freelance iş ilanları

Türkiye'de Ki Vergiler

23 Mesajlar 3.023 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba arkadaşlar;

Haberlerde sürekli görüyorum buna vergi zammı şuna vergi zammı yok bilmem yurt dışından ticaret harici telefon getirirken de vergi vereksiniz falan. Yeni araba aldım 13.000 ₺ ye bir hyundai accent 1.3 sigorta yaptırmaya gittim 2.400 ₺ mecburen yatırdım. Yakıt alırken teknolojik aletlerden falan çok çok fazla vergi alıyorlar. Devlet için gerekli evet ama bu kadar da olmamalı istanbul'a köprü yapılmış bilmem kaç milyar lira harcandı ben hiç ömrümde istanbul'a gitmedim ki bana yararı yok, Doğuya 140 milyar yatırım yazıyor. Memleketim çorum 2 sene önce orada yaşıyordum daha yolumuz düzgün değildi ilçe de elektrikler sürekli gidiyor köyde vergi verdiğim yetmiyor kayıp kaçak bedeli de veriyorum kısaca vergi vermeyenlerin bedelini bize kesiyorlar. Diğer meseleye gelince vergi veriyorum neden eczaneye gittiğimde muayene parası veriyorum, muayene parası veriyorum neden vergi veriyorum ?
millertekadam Sky4Life

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
2400 sigortaya çok değilmi hocam. 2006 model Citroen C4 Grand Picasso 650 liraya sigorta yaptırdık ?

ahmet47 ahmet47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Girişimci, Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
Devlet herkese eşit davranıyor. İstanbul'da yaşanız da yaşamazsanız da ödiyeceksiniz :).

¯\_(ツ)_/¯

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
Devlet herkese eşit davranıyor

devlet herkese eşit davransaydı herkes aynı maaşı alır, aynı vergiyi öderdi... dediğiniz biraz saçma olmuş. :)

ağrıda yaşayan adam istanbuldaki köprü için vergi vermemeli. aynı şekilde istanbulda yaşayan adam da ağrıdaki yol için vergi vermemeli bence.
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

ozergul.net/com
wmaraci
wmaraci

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Devletin gözden geçirmesi gereken birçok konu var fakat Canım ülkemin başı terör olaylarından, anlaşmazlıklardan bir türlü kurtulamıyor.

WMKOD WMKOD Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 19 / 53
  • Ticaret 1, (%100)

ahmet47 adlı üyeden alıntı

Devlet herkese eşit davranıyor. İstanbul'da yaşanız da yaşamazsanız da ödiyeceksiniz :).

Eşitlik her zaman adalet değildir.

ahmet47 ahmet47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Girişimci, Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
cudjex WMKOD Her konuda eşit davranmıyor zaten ama nedense bazı konularda eşit davranıyor. Benim demek istediğim budur. Ses tonumu yazıya dökemediğim için yanlış anlaşıldım.

¯\_(ツ)_/¯

WMKOD WMKOD Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 19 / 53
  • Ticaret 1, (%100)

ahmet47 adlı üyeden alıntı

cudjex WMKOD Her konuda eşit davranmıyor zaten ama nedense bazı konularda eşit davranıyor. Benim demek istediğim budur. Ses tonumu yazıya dökemediğim için yanlış anlaşıldım.

Şimdi anladım 😉 kusura bakmayın 🙂
ahmet47

kişi bu mesajı beğendi.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
PHPacemisi , yaşım 18 ilk aracım. sigortam.net den sorguladım 2.400 TL dedi tanıdık bir sigortacıya gittim oda aynı 2.400 tl dedi enuygun.com dan baktım onda da aynıydı.

cudjex , Arkadaşımın iş yerinde bir suriyeli çalışıyormuş türkiye çok rahat ben bir daha gitmem diyor muş. Devletten destek de alıyor muş askere de gitmem diyormuş. Çocukları yaşlıları kadınları anlıyorum onlar türkiye'de kalsın erkekleri neden göndermiyoruz geri elimizde silah yok diyorlar silah da verelim gönderelim o zaman. Çanakkale de bizim askerlerimiz de de mermi yoktu ama süngü ile savaştılar.

Her şeye o kadar vergi koymuşlar ki ne iş kursan zaten devlet kazandığının yarısı benim diyor. Vergi denmez HARAÇ denir ona.
sterk webtegez cwt

kişi bu mesajı beğendi.

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
Hocam bende polo classic 1.6 100hp aldim 18 yasindayim 2 ay oldu alali sigortam 1.200tl sigortaci 30 yas alti baya yuksek cikar dedi babamin uzerine alsaydim 550 en pahalisida 700 kusur oluyodu hocam oda ilk sigorta icin. Sizin bayagi fazlaymis sitelerde bakmayin saglam sigortaciya gidin bizim sigortaci hallediyo zonguldak caycuma tarafina duserseniz bana ulasin

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al