wmaraci reklam
lidertakipci

Google HTTPS Kullanan Siteleri Üst Sıralara Taşıyacak

49 Mesajlar 6.902 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Sll geçsekte google'ın bize bir faydası olacağını sanmıyorum artım forumlarda benim sitem sll ozellikli şu siradayim digeri ben normalim ama seni gectim gibi nice mesajlar okuruz ahanda buraya yaziyorum :D

www.parkpera.com
wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

BlackStone adlı üyeden alıntı

Sakin olun. Sitenizde kullanıcıların bilgilerini almıyorsanız, üye girişi vb. sistemler yoksa veya e-ticaret sitesi değilseniz SSL ile herhangi bir işiniz yoktur. Yani salt metin ve imajdan oluşan blog vb. sitelerin SSL ile hiçbir alakası ve ilgisi yoktur.

İyi güzel diyorsunda kardeşim forum siteleri ? üye girişi yapılıyor ,geziniliyor örneğin wmaraci,*** ? onlar almasınlar mı ? senin düşüncen buna delalet ediyor

wptreni.com |  Wordpress Blogu

faruk ozk faruk ozk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Hocam kendin söylüyorsun güvenlik diye. Normal bir blog sayfasında ne gibi özel bilgiler olabilir yahut 3. kişilerin bilgilerini saklıyor olabilir ?

Google Her yerde SSL diye belirtmiş. Bunun blog veya portal ile alakası yok diye düşünüyorum. Bu durum spamı engellemek içinde olabilir.

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

İyi güzel diyorsunda kardeşim forum siteleri ? üye girişi yapılıyor ,geziniliyor örneğin wmaraci,*** ? onlar almasınlar mı ? senin düşüncen buna delalet ediyor

Benim düşüncemin buna delalet ettiğini nasıl çıkardın güzel kardeşim? Yazdıklarımı tekrar oku istersen. Ne diyorum, sitenizde üye girişi yoksa SSL'e ihtiyacınız yoktur diyorum. Forum sitelerinde üye girişi yok mu? Var. O zaman SSL'e ihtiyacı vardır.

Önce SSL niçin kullanılır onu araştırın bence.
Machine

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

faruk ozk adlı üyeden alıntı

Google Her yerde SSL diye belirtmiş. Bunun blog veya portal ile alakası yok diye düşünüyorum. Bu durum spamı engellemek içinde olabilir.

Spam için tonla eklenti uygulama vs var ama bakalım zamanla görücez

Kuva-i Kafsinkaf

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Google ne derse o mu olacak yandex ne güne duruyor :)

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

BlackStone adlı üyeden alıntı

Benim düşüncemin buna delalet ettiğini nasıl çıkardın güzel kardeşim? Yazdıklarımı tekrar oku istersen. Ne diyorum, sitenizde üye girişi yoksa SSL'e ihtiyacınız yoktur diyorum. Forum sitelerinde üye girişi yok mu? Var. O zaman SSL'e ihtiyacı vardır.

Önce SSL niçin kullanılır onu araştırın bence.

SSl nedir,niçin kullanır gayet iyi biliyorum. Yorumunuzdan yola çıkarak ben yorumda bulundum. Her sitede üye girişi ve çıkışı vardır, google ssl'si olan site yükselecek olmayan düşecek diyor olay bundan ibaret sen forumsun sen blogsun diye ayırmayacak ssl'en var mı ? hop üste çık bakim sen,sende ssl var mı yok hop aşağı in bakim pis fakir diyecek google bize kısaca :D

wptreni.com |  Wordpress Blogu

faruk ozk faruk ozk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
3-4 ay önce Googlenin birkaç ay içinde SSL geçeceğini mehmet hocamdan öğrenmiştim. Bende denemek adına yaklaşık 2 ay önce bloğumu https ye geçirdim. İlk başlarda kayda değer bir sıralama hareketleri görmedim ama son 1-2 haftadır bazı kelimelerde yükselme bazılarında düşüş gördüm hatta bazılarında 30-40 sıra birden yükseldi. Googleyeni bir sıralama belirliyor galiba

Samet06 Samet06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Cloudflare firmasından bana gelen bilgilendirme mesajı

Hey there!

As a website owner, I bet you care about your Google ranking. Google just announced it will boost the ranking of sites that use secure and encrypted connections. This is part of Google’s efforts to push “HTTPS everywhere” on the web.

CloudFlare has made it simple and easy to adopt HTTPS. You don’t have to purchase a separate certificate or install anything. To enable HTTPS on your website today upgrade to any CloudFlare paid plan - it's that simple. Paid plans start at $20/month.

Tüm dünya bu olayın farkında sizde yok blog du forumdu uğraşın durun. gOOgle artık hep bana hep bana diyen webmaster istemiyor.

xpserkan xpserkan MyBB Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek MyBB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 25 / 51
  • Ticaret 8, (%100)
Şimdiye kadar bu özellik sadece, kurumsal siteler, alış/veriş (ticaret) hosting vb. siteleri için uygun görüldü ve kullanıldı. Sen şimdi tut her site için böyle bir sistem getir oldu mu? Mantıksız bir algoritma yani bildiğin para tuzağı işte, adam kişisel sitesi için de SSL alacaksa kepenkleri indirip gider zaten ki şahsen ben giderim yani. Durum onu gösteriyor şu anda, tabii ki ilerde neler olur bilemeyiz ancak, Ben üste çıkmak için ssl alacaksam üstelik yeşil barlı bırak hitini, rankını yemişim her türlü ticaretin babasınıda yaparım o zaman. Öyle ya sen millete yeşil barı dayatırsan eğer, millet saf değil ya onlarda ticaretin altını üstüne getirir. Seo, spam hikaye, adam ne yapar ne eder yinede bir şekilde ssl almış kişinin üstüne öyle bir çıkar ki o zaman google yeşil bar değil kırmızı bülten çıkarsa yinede o siteleri tespit etse bile al aşağı edemiyecektir ve edemezde zaten çünkü, sürekli değişen ve gelişen bir teknoloji çağı içerisindeyiz. SSL almayan sitelere en fazla ne yapabilir, kendi arama algoritması içerisinde ssl olmayan sitenin adres barında herhalde bu site güvenli değildir diye kırmızı ibare görünecektir. Bu da o kadar önemli bir durum olmasa gerek, sen millete gerekli güveni, doğru bilgiyi ve kaynağı sunmuş isen zaten millet her türlü sana bana gelecektir ''yeşil bar'' olmasa da..
(Kişisel düşüncelerim bunlar.)
Machine KarakayaEmre ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al