WebDost adlı üyeden alıntı

Ben söyleyim sana: 15 yaşında bir çocuk çıkıyor bedava makale yazıyor sen olsan bedava mı alırsın? para mı verirsin? ben para veririm ama millet öyle değil ücretsiz olanı bekliyor. İşte ticareti deviren, sarsan bir neden bu.

Tema, script işleri ben ***,iyinet,fuub gibi sitelerdede bu ticaretlerin bittiğini gördüm artık herkes wareze yöneliyor veya türk yapımı temalar almıyor direk themeforesttan alıyorlar.

Çözümlemeniz çok güzel ve doğru noktaları var. Forumun bu konuya belirli sınırlar getirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sağdan soldan toplanan içeriğin kimseye yararı olmayacağını anlamak gerekiyor. Yaşının kaç olduğu önemli değil de, neyi nasıl yaptığı önemli bu noktada bence. Biz radyoda kurumlara yazdığımız on beş saniyelik reklam metinlerini 30 ila 50 TL olarak ücretlendirirken, burada emeğin karşılığı niye hiç?

Warezin kime ne yararı olacak? Bunu anlatamıyoruz bir türlü. Sonra hacklink yemeler, çalıntı hesaplar vesaire.

Türk yapımı tema almamalarının sebebi belli: Uzmanlarımız daha az çalışıp daha çok para kazanma peşinde duruyorlar gibi.

Nedenlerden ziyade, alınabilecek aksiyonlardan bahsetmek gerekiyor biraz.

Sorunlarımıza çözümü de yalnızca biz üretebilecekmişiz gibi geliyor. Neler yapacağız? Neler yapılmasını, nasıl sağlayacağız?