wmaraci reklam

Neden MacBook?

17 Mesajlar 6.142 Okunma
wmaraci reklam

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

MuratKa kusra bakma hocam gözümden kaçmış. Swift'ti windowsta geliştiremezsin diye biliyorum. Gerisi senin düşüncen.

düşünceleriniz için teşekkür ederim :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Şimdi buraya uzun uzadıya yazmak istemiyorum ama gerçekten bu konuya kafası takılmış arkadaşlar için daha önceden yazdığım konulara link vereceğim. Umarım akıllarına takılan soruların cevabını balya balya almış olurlar :)

❱❱ Şahin Parasına Kıyıp Aldığım Bilgisayarım; MacBook Air 13″ İncelemesi

❱❱ En İyi Yazar Bilgisayarı, Editör ve Bloggerların Tercihi: Macbook Air 13”

Konuyu açan ve ilgili arkadaşlar için umarım yeterince tatmin edici olacaktır :)
HakikatTR

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

MuratKa adlı üyeden alıntı

hocam şuanda macbook kullandığımı belirtmiştim sanırım yazıyı tam okusaydınız anlardınız heralde :)

ekstra olarak sorunda tam şurada python olur java olur ruby olurhatta swift olur yani bir çok yazılımı rahatça geliştirebilirsin(!) windowsda hepsini geliştirirken bunda bir çok geliştirmek mantıksız geliyor :)

şimdi bir de şöyle düşünün macbook airdeki pil performansını verebilen ve mac os daki stabillik(w serisi için diyorum) veya taşına bilirlik hafiflik konusunda yeterli olan bir laptop varsa iyi olabilir ancak kesinlikle macbook air ve pro serileri dışarıda ve evde her türlü bana göre gayet iyiler tabi kücük olmaması lazım min 13' gerekiyor rahatlık açısından diğer türlü küçük gelir :D

SoftwareDeveloper SoftwareDeveloper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 4 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

İşte benim anlamadığımda bu , yazılım diyorsun ama dünyanın yarısından cogu windows kullanıyor ve exe çalıştırıyor ana macbookda ne exe acabiliyor nede windowsun temel taşı olan .net ile kodlama yapabiliyorsun neyin yazılımı böyle ? :)

Dünyanın yarısından çoğu windows nasıl kullanıyor ? Bu istatistiği neye göre yaptınız ? Bu yarıdan çok olan kesim sadece son kullanıcı mı ? Sunucuları da kattınız mı ?

İyi bir işletim sistemi olması exe çalıştırabilmesiyle mi ölçülüyor ? Windowsta dmg çalıştıramıyor o zaman windows kötü mü ?

Hayatı sadece c# veya .net ile geçen birisinin mac e ihtiyacı yok zaten.

Fakat .Net Core u duymadınız sanırım, .net in open source versiyonu, artık macte de asp.net mvc, xamarin gibi geliştirmeler yapılabiliyor...

hocam şuanda macbook kullandığımı belirtmiştim sanırım yazıyı tam okusaydınız anlardınız heralde :)
ekstra olarak sorunda tam şurada python olur java olur ruby olurhatta swift olur yani bir çok yazılımı rahatça geliştirebilirsin(!) windowsda hepsini geliştirirken bunda bir çok geliştirmek mantıksız geliyor :)

Windowsta python, ruby gibi dillerin kütüphane kurulumları kadar zahmetli bir şey yok. Ben aktif olarak python, java, php, javascript, c# geliştirmeleri yapıyorum, macbook pro kullanıcısıyım ve UX açısından çok rahat ediyorum.

Macbook kesinlikle productivity i arttırıyor. Stabil çalışması, kullanım kolaylıkları, trackpadi, terminal ağırlıklı çalışmalar, unix tabanlı işlemler vs vs.... Daha birçok şey sayılabilir. Ayrıca retina ekrana sahip kullanıcılar için mükemmel bir görsel deneyim.

Ayrıca windowsta swift geliştirilmiyor. IOS uygulaması yapmak için macos şart. Hackintosh muhabbetine hiç girmeyelim...

Bence siz tam olarak yazılım geliştirme sürecinde windows dışında geliştirme yapmadığınız için ne gibi fayda sağladığını göremiyorsunuz.

Sadece homebrew bile fazlasıyla yeterli bir sebep neden mac sorusuna.

Tüm bunları bir kenara koyarsak, kalite, servis hizmeti, pil ömrü, ekosistem gibi birçok etken mevcut. Apple bir ekosistemdir. Windowsta bunu bulamazsınız.

php, java, python - django, nodejs, vuejs, reactjs, angularjs, c# asp.net mvc...
wmaraci
wmaraci

KorAykor KorAykor Kodluyor Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Uzun arayislar sonucu macbook pro 15.4 inch aldim. Olay su acikcasi benim macbook almamdaki sebepler,
1. Pil omru 8 saat windowsta bulamadigim bir pil omru. Bazi arkadaslar elbet almistir bu sureleri ben alamiyordum.
2.isletim sistemi rahatligi visual studio gibi break hatasinda cokmesi etmesi yok.
3. Guvenilir hizmet uygulama ve garanti hizmeti
4.linux tabanli olup konsol kodlarinin aktif olmasi unix
5. Icinde windows calisiyor hatta normal bilgisayarimdan daha stabil
6. 1.80 kg 15 inch bilgisayar aliyorsunuz bu kesinlikle bir faktor.

mchtylmz149 mchtylmz149 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 39 / 53
  • Ticaret 7, (%100)
merhabalar hocam 20 gb ram i7 (5.nesil) işlemci 240 ssd harddisk olan bir windows cihazda (virtual)sanal mac os verimli çalışır mı ya da ne kdar verimli çalışır?
sorum yanlış anlaşılmasın lütfen sadece bir de sizlere danışmak istedim ?? cevaplar için şimdiden teşekkürler

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
Bir ekran alıp ekranı bağlıyabilirsin insanların macbook tercih etmesinin sebebi stabil çalışması performansı kalitesi marka değeri. Ayrıca aldığın cihazı değerinde satabilirsin, üstüne biraz bişeyler koyar daha büyük inç birşey alabilirsin model nosu falan varsa yardımcı olurum.

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al