wmaraci reklam

WMAracı mı Yavaş Yoksa İnternette Ticaret Bitiyor mu?

96 Mesajlar 9.167 Okunma
smmexpress

ART ART WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

Vetch adlı üyeden alıntı

Ticaret konusunda birşey diyemiyorum ama genel olarak kalite konusunu biraz garipsiyorum. Yani evet burası bir webmaster paylaşım platformu fakat uzun süredir webmasterlık yapan birine wmaracının şuanki durumunun yeni birşeyler katması çok zor gözüküyor.

Örneğin yıllardır AdSense kullanan biri gelip WMaraci Adsense bölümünde diğer profesyoneller ile bilgi paylaşımı yapmak isteyebilir. Bu şekilde gerek reklam yerleşimi, gerek reklam tipi, aklınıza gelecek her konuda bilgi alıp kendini bir basamak yukarıya taşıyabilir. Fakat WMaracinda Adsense bölümünde günde 10 konu açılıyorsa bunların 8'i "sitem adsense e kabul olur mu?", "adsense niye reddetti", "adsense alamıyorum yardım" vb. şeklinde işliyor.

Yani zaten AdSense işinde olan bir insana katabileceği pek birşey olmuyor. Bütün bunların yerine daha girişimci konular ve sohbetler olsa daha güzel olurdu. Bir kişi kendi denediği ve başarılı sonuçlar aldığı reklam yerleşimi paylaşabilirdi. Başka biri kullandığı yeni bir reklam biriminde TBM değerinin yükselişini anlatabilirdi. Fakat bu şekilde bu çizgi yakalanmıyor. Her gün aynı konular açılıyor, her açana aynı açıklamalar yapılıyor.

Bu durum, WMaraci'ni acaba webmaster aleminde bugün ne gelişmeler var, ne yenilikler oldu? diye açan biri için üzücü oluyor.

Güzel bir serzeniş. WMAracı'nın bir forum olduğunu unutmamak gerekiyor.

http://link.tl/hIAv
wmaraci
reklam

Vetch Vetch WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 22 / 36
  • Ticaret 16, (%100)

ART adlı üyeden alıntı

Güzel bir serzeniş. WMAracı'nın bir forum olduğunu unutmamak gerekiyor.

Evet haklısınız. Bu yüzden benim düşüncem biraz yersiz. Fakat hayalimde ki web master platformu böyle birşeydi. Burada da bu iş yine üyelerin eğitilişine bakıyor yani her üye olan sitem kabul olur mu diye konu açmadan önceki üyelerin açtığı konulara şöyle bir göz atıp cevabını bulabilse belki de bu durum ortadan kalkar.

- Vetch

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

Vetch adlı üyeden alıntı

Evet haklısınız. Bu yüzden benim düşüncem biraz yersiz. Fakat hayalimde ki web master platformu böyle birşeydi. Burada da bu iş yine üyelerin eğitilişine bakıyor yani her üye olan sitem kabul olur mu diye konu açmadan önceki üyelerin açtığı konulara şöyle bir göz atıp cevabını bulabilse belki de bu durum ortadan kalkar.

Hayalinizdeki forum-platform en doğru olanı; forum kültürüne asıl uyanı. Umarım zamanla gerçekleşir.
Vetch

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Buradaki ticaretin ölü olmasının nedeni, kullanıcı kesiminden kaynaklanıyor. Foruma minimum üyelik yaşı 16. 15-14 yaşında arkadaşlar da var. Öyle olunca çoğunluk lise öğrencisi ve ekonomi yapma, ucuza alma peşinde. 10 liraya tema falan satanlar var. Onlarında hedef kitlesi öğrenci kesimi oluyor tabiiki. Öyle olunca da kalitli iş çıkaranlar(tabii fiyatıda pahalı) forumda yer edinemiyorlar.
Jengawer ART

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

viplcruel viplcruel skype:viplcruel1 Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 121 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
nasıl reelde rekabet kurumu diye bir şey var öyle bir sistem getirilmeli der konuyu terk eder giderim arkadaş.
ART

kişi bu mesajı beğendi.

