freelance iş ilanları

Tecavüz vakalarının artmasının sebebleri nedir? Neden ceza verilmiyor?

51 Mesajlar 6.822 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Sevilimsens Sevilimsens Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%0)
Koparıcaksın bak bakalım bir daha yapabiliyor mu
emregurcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)

ÖmerGünay adlı üyeden alıntı

Allahın kanunları yerine insanların kanunları kullanılınca böyle oluyor malesef. Açın Kuranı bakın cezası neymiş bakın. Uygulayın bakın bakalım bi daha oluyor mu?

Açıp okudunmu acaba ?
Ayriyetten uygulayan ülkelerde görüyoruz , tecavuze ugrayan suclu oluyor ya idam ya da taşlanıyor yine kadın ayaklar altında bumu senin istediğin ?
emregurcan

kişi bu mesajı beğendi.

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 382 / 381
  • Ticaret 16, (%100)

ufukozdemir adlı üyeden alıntı

Açıp okudunmu acaba ?
Ayriyetten uygulayan ülkelerde görüyoruz , tecavuze ugrayan suclu oluyor ya idam ya da taşlanıyor yine kadın ayaklar altında bumu senin istediğin ?

Şuan dünyada uygulayan ülke yok. Neresi uyguluyor söylersen açıklayabilirim. Okusan sadece idamdan ibaret olmadığını görürsün. Kadın ayaklar altındaysa suçu niye dışarıda arıyorsun kadının hiç mi suçu yok. Benim istediğim bişey yok. Sadece doğrular uygulanmadığı için serzenişte bulundum.

Herkes bu olayları görüyor ve şikayet ediyor. Hiçkimse çözüme bakmıyor. Bunlar geçmişte yaşanmamış diyip nasıl yapmışlar bunu diye araştıran yok. Araştır bak nasıl yapılmış. Uygulayan dediğin ülkelerde hala kadınlar ayak altındaysa demekki yanlış uyguluyorlar.Sadece asmak kesmek değildir şeriat.
emregurcan TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Yahu etrafta zaten yığınla gereksiz insan var yoldan geçen evli karıya bakanmı ararsın parmağında yüzük var işte bakma, hamile kadına dönüp bakanmı ararsın bakma işte bariz belli karnı şiş ne dönük bakıyorsun.

Sadece tecavüzcüye kin beslemek ayrı onu bu yolda yetiştirenler toplumun verdiği destek de apayrı bir tartışma konusu zaten, köpek bok yemekten vazgeçmez derler ya ne yaparlarsa yapsınlar bu saatten sonra değişmez Özgecan Aslan cinayetini biliyorsunuz hepiniz, geçen gün yıl dönümüydü kaçınız hatırladınız. Bunları bütün televizyon yayınladı hani bitmiyor işte insanlar vazgeçmiyor Kayseri gibi bir yerde bile adam rahatlıkla yapmış bu pisliği. Toplumlarımız çok yanlış yetişmiş, gelecek nesillerde ki çocuklarımızın kardeşlerimizin böyle bir pisliğe bulaşmaması dileğimle.

Şuan dünyada uygulayan ülke yok. Neresi uyguluyor söylersen açıklayabilirim. Okusan sadece idamdan ibaret olmadığını görürsün. Kadın ayaklar altındaysa suçu niye dışarıda arıyorsun kadının hiç mi suçu yok. Benim istediğim bişey yok. Sadece doğrular uygulanmadığı için serzenişte bulundum.

Herkes bu olayları görüyor ve şikayet ediyor. Hiçkimse çözüme bakmıyor. Bunlar geçmişte yaşanmamış diyip nasıl yapmışlar bunu diye araştıran yok. Araştır bak nasıl yapılmış. Uygulayan dediğin ülkelerde hala kadınlar ayak altındaysa demekki yanlış uyguluyorlar.Sadece asmak kesmek değildir şeriat.

Bu nasıl bir zihniyettir kadının hiç mi suçu yok ne demektir yahu bir açıklar mısın şu konuda Cansel kardeşimizin ne suçu var senin görüşlerini öğrenebilir miyiz Allah aşkına bu nasıl bir düşünce sistemi.

