freelance iş ilanları

Webmasterlara yönelik bu proje tutar mı?

6 Mesajlar 751 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

wikiface wikiface WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 19 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
En hit konuları içeren bir site yapmak istiyorum. Bu siteye webmasterlar üye olacak ve paylaşımlarda bulunacak. Yapılan paylaşımların aldığı hite göre webmasterlar ömürlük olarak para kazanacak.

Örneğin ;

Bir webmaster " Futbolcu olmanın yöntemleri " adlı bir yazı yayınladı. Bu yazının aldığı hite göre webmaster sürekli ödeme alacak.

Bir konusunun aldığı her 10.000 hitte 10 tl ücret alacak. Ömür boyunca verdiği hesap bilgilerine konuların her 10.000'de ödemesi yapılacak.

Böylece webmasterlar zaten Arama motorlarından aldığı hitleri iyi biliyorlar. Zaten aramalarda ilk 10 sırada kendi siteleri yer alsada alt kısımda zaten farklı siteler sıralanıyor. En mantıklısı kendi sitelerine gelen hit konuları bu siteye girerek hem ücret kazanacak hemde sıralamada dost sitesi üstlere taşınacak.

Saçma da gelebilir mantıklıda. Sadece tutar mı tutmaz mı ? Veya ne gibi değişiklikler yapılırsa tutulur? Yada daha farklı düşünenler var mı ?

wmaraci
reklam

ysnbulut ysnbulut Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 26 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Hit olayını çok güzel filitrelemen lazım :) paso yüklenir parayı alırım :D

harbiadam1907 harbiadam1907 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Özel Sektörde çalışıyorum.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** Ş**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 7 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ilgilenebilirim :)

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
İyi bir reklam sonrası tutma şansı var ama şunu da göz önünde bulundurmak lazım.

1. Seçenek: Okunma sayısına IP filtresi vs. uygulamazsınız. Bu durumda site botların işgali altında olur. Herkes haksız kazanç sağlama çabası içine girer.

2. Seçenek: Okunma sayısına IP filtresi vs. uygularsınız. Bu durumda bahsettiğiniz fiyat bana göre komik bir rakam olur. Bu şekilde bir filtreyle de bir makale taş çatlasın zaten 15-20 bin okunma sayısına ulaşır. 15-20 lira içinde webmasterların oturup makale yazacağını düşünmüyorum. Diyebilirsiniz 5-10 liraya makale yazanlar var diye ama onlarda peşin paraya çalışıyorlar sonuçta. Yapacağınız sitede belkide makalesi 5-6 yılda 10.000 okunmaya ulaşacak. Genel olarak bloglara veya paylaşım sitelerine baktığınız zaman -normal koşullarda- bir yazı filtresiz olduğu halde 10.000 okunma sayısına ulaşamıyor. Siz bir de filtre uygulamayı düşünüyorsunuz.

Bu durumlarda nasıl bir çözüm öneriniz var?

Kişisel fikrim: Uğraşmaya değmez. Beklenen ilgiyi sağlayacağınızı düşünmüyorum.

www.hubeybi.com
wmaraci
wmaraci

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Daha önce birçok site böyle bir sistemi kurdu, fakat üstteki arkadaşın dediği gibi üç kuruş ödeme yapıldığı için pek tutarlı olmadı.

wikiface wikiface WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 19 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Barış Ayar adlı üyeden alıntı

İyi bir reklam sonrası tutma şansı var ama şunu da göz önünde bulundurmak lazım.

1. Seçenek: Okunma sayısına IP filtresi vs. uygulamazsınız. Bu durumda site botların işgali altında olur. Herkes haksız kazanç sağlama çabası içine girer.

2. Seçenek: Okunma sayısına IP filtresi vs. uygularsınız. Bu durumda bahsettiğiniz fiyat bana göre komik bir rakam olur. Bu şekilde bir filtreyle de bir makale taş çatlasın zaten 15-20 bin okunma sayısına ulaşır. 15-20 lira içinde webmasterların oturup makale yazacağını düşünmüyorum. Diyebilirsiniz 5-10 liraya makale yazanlar var diye ama onlarda peşin paraya çalışıyorlar sonuçta. Yapacağınız sitede belkide makalesi 5-6 yılda 10.000 okunmaya ulaşacak. Genel olarak bloglara veya paylaşım sitelerine baktığınız zaman -normal koşullarda- bir yazı filtresiz olduğu halde 10.000 okunma sayısına ulaşamıyor. Siz bir de filtre uygulamayı düşünüyorsunuz.

Bu durumlarda nasıl bir çözüm öneriniz var?

Kişisel fikrim: Uğraşmaya değmez. Beklenen ilgiyi sağlayacağınızı düşünmüyorum.

Hocam haklısınız. Peki hit olayını kaldırıp makale yazım sitesi yapsak webmasterlar makalelerini paylaşsa ve kurallara uyan makalaleri onaylasak nasıl olur? Bu konuda makale başına nasıl bir ücret vermemiz gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al