freelance iş ilanları

WepMaster, Wmaracı ve Güzel Türkçemiz

29 Mesajlar 2.985 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
MehmetGÜMÜŞ yazım hataları konusunda doğru söylüyor. Bu vesileyle kendi açtığınız konuya canlı örnek oldunuz annebebekegitimi :)

Yorum yapanlardan bazıları diye geçen isimleri de paylaşırsanız belki o arkadaşlar bundan sonra daha dikkatli olup, fayda sağlamaya çalışır.

wmaraci
reklam

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

MehmetGÜMÜŞ yazım hataları konusunda doğru söylüyor. Bu vesileyle kendi açtığınız konuya canlı örnek oldunuz annebebekegitimi :)

Yorum yapanlardan bazıları diye geçen isimleri de paylaşırsanız belki o arkadaşlar bundan sonra daha dikkatli olup, fayda sağlamaya çalışır.

Şimdi isim belirtmek inanın yanlış olur. İnsanlar fazla alınganlar çünkü. En ufak şeylerde tartışma yaratıp buradan birbirini üzecek kelimeler sarf edebiliyorlar. O yüzden hiç gerek yok inanın. Yönetim bununla ilgili düzeltmeler çalışmalar yapıyordur.

Teamtofas.com

Burak Burak brktrk Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Flutter Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 2016
  • Beğeniler 0 / 387
  • Ticaret 70, (%97)
Merhabalar, sizden ricam konuyu germemeniz. Konuyu açan arkadaşımızda wepmaster değil de webmaster olarak düzenleme yaparsa sevinirim. :rolleyes:

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Son olarak, arkadaşın yanlış yazdığı kelimeler zaten Türkçe değil. Lengüistik arkadaşların dikkatine

wmaraci
wmaraci

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Türk Dil Kurumu'nun temsilcileri mi aramızda? Bakıyorum da ufak bir hatayı nasıl da oyun yapmışlar kendilerine :)

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Buradaki arkadaşlar ellerinden geldiğince yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Ara ara farklı konularla gündeme gelmiş olsa da , *** ve diğer webmaster sitelerine binaen Wmaracı , site sahiplerinin kullandığı ender ve kaliteli sitelerin başında gelmekte.

Konuyu açan arkadaşım, Wmaracı ; sizlerinde gayretleriyle daha iyi yerlere gelecektir.

wmaracı

Serhan Serhan fisaoptik.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Optisyen
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 199 / 198
  • Ticaret 40, (%100)
Ufak yazım hataları olabilir, niyet önemli bence. Ancak doğru yazımı konusunda yanlışları olabilir önemli olan kırmamaya çalışarak kibarca düzeltilmeli. Kesinlikle doğru diyorsunuz, onca senedir bu sitede üyeyim. Kibirli davranan pek görmedim,herkes yardımsever vesselam.

annebebekegitimi annebebekegitimi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 111 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Dun akşam bırakmış olduğum mesaj hakkında olumlu ve olumsuz yorum bırakan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Ancak anlatmak istediklerimin anlaşılamaması, başka bir yöne çekilerek konunun çarpıtılması hususlarında aşağıda ifade edeceğim açıklamaları yapmak zorunda hissettim..

Değerli arkadaşlar:
Bırakmış olduğum mesajın içeriği açık. Nasıl daha iyi bir form (yada forum) olunur, bu hususta fikirlerinizi sorgulamak ve beyin fırtınası yapmak sureti ile uygulanabilir bir sonuca varmak istemiştim.

Ancak bazı arkadaşlarımız Türkçe dahi olmayan "webmaster" kelimesinin "web mastaster" şeklinde sehven yazılmış olmasını kendilerine pek dert edinmiş, anlaşılan sabahlara kadar uyuyamamışlar. Dolayısı ile yine bir mesajın amacını saptırmış, farklı mecralara çekmiş ve internet dünyasının lüzumsuz arşivine bir kaç sayfa daha miras bırakmışlar, buna vesile olmuşlardır.

Kaliteli bir formdan kastım da tam bu noktada devreye girmekte, misal teşkil etmesi açısından güzel bir örneklem olarak bu durum karşımıza çıkmaktadır (Umarım bu örneklem kelimesini de masaya yatıran bir arkadaşımız çıkmaz).

İNTERNET DÜNYASINDAN BEKLEDİKLERİMİZ

İnternet dünyası biz kullanıcılar için bir çok amacı taşımakta, gaye ve beklentilerimiz nispetinde bir çok alternetif özellik taşımaktadır.

