wmaraci reklam

WMAracı mı Yavaş Yoksa İnternette Ticaret Bitiyor mu?

96 Mesajlar 8.611 Okunma
wmaraci reklam

ART ART WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Değerli arkadaşlar, bir can sıkıntısı durumuyla daha karşınızdayım. Bir konuya dikkat çekmek istiyorum:

Forumlarda aktif ticaret, hosting sektörü üzerinden akıcı bir şekilde yürürken, diğer sektörler çok durgun. Özellikle WMAracı'nda makale fiyatlandırması 100 Kelime/50 Kr'a kadar düşmüş durumda olmasına rağmen, makale işi yürümüyor. Zaten burada (burada derken, forumda değil, genel olarak verdiğimiz hizmette) yapılan işin adı makale yazarlığı değil, içerik yazarlığı; içerik hizmeti. Bu ayrı bir konu, buna sonra değineceğim. Makale işi yürümüyor; script - tema işi yürümüyor; alan adı, tek-tük. Script ve tema piyasasına baktığımız zaman, işin uzmanlarından gelen yeniliklere de rastlayamıyoruz pek. Sürekli aynı ve işlevsiz işler; özellikle dizi-film, portal ve haber temalarında sürekli aynı isimler. Burada hata biraz da alıcıda. Önümüze ne konursa yiyoruz. Karşı tarafsa, son kullanıcının dikkatini bile çekmeyecek tasarımları foruma koyup toplu satıştan binleri kırıyor.

Forumlarda yapılan ticaret webmasterların dikkatini mi çekmiyor yoksa nitelik ve nicelik bakımından yetersizler mi?

Bu sorunlar elbette WMAracı'na özgü değil; malum forum da aynı şekilde gözlemlerime göre. Fakat yine de, diğer tarafta ticaret, birkaç tık daha aktif.

Bence WMAracı yönetiminin konuya el atması, alıcıyı da satıcıyı da foruma bir şekilde bağlaması gerekiyor.

Siz de bu konunun altına fikirlerinizi yazarsanız belki iktidara sesimizi duyururuz.

İlla meclisi mi basak gardaş?
Alayına isyan, inadına WMAracı!
Makas34 kadir001 Mrc Software

kişi bu mesajı beğendi.

http://link.tl/hIAv
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Ben söyleyim sana: 15 yaşında bir çocuk çıkıyor bedava makale yazıyor sen olsan bedava mı alırsın? para mı verirsin? ben para veririm ama millet öyle değil ücretsiz olanı bekliyor. İşte ticareti deviren, sarsan bir neden bu.

Tema, script işleri ben r10,iyinet,fuub gibi sitelerdede bu ticaretlerin bittiğini gördüm artık herkes wareze yöneliyor veya türk yapımı temalar almıyor direk themeforesttan alıyorlar.
kadir001 AltunelSeo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

Ben söyleyim sana: 15 yaşında bir çocuk çıkıyor bedava makale yazıyor sen olsan bedava mı alırsın? para mı verirsin? ben para veririm ama millet öyle değil ücretsiz olanı bekliyor. İşte ticareti deviren, sarsan bir neden bu.

Tema, script işleri ben r10,iyinet,fuub gibi sitelerdede bu ticaretlerin bittiğini gördüm artık herkes wareze yöneliyor veya türk yapımı temalar almıyor direk themeforesttan alıyorlar.

Çözümlemeniz çok güzel ve doğru noktaları var. Forumun bu konuya belirli sınırlar getirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sağdan soldan toplanan içeriğin kimseye yararı olmayacağını anlamak gerekiyor. Yaşının kaç olduğu önemli değil de, neyi nasıl yaptığı önemli bu noktada bence. Biz radyoda kurumlara yazdığımız on beş saniyelik reklam metinlerini 30 ila 50 TL olarak ücretlendirirken, burada emeğin karşılığı niye hiç?

Warezin kime ne yararı olacak? Bunu anlatamıyoruz bir türlü. Sonra hacklink yemeler, çalıntı hesaplar vesaire.

Türk yapımı tema almamalarının sebebi belli: Uzmanlarımız daha az çalışıp daha çok para kazanma peşinde duruyorlar gibi.

Nedenlerden ziyade, alınabilecek aksiyonlardan bahsetmek gerekiyor biraz.

Sorunlarımıza çözümü de yalnızca biz üretebilecekmişiz gibi geliyor. Neler yapacağız? Neler yapılmasını, nasıl sağlayacağız?
WebDost

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
E-ticaret benim gözümde çoktan bitti. Arkadaşın dediği gibi çoğu kişi warez temalar kullanıyor. Makaleleride diğer sitelerden alıp paylaşıyorlar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

E-ticaret benim gözümde çoktan bitti. Arkadaşın dediği gibi çoğu kişi warez temalar kullanıyor. Makaleleride diğer sitelerden alıp paylaşıyorlar.

Peki üretilebilecek çözümler nedir? WMAracı'ndan bu konularda ne gibi şeyler talep edebiliriz?

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

ART adlı üyeden alıntı

Peki üretilebilecek çözümler nedir? WMAracı'ndan bu konularda ne gibi şeyler talep edebiliriz?

Benim pek bir isteğim yok. Çünkü birşey sattığın zaman birisi çıkıyor kat kat aşağı fiyat teklif ediyor. İnsaf bari... Diğeri parayı alıp kaçıyor. Öncelikle forum kullanıcıların fikirleri değişmeli. Bu fikirde olan çoğu kullanıcılar için forumda ne yapsanda yinede bildiklerini yapacaklar.
ART

kişi bu mesajı beğendi.