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Bence php ve css i iyi bilen bir yazılımcı webmaster lara yönelik işler yapmak yerine bu yeteneğini daha bir çok yerde kullanabilir. Aklımda tonla fikir var ama maalesef o yetenek bende yok. :)

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 63 / 86
  • Ticaret 1, (%100)
bu işin önüne geçmenin tek yolu

[*]18 Yaşından küçükleri kabul etmeyin..
    [*]Firma olma şartı getirin ve vergi numaraları olan üyeleri kabul edin
    [*]bu işi öyle ayak üstü yapanlar ile ciddi bir şekilde yapanları ayırmak için resmi bir web site zorunluluğu getirin.
    [*]buradaki profilde daha detaylı iş alım satım işlemlerini gösterin
    [*]belirli bir fiyat aralığında satışa izin verin ( piyasayı araştırın değerini bulun en düşük / yüksek fiyata göre ayarlamalar yapın )

Yıllar önce pII, pIII işlemcilerin olduğu zamanlarda :) teknik eleman olarak çalışıyordum, bilgisayarda oyun oynamasını bilen biri, sana bilgisayar kurduyum diyordu.. sorsan ki gerek yok.. hayatında işlemciyi görmemiş kişilerdi..

şimdi durum bundan pek farklı değil, iki kod yazıp bir iki tane tag yazan sana tasarımcı, coder, grafiker oluyor :) Yapılan emeğin karşılığının alınabilmesi ve dürüst bir ticaret sağlanabilmesi için önce şu bilenler ve bilmeyenleri ayırmak gerek..

işi yapıp hakkını alan bir kişinin insanları dolandırmasına da gerek kalmaz diye düşünüyorum..

Web master forumları sağolsun, şu anki sistemin en büyük sorumluları bu siteler.. farkında olmadan bilerek yada bilmeyerek piyasayı öldürdüklerinin farkında değiller. Eline vbulletin scriptini alan webmaster sitesi açıyor
burakisci ART

kişi bu mesajı beğendi.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

Optimus adlı üyeden alıntı

Bence php ve css i iyi bilen bir yazılımcı webmaster lara yönelik işler yapmak yerine bu yeteneğini daha bir çok yerde kullanabilir. Aklımda tonla fikir var ama maalesef o yetenek bende yok. :)

Fikirleriniz nedir?

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)

TetraYazilim adlı üyeden alıntı

bu işin önüne geçmenin tek yolu

• 18 Yaşından küçükleri kabul etmeyin..

• Firma olma şartı getirin ve vergi numaraları olan üyeleri kabul edin

• bu işi öyle ayak üstü yapanlar ile ciddi bir şekilde yapanları ayırmak için resmi bir web site zorunluluğu getirin.

• buradaki profilde daha detaylı iş alım satım işlemlerini gösterin

• belirli bir fiyat aralığında satışa izin verin ( piyasayı araştırın değerini bulun en düşük / yüksek fiyata göre ayarlamalar yapın )

Yıllar önce pII, pIII işlemcilerin olduğu zamanlarda :) teknik eleman olarak çalışıyordum, bilgisayarda oyun oynamasını bilen biri, sana bilgisayar kurduyum diyordu.. sorsan ki gerek yok.. hayatında işlemciyi görmemiş kişilerdi..

şimdi durum bundan pek farklı değil, iki kod yazıp bir iki tane tag yazan sana tasarımcı, coder, grafiker oluyor :) Yapılan emeğin karşılığının alınabilmesi ve dürüst bir ticaret sağlanabilmesi için önce şu bilenler ve bilmeyenleri ayırmak gerek..

işi yapıp hakkını alan bir kişinin insanları dolandırmasına da gerek kalmaz diye düşünüyorum..

Web master forumları sağolsun, şu anki sistemin en büyük sorumluları bu siteler.. farkında olmadan bilerek yada bilmeyerek piyasayı öldürdüklerinin farkında değiller. Eline vbulletin scriptini alan webmaster sitesi açıyor

Aynen katılıyorum. Sırf sadece ürün satıp siteye üye olup bir daha siteye girmeyenler var ya. Yönetim nerede acaba?

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5996
  • Beğeniler 3896 / 3910
  • Ticaret 6, (%100)

test9 adlı üyeden alıntı

Aynen katılıyorum. Sırf sadece ürün satıp siteye üye olup bir daha siteye girmeyenler var ya. Yönetim nerede acaba?

Sırf bir ürün satmak için üye olmak isteyenlere engel mi olalım yani?

Arkadaşlar tamam sizde iyi bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Anlayışla karşılıyoruz. Ama abartmayın lütfen.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al