wmaraci reklam

Yanlış mı yaparım?

34 Mesajlar 2.751 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gulhan188 Gulhan188 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
İyi akşamlar arkadaşlar. Kısa bir süre sonra üniversite sınavına giriyoruz başlarda çok iyi hazırlandığım sınava babamın sağlık sorunlarından çalışmayı çok aksattım bu saatten sonra yapamam diyerek 2-3 ay varken çalışmayı bıraktım. Hedefimde önlisans 2 yıllık bir üniversite bilgisayar programcılığına yerleşerek DGS sınavı ile yapabilirsem 4 senelik sisteme geçiş yapmak mezuna kalmak istemiyorum daha doğrusu ne yapacağımı bilmiyorum içimde çok büyük bir pişmanlık mevcut şuan yazılımla aram gayet iyi web alanıyla referans göstererek çalıştığım yerler olmuştu eğer DGS de başaramazsam 2 yıllık bölümden mezun olup iş hayatına atılmayı düşünüyorum yanlış mı yaparım?
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Yeterli sayıda referansın varsa yapabilirsin. Ancak bana kalırsa üniversiteyi oku. İlerde keşke deme.

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
worldww henüz yeterli sayıda olduğundan emin değilim daha fazla çalışıp üretmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. 2 yıllık bitirmemin bir sakıncası olur mu peki iş bulmam açısında?
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Gulhan188 O zaman bir ekip kur ve onlarla çalış. Düzenli kazancınız olur en azından. Freelancer olarak çalışacaksanız üniversitenin önemli olacağını düşünmüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
worldww Freelance çalışmaktan ziyade daha düzenli olması amacından bir firmada çalışmayı planlıyorum
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Gulhan188 O zaman üniversite önemli. Ama 2 yıllık ile 4 yıllık fark eder mi, bilemeyeceğim.

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
worldww Çalışan birkaç tanıdığıma sordum çoğunun anlatmak istediği şey şunun gibi bir şeydi "adam seni işe alacakken gerçekten ne yapabileceğini ne düzeyde bilginin olduğuna bakıyor" ancak bilmiyorum kafam çok karışık gerçekten ne yapıcağımı hiç bilmiyorum
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Neden yanlış yapasın ki? Eğer yazılım ve bilgisayar bilimi konularını seviyorsan bilgisayar programcılığı bölümünü zevkle okuyacağını düşünüyorum. Ayrıca DGS ile okulunu uzatmak ve mühendislik okumak istiyorsan okuyabilme şansın zaten var. İmkanın ve zamanın olursa okuyabilirsin.

Ayrıca şunu unutmayın bilgi sadece okulda satılmıyor. İyi bir okul ve diploma sadece işe girmenizde ön ayak oluyor. Eğer o işi iyi bir şekilde yapamazsanız diplomanın bir önemi kalmıyor ve sizi kapının önüne koyuyorlar.

Demek istediğim okulu bu kadar kafana takma özellikle yazılım gibi bir bölümü istiyorsan. Çünkü yazılım bilgini her türlü her yerde geliştirebilirsin.

Sadece kendine güven ve mesleğinde 1 numara olmak için çabala, kendini geliştir. Hayatında başarılar dilerim.

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
2 yıllık okuyup daha sonrasında kazanırsan 4 yıllığa geç. Kazanamazsan da çok sorun olmaz, nitekim yazılım işi kişinin kendi gelişimine bakıyor. Örneğin bizim geçen sene stajda bölüm birinciliğine oynayan adamların çoğu iş kod yazmaya gelince pek bir şey yapamadılar. Okulda işin teoriği ve giriş seviyesi veriliyor, geri kalanı kişinin kendisinde bitiyor.

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bilmiyorum üstümde ciddi bir baskı var yani okul bitince ne yapacağım hakkında, iş hayatı konusunda, yaklaşan sınav konusunda üniversitenin bu bölümde pek fark yaratacağını düşünmüyorum kendimce ama yine de iş veren olsaydım adamın nereden geldiğine bakardım diye düşünüyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al