wmaraci reklam
lidertakipci

Bu 70K Facebook sayfası sizce ne kadar eder?

23 Mesajlar 2.669 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Bilim adına işletmiş olduğum ve sürekli güncel tuttuğum bir sayfam var.
Merakımdan dolayı soruyorum, düğün masraflarımdan dolayı satışa çıkarmayı bile düşünüyorum aslında.

Bu istatistiklerini vermiş olduğum 70k facebook sayfası ne kadar eder sizce?

Raporu inceleyip geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
eğer bu 70 k gerçekse organikse 105 tl eder yok değilse 55 tl olur.

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Sayfa organik, 4 seneden fazladır kendim idare ediyorum.
Ancak 105 TL sizce az bir rakam değil mi?
İstatistik resmini güncelledim sanırım görünmüyordu, tekrar göz atarsanız sevinirim.
Bir de merakımı mazur görün; neden 105 ve 55 net rakamlarını verdiniz, bir hesaplama logaritmanız mı var? :)

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Tam bir fikrim yok ama 100 tl gibi rakam doğru olmazdı. Kendimiz satarken 400-500 e satmak istiyoruz. Ama alarken nedense hep kat kat ucuzuna alalım diyoruz. Bence bu sayfa en az 300 eder. Ama piyasada ticarete değer veren de kalmadı. Fiyatları öldürdü bazıları.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Tam bir fikrim yok ama 100 tl gibi rakam doğru olmazdı. Kendimiz satarken 400-500 e satmak istiyoruz. Ama alarken nedense hep kat kat ucuzuna alalım diyoruz. Bence bu sayfa en az 300 eder. Ama piyasada ticarete değer veren de kalmadı. Fiyatları öldürdü bazıları.

Açıkçası hem fikirim, hani zorda kalıp satmaya çalıştığımızda hiçbir ürün hakkını bulmuyor, Türk zihniyetiyle düşene bir tekme misali oluyor galiba artık net bir şekilde; en azından bana görünen bu oluyor.

Tamamen organik, 4 senelik, sürekli güncel ve kendi kitlesini oluşturmuş bir Facebook sayfasını, 100 liraya veren var ise PM yoluyla ulaşsın, bu kriterleri taşıyan elindeki tüm sayfaları satın alacağım; net bir şekilde belirtiyorum.

Yapmayın arkadaşlar, profesyonel bir platformda en azından son kullanıcıya fiyat verir gibi fiyat biçmeyin; hepimiz az çok işin içindeyiz, uzmanı olmasak da gözümüz aşına..

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Açıkçası hem fikirim, hani zorda kalıp satmaya çalıştığımızda hiçbir ürün hakkını bulmuyor, Türk zihniyetiyle düşene bir tekme misali oluyor galiba artık net bir şekilde; en azından bana görünen bu oluyor.

Tamamen organik, 4 senelik, sürekli güncel ve kendi kitlesini oluşturmuş bir Facebook sayfasını, 100 liraya veren var ise PM yoluyla ulaşsın, bu kriterleri taşıyan elindeki tüm sayfaları satın alacağım; net bir şekilde belirtiyorum.

Yapmayın arkadaşlar, profesyonel bir platformda en azından son kullanıcıya fiyat verir gibi fiyat biçmeyin; hepimiz az çok işin içindeyiz, uzmanı olmasak da gözümüz aşına..

Aynen öyledir kardeşim. Zaten adam düşmüş ve mecburiyetten satacak diyerek fiyat biçiyor bazıları. Sözüm kimseye ait değil. Bazılarına. Mesela 100-200 tl ye ben böyle sayfayı satmam. 3-4 yıllık sayfa diyorsunuz. Ayı ortalama 2 tl mi yani? :) kimse ayı 2tl ye bu tür sayfayla ilgilenmez bu yerlere getiripte çıkarmaz. İyi fiyat veren olmasa satmayın hocam.

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Aynen öyledir kardeşim. Zaten adam düşmüş ve mecburiyetten satacak diyerek fiyat biçiyor bazıları. Sözüm kimseye ait değil. Bazılarına. Mesela 100-200 tl ye ben böyle sayfayı satmam. 3-4 yıllık sayfa diyorsunuz. Ayı ortalama 2 tl mi yani? :) kimse ayı 2tl ye bu tür sayfayla ilgilenmez bu yerlere getiripte çıkarmaz. İyi fiyat veren olmasa satmayın hocam.

Ben gerçekten ne fiyat verilecek diye merak ettiğim için sormuştum, zira projenin kendine ait PR4 bir websitesi ve birçok sosyal hesabı da mevcut; bunları sormadan direk fiyat biçilmesi zaten anlamsız oluyor; sonuçta bilim sayfası diye belirtiyorum.

Elimde 170K, 100K, 80K, 70K farklı facebook sayfaları mevcut; bu fiyatlara benzer bir skala belirtiliyor ise satmak zaten inanılmaz mantıksız bir hareket olur..

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ;)

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)
4 senelik bir emek varsa ve hiç çekim yapılmadıysa bunun karşılığı 100-200 lira olamaz. Sektörün ne ile ilgili olduğu da önemli bir faktör. Sayfa satacaksanız webmaster forumlarında satmayın, çünkü çekim yapılmış sayfaları satarak piyasayı bitirdiler.

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

mvk adlı üyeden alıntı

4 senelik bir emek varsa ve hiç çekim yapılmadıysa bunun karşılığı 100-200 lira olamaz. Sektörün ne ile ilgili olduğu da önemli bir faktör. Sayfa satacaksanız webmaster forumlarında satmayın, çünkü çekim yapılmış sayfaları satarak piyasayı bitirdiler.

Ben verilecek fiyatları merak ettiğim için bu başlığı açtım, sektörün çekimlerle öldürüldüğü hafife alınamayacak bir gerçek..

Hoş, eski sayfalara çekim yapıp, bekletip, sonra gerçek diye satanlar da var; onları da inceleyerek ortaya çıkartmak mümkün gördüğüm kadarıyla.

Ancak istatistikleri ortada olan bir sayfa için 105 TL verilmesi garip geldi gerçekten ;) Sizin bilim sayfasına bu değerler ve koşullar doğrultusunda biçeceğiniz rakam ortalama olarak peki nedir?

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Ben verilecek fiyatları merak ettiğim için bu başlığı açtım, sektörün çekimlerle öldürüldüğü hafife alınamayacak bir gerçek..

Hoş, eski sayfalara çekim yapıp, bekletip, sonra gerçek diye satanlar da var; onları da inceleyerek ortaya çıkartmak mümkün gördüğüm kadarıyla.

Ancak istatistikleri ortada olan bir sayfa için 105 TL verilmesi garip geldi gerçekten ;) Sizin bilim sayfasına bu değerler ve koşullar doğrultusunda biçeceğiniz rakam ortalama olarak peki nedir?

Hocam sayfayı görmeden bir şey demek zor fakat benim 4 yıl organik olarak uğraşıp hiç çekim yapmadığım, iyi etkileşim alan, her gün beğenileri artan ve iyi yerlerde olan 70 bin beğenili bir sayfam olsaydı en az 600-700 lira isterdim fakat bu tarz forumlarda alan çıkmayacağına eminim. Daha önceden de bir mesajımda yazmıştım, Facebook piyasası bitti. Yani sayfa kasmadan anlamayan birisi bile 100-150 liraya üye çektirip, bir o kadarda Facebook reklamlarına verip dehşet etkileşimli ve beğenili sayfalar yapabiliyor.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al