freelance iş ilanları

Yanlış mı yaparım?

34 Mesajlar 3.238 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Gulhan188 Gulhan188 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
PHPacemisi Yazılım işine normalden daha erken başladığımı söyleyebilirim. Başlamama neden olan şey meraktı her şeyin nasıl çalıştığına, nasıl oluyor da böyle oluyor gibi sorular sormamdan dolayı yazılıma atılmıştım. Web alanında kendimi geliştirdim sadece kodları yazmadım biz neden bu etiketi kullanıyoruz ki geçmiştekilerden farkı neydi de bu geldi? gibi garipsenecek sorulara bile saatlerce araştırma yaptığım oldu herhangi bir dili öğrenmek için yıllarımı vermedim mantığını kavrayınca birinden birine atlamak kolay oluyor (şuan için söylüyorum). Bence bahsettikleriniz yazılımı seven ve okul ortamından değilde merakıyla kendi çabalarıyla öğrenen biri için geçerli sonuçta araştırmayı biliyor demişsiniz günümüzde çoğu bilgisayar veya yazılım mühendisi okulda önüne ne konursa onu öğreniyor ama dışardan hevesli biri kendi araştırmalarıyla çabalarıyla daha derine inebiliyor. Benim tek takıldığım sorun yazılımda yıllarca ilerlemişken buna gönül vermişken diploma gibi bir kağıt parçasının ileride bana sorun olup olmayacağını merak etmem. Rotamı buna göre belirleyip bir şeyleri düzene sokmak istiyorum

wmaraci
reklam

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1358
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam şöyle söyleyeyim oku ve sakın kalma.

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam zaten üniversiteye her türlü gidiyoeum ancak 2 senelik bilgisayar programcılığı bitirmemin iş bulmamda engeli olur mu yani bu alanda üniversite farkına bakılıyor mu merak ediyorum

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Gulhan188 adlı üyeden alıntı

PHPacemisi Yazılım işine normalden daha erken başladığımı söyleyebilirim. Başlamama neden olan şey meraktı her şeyin nasıl çalıştığına, nasıl oluyor da böyle oluyor gibi sorular sormamdan dolayı yazılıma atılmıştım. Web alanında kendimi geliştirdim sadece kodları yazmadım biz neden bu etiketi kullanıyoruz ki geçmiştekilerden farkı neydi de bu geldi? gibi garipsenecek sorulara bile saatlerce araştırma yaptığım oldu herhangi bir dili öğrenmek için yıllarımı vermedim mantığını kavrayınca birinden birine atlamak kolay oluyor (şuan için söylüyorum). Bence bahsettikleriniz yazılımı seven ve okul ortamından değilde merakıyla kendi çabalarıyla öğrenen biri için geçerli sonuçta araştırmayı biliyor demişsiniz günümüzde çoğu bilgisayar veya yazılım mühendisi okulda önüne ne konursa onu öğreniyor ama dışardan hevesli biri kendi araştırmalarıyla çabalarıyla daha derine inebiliyor. Benim tek takıldığım sorun yazılımda yıllarca ilerlemişken buna gönül vermişken diploma gibi bir kağıt parçasının ileride bana sorun olup olmayacağını merak etmem. Rotamı buna göre belirleyip bir şeyleri düzene sokmak istiyorum

Üniversiteye başlayınca anlarsın herşeyi, ne diyebilirimki :) Anlattıklarından farklı herşey.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
PHPacemisi cevabınız için teşekkür ederim hocam. Merak ettiğim şey 2 yıl okuyup zaman kaybetmek yerine mezuna kalıp 4 yıl için mi çabalayım? gideceğim 4 yıllık üniversite o kadar iyi olmayacak biliyorum kendimi ne düzeye kadar çalışıp neleri başarıp başaramayacağımı

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
4 yıllık için uğraş. 2 yılını heba etmektense 1 yılını ders çalışarak harca daha kârlı olur. Mühendislik olmazsa yönetim bilişim olur, bilgisayar enformatik olur. Okurken AÖF'den işletme de okursun. Üniversitene göre çift anadal da yapabilirsin. Daha bunun erasmusu, sürekli eğitim kursları, uzmanlık kursları, sertfikaları vs vs sınırsız seçenek var. Burs alma imkanı var. İş bulma avantajı var.

Bu hocaya bakabilirsin.
https://scholar.google.com.tr/citations?user=PQo71yoAAAAJ&hl=en
Haluk Topçuoğlu

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
PHPacemisi Peki alabileceğim ve iş bulmamda işe yarayacak önereceğiniz sertifikalar var mı kursları olur sınavı olur. Mezuna kalmayı da istemiyorum açıkcası bazı sorunlardan dolayı vaktimin çoğu hastanede geçebiliyor 2 yıllık bitirip bir şeyler yapamaz mıyım bilmiyorum okula devam ederken yanında öğreneceğim şeylerde olacak tabii ki

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
İşe odaklanma hemen, 2 yıllığa geçeceksen okulda bir şey öğretmiyorlar haberin olsun, tamamen sana kalmış öğrenmek ona göre git. 2yıllığa gidip orada kalma 4.yıllık yapman gerek. Şöyle önerebilirim, boş kalmamak için 2 yıllığa gidip bir yandan yks tekrar hazırlanabilirsin. Şansını denemek gibi düşün aşırı sıkıştırmadan hem sınavına çalışıp hem 2 yıllık okulunu okuyabilirsin.

Ama çalışmayıp yatacaksan hiç 2 yıllığa gitme sadece yks ye asıl.

2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyorum, okul hiç bir şey öğretmedi diyebilirim. Benim öğrenmeye çalıştığım kadarıyla 1 yıl kaybım oldu hatta, bende salaklık edip finallere gitmedim... Ne kafayla bunu yaptım bilmiyorum, her yıl ygs yks ye hazırlacağım diye başlayıp sınav geldiğinde hala eli boş oluyorum. Pişman mıyım? fazlasıyla ama harakete geçmekte sıkıntım var ne yazık ki... Senin işte benimki gibi olmasın, kendini kasmadan dikkatli düşün.

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
main Hocam dediğiniz gibi 2 yıllığa geçip 4 yıllığa o sıra çalışabilirim en kötü boş geçirmemiş olurum en kötü ihtimalle kazanamazsam 2 yıllığa devam etmiş olurum. 2 yıllıkta bir şey öğretmediklerini biliyorum ancak üniversiteye hiç gitmemekten daha iyidir diye düşünüyorum en azından önlisans bitirmek

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Gulhan188 iyi ki bu konuyu açmışsınız.Kara kara düşünüyordum bende.Şimdi ben 2 yıllık bilgisayar programcılığı okudum diyelim dgs ile 4 yıllığa giriş yapabiliyor muyum yani?

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al