lostyazilim

Vikipedi Ve DMOZ İçin Türkçe Sistemi

14 Mesajlar 1.366 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Adını vermiyorum zira reklam yapmış gibi oluyor Wmaracı Yönetimi öyle anlamakta, Bu projemize ek olarak Vikipedi'ye benzer bir Türkçe sistem ve DMOZ'a benzer bir dizin kurmayı planıyoruz zira projemiz zaten kar amacı gütmemekte bu konuda ne dersiniz?

Projemiz zaten kar amacı gütmeden ilerlemekte ve hizmet vermekte bu dediklerimize bu projemize eklenti.

Halihazırda bulunan sitemizin adresini isterseniz özel mesajla gönderebilirim.

wmaraci
reklam

introducial introducial WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Vikipedi ve DMOZ'dan farkınız ne olacak? Niye sizi kullanalım, ne gibi avantajlarınız var?

vpsrehberi.com - VPS kampanyaları ve yardımcı makaleler.
getmyip.info - IP adresiniz.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

introducial adlı üyeden alıntı

Vikipedi ve DMOZ'dan farkınız ne olacak? Niye sizi kullanalım, ne gibi avantajlarınız var?

Yalnızca Türkiye'ye özgü olacak DMOZ sistemimiz, genel olarak bizi desteklemeniz ve kullanmanız için neden olarak: Bir Türk girişimine destek vermek ve Türkiye'ye özel bir Türkçe Dizini kullanmamız amacıyladır.

Tıpkı Rusların Yandex'i desteklediği gibi.

Teşekkürler

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

baranos adlı üyeden alıntı

Yalnızca Türkiye'ye özgü olacak DMOZ sistemimiz, genel olarak bizi desteklemeniz ve kullanmanız için neden olarak: Bir Türk girişimine destek vermek ve Türkiye'ye özel bir Türkçe Dizini kullanmamız amacıyladır.

Tıpkı Rusların Yandex'i desteklediği gibi.

Teşekkürler

Yandex para kazanma amacı güden bir şirket, çalışanları ve birçok değişik pazar bazlı servisleri var. Rus'ların kullanması veya Rusya'da çokça kullanılmasının sebebi pazara erken girişi ve Rusya'ya özelleşmiş ve güzel çalışan servisler sunması. Yandex 1997'de Rusya'da açılıyor, Google ise 1998'de daha ilk sürümünü oluşturuyor, Rusya pazarına girmesi yıllar alıyor (google.ru domaini 2004'te kayıt edilmiş).

Olaya tamamen milliyetçilik ya da yerellik bağlamında bakarsanız çok yanılırsınız bence. Vikipedi'deki makale genişliğine ulaşmanız yıllar alır (yazdığım anda 232046 taneydi), DMOZ'un ulaştığı saygınlığa bence ulaşamazsınız bile. Sonuçta düşünün, Google'ın sizi kullanması için ne gibi bir ekstranız ve/veya güvenilirliğiniz olacak? Artı bunun masraflar kısmı var.

Benim için bir girişime destek verme sebebi sadece vatandaşı olduğum ülkeden çıkması olamaz, ilk olarak bir fark yaratması gerekir. Tabii bu benim görüşüm, herkesinki de değişir ama genelin böyle olacağına inanıyorum.

Bunlardan dolayı yapılmamış bir şeyi yapmayı denemeniz benim tavsiyem.
AhmetGuler

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

halituzan halituzan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 42 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
siteleri öm alabilirmiyim

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

halituzan adlı üyeden alıntı

siteleri öm alabilirmiyim

Site Helpchat.org buna ek olarak DMOZ gibi bir sistem ve Vikipedi gibi bir sistem düşünüyoruz.

Ek Olarak:

Yandex para kazanma amacı güden bir şirket, çalışanları ve birçok değişik pazar bazlı servisleri var. Rus'ların kullanması veya Rusya'da çokça kullanılmasının sebebi pazara erken girişi ve Rusya'ya özelleşmiş ve güzel çalışan servisler sunması. Yandex 1997'de Rusya'da açılıyor, Google ise 1998'de daha ilk sürümünü oluşturuyor, Rusya pazarına girmesi yıllar alıyor (google.ru domaini 2004'te kayıt edilmiş).

Olaya tamamen milliyetçilik ya da yerellik bağlamında bakarsanız çok yanılırsınız bence. Vikipedi'deki makale genişliğine ulaşmanız yıllar alır (yazdığım anda 232046 taneydi), DMOZ'un ulaştığı saygınlığa bence ulaşamazsınız bile. Sonuçta düşünün, Google'ın sizi kullanması için ne gibi bir ekstranız ve/veya güvenilirliğiniz olacak? Artı bunun masraflar kısmı var.

Benim için bir girişime destek verme sebebi sadece vatandaşı olduğum ülkeden çıkması olamaz, ilk olarak bir fark yaratması gerekir. Tabii bu benim görüşüm, herkesinki de değişir ama genelin böyle olacağına inanıyorum.

Bunlardan dolayı yapılmamış bir şeyi yapmayı denemeniz benim tavsiyem.

Çok teşekkür ederim son derece haklısınız ancak dizinimize katılan tarafsız olarak seçilmiş web sitelerine yükseltilmesi ve daha da iyileştirilmesi için birçok konuda destek vermeyi de düşünüyoruz.

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Çok teşekkür ederim son derece haklısınız ancak dizinimize katılan tarafsız olarak seçilmiş web sitelerine yükseltilmesi ve daha da iyileştirilmesi için birçok konuda destek vermeyi de düşünüyoruz.

Anlıyorum, iyi şanslar o zaman, umarım istediğiniz yere varır.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Anlıyorum, iyi şanslar o zaman, umarım istediğiniz yere varır.

Bu mesajınızdan bu işe girmemeniz öneriyorum ama yine de başarılar diliyorum'u anlayabilir miyim?

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Bu mesajınızdan bu işe girmemeniz öneriyorum ama yine de başarılar diliyorum'u anlayabilir miyim?

Ne yazık ki fikrim o şekilde. Dediğim gibi, girerseniz umarım beni haksız çıkartırsınız ama işiniz zor-imkansız arasında.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Ne yazık ki fikrim o şekilde. Dediğim gibi, girerseniz umarım beni haksız çıkartırsınız ama işiniz zor-imkansız arasında.

Çok teşekkür ederim görüşünüz için.

Ayrıca başka arkadaşlarımın yorumları da bizim için değerli.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al