Ek olarak: Şimdi @@[ÖmerGünay](userid:49611) kalkıp onu mu demek istedim farklı bir izdenim dışında kullandım gibi cümleler sarf edebilirsin, fakat konu başlığına ve ilk yazısına bakmanı öneririm.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 382 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
Fou Konu baya tartışmaya dönüyor. Ben pek sevmiyorum tartışmaları. Çünkü ülkemizde kimsenin görüşlerine saygı yok. Ben kadının hiç mi suçu yok mu derken belli bir kadını kastetmedim. Genel konuştum. Nasıl siz tecavüzcünün cezası ne olmalı diye genel konuştuysanız. Tecavüzlerin hepsi erkeğin suçu mu oluyor ? Kadının tahriki ile olanlar yok mu ? İşte bunun gibi ben burda tecavüze uğrayan kişiyi kastetmedim. Geneli dedim. Eğitim vermek lazım. Allah korkusu olması lazım. Hem erkekte hem kadında. Tek taraflı bakmayın diyorum. Siz tatlı bişeyi ortaya korsanız sinekte konar pislikte gelir. Adam doğru mu yaptı diyorum. Kesinlikle hayır ben kadını destekliyorum ama işte hep bu şekilde yazılanları yanlış anlayanlar sayesinde dinde kadın ayaklar altındadır. Dini bırakın modern olun deniliyor. Oysa baksalar ki dinde kadın çok değerli kıymetli bir varlıktır.

Nasrettin hocanın olayı vardır.Duymuşsundur illaki. Hırsız eve girmiş. Herkes hoca pencereleri niye kapatmadın. Eşyaları niye gizlemedin. Niye şöyle yaptın dedikten sonra hoca yahu hırsızın hiç mi suçu yok demiş.

Bu da onun gibi. Hep erkek tecavüz ediyor. Ama hiçkimse neden diye sorgulamıyor. Hep cezası ne olmalı. Böyle insan mı olur. Falan şeklinde yorumlar. Doğru öyle insan hayvandan bile aşağı olan insan zaten. Ama ben geniş açılar ile bakıyorum. Umarım yanlış anlaşılmam yine. Tartışmak istemiyorum. Ha özelden konuşalım dersen. Gel konuşalım forumu meşgul etmemiş oluruz.
TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)

"Kadın ayaklar altındaysa suçu niye dışarıda arıyorsun kadının hiç mi suçu yok. " diyerek zihniyetini belli ettin aslında fazla bi açıklamaya gerek yok sanırsam .

Hadi Bakalım açıkla İrandaki şu isimlerin idamlarını "Reyhaneh Jabbari" , "Reyhane Cebbari Melayeri " , "Sakine Muhammedi Aştiyani" , 16 Yaşındaki "Atefah Sahaaleh"

Nijerya'daki "Safiye Hüseyni"

• Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 382 / 381
  • Ticaret 16, (%100)

ufukozdemir adlı üyeden alıntı

"Kadın ayaklar altındaysa suçu niye dışarıda arıyorsun kadının hiç mi suçu yok. " diyerek zihniyetini belli ettin aslında fazla bi açıklamaya gerek yok sanırsam .

Hadi Bakalım açıkla İrandaki şu isimlerin idamlarını "Reyhaneh Jabbari" , "Reyhane Cebbari Melayeri " , "Sakine Muhammedi Aştiyani" , 16 Yaşındaki "Atefah Sahaaleh"

Nijerya'daki "Safiye Hüseyni"

Sevgili kardeşim cümleye düzgün bakmalısın. Kadınlar ayak altında diye ben demedim. Sen dedin. Bende sana ithafen kadınlar ayak altında ise diye bişey belirttim. Şart cümlesi o. Ayak altındaysa hala suçu vardır kadının dedin.
İran dediğin ülke şii bir ülke. İslami yönetim diye bişey yok orada.

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
ÖmerGünay
"Şiilik veya Şiâ (Arapça: الشيعة, Farsça: شیعه), İslam mezheplerinden birisidir. Şii İslâm ya da Şii mezhebi olarak adlandırıldığı da olur. Mensuplarına Şii veya çoğul olarak Şiâ denir. Sünnilik'ten sonra gelen ikinci büyük mezheptir. Sünni'lerin %83'lük oranına göre Şiiler İslâm dünyası içerisinde %15'lik bir kısmı oluşturmaktadır"
Kaynak : Vikipedi;

ve iranda istediğin şeriat uygulanmakta.

• Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 382 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
ufukozdemir Vikipediden islam öğreniyorsan zaten sana bişey demiyorum. İslamda itikadi mezhep tektir. Ehli sünnet vel cemaat.
Amelde 4 tür. Hanefi , Şafii,Hanbeli , Maliki
Bunların dışındakiler sapık mezheplerdir. Şii de sapık bir mezheptir.
TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
ÖmerGünay fazla birşey demek istemiyorum haklısın onlar Müslüman değil "Gerçek Müslümanlık bu değil " sen haklısın dostum.
Ek olarak : Müslümanlığı bilemedim affola şiiler Müslüman değilmiş :( Öğrettiğin için teşekkür ederim.
OmerGunay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al