wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook Organik Erişim Sorunu

15 Mesajlar 2.704 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

xemsix xemsix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar 400k, 180k, 270k, ve bir çok diğer sayfamlarımda dünden bu yana yaptığım payalaşımlarda erişim sorunu yaşıyorum. Sayfalarda paylaştığım fotoğrafları max. 4k insana gösterebiliyor. Sizlerde de dünden bu yana bir azalma varmı yoksa sıkıntı bende mi?

wmaraci
reklam

irisnet irisnet ilyasokay.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Araştırmacı ve Yazar
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Facebook yaptığın paylaşımları belirli aralıklarla kullanıcılara gösteriyor, ne kadar çok gönderirsen o kadar fazla kişiye yansıyacağını düşünme sakın. Bi yerden sonra spam olarak algılayıp gereğini yapıyor. Son zamanlarda dediğin olayı ben de epey yaşadım...

• Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

irisnet adlı üyeden alıntı

Facebook yaptığın paylaşımları belirli aralıklarla kullanıcılara gösteriyor, ne kadar çok gönderirsen o kadar fazla kişiye yansıyacağını düşünme sakın. Bi yerden sonra spam olarak algılayıp gereğini yapıyor. Son zamanlarda dediğin olayı ben de epey yaşadım...

ben öyle her dakika paylaşım yapmıyorum günde maximum 4 gönderi paylaşırım ve bunların arasında da 3-4 saat vardır. sizin organik erişim düzeldi mi peki

irisnet irisnet ilyasokay.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Araştırmacı ve Yazar
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Daha az yollayınca epey kişiye ulaşmaya başladı tekrardan... Sizin günlük 4 paylaşım gayet normal, bunun sebebi farklı bir şey olmalı...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

irisnet adlı üyeden alıntı

Daha az yollayınca epey kişiye ulaşmaya başladı tekrardan... Sizin günlük 4 paylaşım gayet normal, bunun sebebi farklı bir şey olmalı...

bencede facebook bana kafayı taktı heralde inşallah düzelir demekten başka çare yok.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
facebook sanırım fotograflara farklı bir sistem uyguluyor bende normalde yazı paylaştığımda daha fazla erişim oluyor fotoğraf paylaşırsam ciddi bir azalma oluyor nedense

Ek Olarak: facebook sanırım fotograflara farklı bir sistem uyguluyor bende normalde yazı paylaştığımda daha fazla erişim oluyor fotoğraf paylaşırsam ciddi bir azalma oluyor nedense

• Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

sacmaliyoruz adlı üyeden alıntı

facebook sanırım fotograflara farklı bir sistem uyguluyor bende normalde yazı paylaştığımda daha fazla erişim oluyor fotoğraf paylaşırsam ciddi bir azalma oluyor nedense

Ek Olarak: facebook sanırım fotograflara farklı bir sistem uyguluyor bende normalde yazı paylaştığımda daha fazla erişim oluyor fotoğraf paylaşırsam ciddi bir azalma oluyor nedense

facebook bu aralar baya değişime gitti ama benim yaşadığım durum biraz enteresan dün paylaştığım linki 100k görürken bugün 4k fotoğrafı ise dün 20k görürken bugün 1-2k arası ben birden böyle bir düşüşün nedenini araştırıyorum daha birşey bulamadım.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)

xemsix adlı üyeden alıntı

facebook bu aralar baya değişime gitti ama benim yaşadığım durum biraz enteresan dün paylaştığım linki 100k görürken bugün 4k fotoğrafı ise dün 20k görürken bugün 1-2k arası ben birden böyle bir düşüşün nedenini araştırıyorum daha birşey bulamadım.

tamam benim dediğimde aynı ciddi oranda fark ediyor bende normalde bir yazıyı 1k ile 1.5k görürken resim paylaşınca 130-300 arası kişi görüyor

alperen38 alperen38 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel bir konu açmışsınız 3k bir sayfam var daha önceleri paylaşımlarımda begeni paylaşım oranı görülme oranı iyi idi son aylarda gönderi gösterim oranı düştü devamlı deneme yapıyorum
soruna çözüm bulabilirseniz paylaşırsanız sevinirim

• Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

alperen38 adlı üyeden alıntı

Çok güzel bir konu açmışsınız 3k bir sayfam var daha önceleri paylaşımlarımda begeni paylaşım oranı görülme oranı iyi idi son aylarda gönderi gösterim oranı düştü devamlı deneme yapıyorum
soruna çözüm bulabilirseniz paylaşırsanız sevinirim

hocam şöyle birşey varmış facebook bizim sayfalarımızın paylaşımlarını değerlendirmeye tutuyormuş ve bunun üzerinden sayfamızın bir EDGERANK'ı oluyormuş. Bizim sayfaların bu puanı düşük olduğundan gösterilmiyor olabilirmiş. Ama hepimizin sayfasının erişiminin birden düşmesine ise cevap yok şimdilik.

Ek Olarak: şimdi fark ettim sayfalarımda direk fotoğraf paylaşmıyorum fotoğraflar bir türlü yüklenmiyor. Ancak galeriden ekleyebiliyorum bilmem bu sorun sizde de varmı. Facebook belki bir güncelleme falan yaptığı için erişimler düşmüştür.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al