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Bu konuda wmaracından bir şey beklemek manasız sanırım. Yani sonuçta sorunun kaynağı biziz. Yönetim gelipte "ucuz ve kalitesiz makale satışı yasak" diyemez ki. Alıcının bu bilinçte olup almaması gerek.
ART

kişi bu mesajı beğendi.

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)
çoğu kişi warez tema kullanmıyor , piyasada e-ticaret r10 da aktif wmaracı paylaşım karşılıklı muabbet alanı gibi bir forum hani bu forum en başında da ticaret yönüyle açılmadı.

Warez veya themeforest e gidilmesinin nedeni artık düzgün tema çıkartmıyorlar çıkarttıkları zamanda kimilerine yüksek gelen fiyatlarla satışa çıkartıyorlar. Hal böyle olunca öğrenci milleti 100 tl bir temaya veremiyor napıyor warez arıyor.Ben tema yapanlara suç atmıyorum bu arada onuda belirteyim sonuçta emek veriyorlar.

Uzun lafın kısası ticaret ölmedi kullanıcıyı tatmin edicek tema çıkmadı.
Makale yönünden bakacak olursak artık herkez araştırmacı olduğu için satış olmuyor adam haberi okuyup kendi yorumluyabiliyor sadece vakit kaybetmek istemeyen şahıslar makale satın alıyor.

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

Olric adlı üyeden alıntı

Bu konuda wmaracından bir şey beklemek manasız sanırım. Yani sonuçta sorunun kaynağı biziz. Yönetim gelipte "ucuz ve kalitesiz makale satışı yasak" diyemez ki. Alıcının bu bilinçte olup almaması gerek.

Şu an elimde bir iş var, onu yazıyorum. Alıcının web sitesindeki bir içerikte aynen şu cümle yazılmış:

Taşımacılığın sektürünün kalitesini firmamızda bulabilirsiniz.

Üçretsiz expertizim
Expercimiz

Müşterimin dili biraz kötü; dolayısıyla ona verilecek her makaleyi kabul edecek durumda. İşin komik yanı, dilbilgisinin kötü olduğunun farkında bile değil. Herkesi bilinçlendirmek imkansız gibi duruyor ama satıcıları koruyan bazı kriterler olmalı bence. Yani biz oturup iki yüz kelimelik bir makale için iki saatimizi harcarken, C/P yapan bizimle neden aynı fiyatlandırma üstünden iş yapıyor? WMAracı'nda özellikle makale konusunda taban bir fiyat belirlenmesi, uzman bir ekibin bireysel makale satışlarını denetlemesi güzel olmaz mı?

Makale konusuna girmişken başka bir noktayı daha değerlendirmeye almak istiyorum: Makale yazarlarına verilen süre. İki saat içinde, tanesi iki yüz kelime olmak üzere yirmi makale nasıl yazılır? Hangimiz bu kadar hızlı düşünebiliyoruz gerçekten? İki saat içinde sektör nasıl araştırılıp, makale hangi sürede yazılıyor ve redakte edilip gönderiliyor?

Where is the insaf?

Ek Olarak:

Zuperman adlı üyeden alıntı

çoğu kişi warez tema kullanmıyor , piyasada e-ticaret r10 da aktif wmaracı paylaşım karşılıklı muabbet alanı gibi bir forum hani bu forum en başında da ticaret yönüyle açılmadı.

Warez veya themeforest e gidilmesinin nedeni artık düzgün tema çıkartmıyorlar çıkarttıkları zamanda kimilerine yüksek gelen fiyatlarla satışa çıkartıyorlar. Hal böyle olunca öğrenci milleti 100 tl bir temaya veremiyor napıyor warez arıyor.Ben tema yapanlara suç atmıyorum bu arada onuda belirteyim sonuçta emek veriyorlar.

Uzun lafın kısası ticaret ölmedi kullanıcıyı tatmin edicek tema çıkmadı.
Makale yönünden bakacak olursak artık herkez araştırmacı olduğu için satış olmuyor adam haberi okuyup kendi yorumluyabiliyor sadece vakit kaybetmek istemeyen şahıslar makale satın alıyor.

100 TL bir tema için yüksek mi sizce gerçekten? Akıllarında bir proje var ve para kazanmak istiyorlar diyelim; haftasonu barda bir şişe Absolute açtırmak yerine bira içerlerse, ileride belki barı satın alabilirler. Bakın bundan on yıl önce böyle toplu tema satışları yoktu biliyorsunuz. Herkes çatır çatır binlerce lira veriyordu. Kimi battı, kimi halen devam ediyor. 100 TL gerçekten çok uygun bir rakam ama söylediğimiz gibi temalar kesinlikle tatmin etmiyor. İnanır mısınız son iki haftada elli kadar tema inceledim ve alıp bir film sitesi açılabilecek bir temaya rastlayabildim yalnızca; geri kalanı birbirinin kopyası. Sadece fonksiyonlar bile başlı başına bir emek kesinlikle haklısınız ama tasarım tatmin edici olmayınca kim nasıl alsın?

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
R10 bunca önlem alırken wmaracı daha sistem çıkarmadı. Bu yüzden insanlar burada değilde r10da ticarette aktif durumda.
Karakurt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al