan yzalgan WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 12.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Reklam Müdürü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Daha önce haber sitelerimiz vardı babama ait, kendim de hobi olarak editörlük hemde babama yardımım dokunur diye, özgünlüğün önemini bilirim yani. Eğer bu konuda destek isterseniz cep harçlığımı çıkarmak için yapabilirim.

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Konu sahibi arkadaş kendisine teslim edilen makaleden(!) dolayı tepki göstermekte haklı. Ancak alıcı olarak biraz da kendinizde arayın suçu. 2 yıl boyunca 100 kelimesi 1.5-1.75 TL fiyatlandırma bandında yazarlık yaptım. Hak ettiğim ücret bu değildi, bunun farkındaydım. Fiyatlandırmayı çok hafif arttırdığım an dolusuyla referansa sahip olmama rağmen müşteri bulamamaya başladım. Makale denilen şey 15 dakikada yazılmıyor, yazılsa zaten o makale olmaz. 2 saat harcayarak, araştırarak, emek vererek hazırladığınız şeye 3 TL teklif edildiği zaman soğuyorsunuz bu işten. Şuan yalnızca kendim için yazıyorum ve en rahatı bu benim için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al