Bu noktada biz İnternetin 1- Bilgi edinme 2- Eğlence unsurlarına değinelim.

EĞLENCE UNSURU AÇISINDAN İNTERNET DÜNYASI

Bazı kullanıcılar açısından İnternet dünyası bir eğlence unduru, gülüp eğlenmenin, hoşça vakit geçirmenin bir aracıdır.

BİLGİ EDİNME AÇISINDAN İNTERNET DÜNYASI

Bazı kullanıcılar açısından ise internet bilgi edinmenin bir aracıdır. Bu bağlamda geniş ve sınırsız bir kütüphane olarak karşımıza çıkmaktadır.
Elbette bilgi edinme işlevinin bir çok fonksiyonu bulunmaktadır. Bizi burada ilgilendiren işlevi Forum Sitelerinin bilgi edinmedeki yeri ve önemidir.

Evet Forum siteleri bilgi edinmenin diğer internet araçlarından farklı olarak beyin fırtınası yöntemini benimseyen farklı bir özelliği vardır. Herhangi bir konuda bir araştırma yapan sorusu yada sorununu bu sayfalara not düşerek başka kullanıcılardan gelecek fikir ve görüşleri bekler..

GÜZEL BİR ÖRNEK :
Soru : Web master ve Wmaracı konusunda bırakmış olduğum mesaj ile mesaj hakkında altına yazılan yorumlar yukarıda ifade edilen internet dünyasının hangi işlevine örnek teşkil etmektedir?

Cevap : Söz konusu soru internet dünyasının ikinci maddede anlatılan bilgi edinme işlevine örnek teşkil ederken, soru hakkında yapılan yorumların bazıları internet dünyasının eğlence unsuruna örnek teşkil etmektedir. Zira bazı arkadaşlarımız çok komikliklerine gitmiş ki, mesajın aslını bırakıp, sehven yapılan bir yanlışlığı dillerine dolayarak YİNE BİR MESAJI DAHA SULANDIRMIŞLARDIR.

Sonuç : Peki bu şekilde mi kaliteli Forum sitesi olunur. Bunun cevabını gelecek sert ve acımasız yorumlarınıza bırakıyorum...

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Başlık düzeltilmiş ama Wep nedir?

>/dev/null 2>&1

annebebekegitimi annebebekegitimi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 111 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

Caesar adlı üyeden alıntı

Başlık düzeltilmiş ama Wep nedir?

WEP (Wired Equivalent Privacy)

Ek Olarak:

dedemir85 adlı üyeden alıntı

arkadaş kendini de forumu da aşırmış :) MASTASTER hatta yeni bir kavram yaratmış :):)

Bu cümlenin başı ve sonu neresi anlamadım. Aşırmak fiili malum. Aşırmak çalmak ile malumdur. Bu durumda kendimi nasıl aşırıyorum bunu da anlamadım.

Yinede farklı bir yorum.

Ek Olarak:

web mastaster ne oluyor acaba?

Üstat cümleye büyük harf ile başlanır.

Ek Olarak:

Teşekkür ederiz değerli webmastaster kardeşim. Yanlız güzel türkçemize dikkat edelim. Benim derdim budur. Düzenle butonu bunun için var.

Değerli yorumunuz için ziyadesiyle teşekkür ederim. Ancak webmaster yada webmasmaster kelimesi maalesef Türkçe değil.. Ayrıca çok önemli bir husus olarak: Türkçemize kıymet verirken "türkçemize" ifadesini kesinlikle büyük harf ile başlatmalıyız..

Ek Olarak:

MehmetGÜMÜŞ adlı üyeden alıntı

Madem forum için bazı şeyler yapılacak, öncelikle konuları doğru yere açmalı daha sonra ne yazdığınıza iki üç kere bakmalısınız. Kaliteli forumlar istiyorsak biraz kendimizi de eleştirmeliyiz. Hepimiz bazen kelimeleri yanlış yazabiliyoruz evet ama konuyu açmadan önce tekrar okuyabiliriz.

Yorum yapanlardan bazıları da bu konuyu hariç tutayım burayı iyice prim yapma yeri ve sadece kendine yararı olsun başkasına olmasın şeklinde düşüncelere kapılıyorlar. Bir de böyle bir durum var tabi.

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Ancak bu konunun webmsater genel bölümünde açılmasında bir beis görmedim. Ancak yinede takdir wmaracı yetkililerinin..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al