freelance iş ilanları

Türkiye'de Ki Vergiler

23 Mesajlar 3.029 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Teveccüh , Benim gibi yapacaksaydın keşke ben 145.000 ₺ ye aldım tapu da 65 bine aldım dedim 3.000 ₺ verdim. Evet malesef soyuyor bende 10 bin lira kömür parası alıyor 500 liralık kömür verse ne ?

o kadar vergi vermemize rağmen dolar 3.5 ₺ madem bu kadar vergi veriyoruz neden gerideyiz ? Geçen gün bu sorumun cevabını haberler de aldım. Cumhurbaşkanımız "Sizin o zengin dediğiniz batının mülteci gibi bir sorunu yok, 2016 yılında 24 milyar lira para harcadık mültecilere." demiş. Bana mı sordun verirken yada kime sordun ? İnsanları rahata alıştırıyorlar devletten haksız yere para alıyorlar biz sabahtan akşam ezanına kadar çalışan insanlar da ödüyoruz onların parasını olay bundan ibaret. O acıdığınız dilenci yada suriyeli çocuğum aç para verin dediğinde akşama kadar 200 liradan az toplamaz inşaatte çalışan işçilerimizi düşünün onlar bu soğukta 100 ₺ ye çalışıyor akşama kadar.

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
theharunuysal bilmiyorum onu. Birader halletmişti. belki fatura gibi bir şey istemişlerdir.
Doğunun elektrik faturasını biz öderiz, maaşa zam gelse manav-market-fatura fiyatları artar, Suriyeli aslan gibi erkekler sahillerde dolaşırken bizim mehmetçiklerimiz şehit olur. Tabi her suriyeli bir değil. Hastası, gücü yetmeyeni, kadını, çocuğu olan ana baba var. Devletin suriyelilere yardım etmesine bir şey demiyorum, diyemem de ve Müslüman olduğumuz için etmeli de; ama kötüsü, haini var. Bunları bulup savaşa yollayacaksın. İnsan yine de üzülüyor. Şadırvanın altında çocuğun yıkayan kadın, kışın otobüsün egzozuyla ısınan çocuk vs. aklımdan çıkmıyor. Allah onlara da yardım etsin, sabır versin. Bir esat yüzünden, bir millet dağıldı.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Teveccüh , benim sözüm onlara değil çocuk kadın yaşlı bunlarda haklı tabi ki bunları koruyup kollamalıyız ama dediğin gibi 15-50 arasındaki sağlam erkeğede para verilmesi hiç hoş değil.

Malesef ki bizi Türkiye'den başka bir yerde kabul etmeyeceğine göre karın tokluğuna devlete çalışcaz artık başka çare yok.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al