wmaraci reklam
lidertakipci

Neden Google’da Üst Sıralara Çıkamıyoruz?

16 Mesajlar 2.504 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

Bu videoda Google Da üst sıralara çıkamamamızın 1 sebebini paylaştım. Gerçekten önemli ve herkesin atladığı bir olay. Doğallık bunu gerektirir ve seo konusunda doğal davranmazsanız sonraki güncellemede rakiplerinizin rakibi bile olamayabilirsiniz.

CrOSsFIRE Batarya AhmetTUTAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

HuseyinALHAS HuseyinALHAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Paramedik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 91 / 168
  • Ticaret 50, (%100)
İyi backlink(hit sağlayan) vs Kötü backlink(gösteriş) dilinize sağlık hocam güzel olmuş :)

YKaraaslan YKaraaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 15 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam çok doğru noktalara değiniyorsunuz.Böyle düşününce Paravan Bloglar'da saf dışı kalıyor çünkü Paravan Bloglar'da pek bir ziyaretci kitlesine sahip olamıyorlar ve dolayısıyla link üzerinden bir ziyaretci akımı olmuyor.Buda faydasını doğal olarak düşürüyor.

• Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

Hüseyin ALHAS adlı üyeden alıntı

İyi backlink(hit sağlayan) vs Kötü backlink(gösteriş) dilinize sağlık hocam güzel olmuş :)

YKaraaslan adlı üyeden alıntı

Hocam çok doğru noktalara değiniyorsunuz.Böyle düşününce Paravan Bloglar'da saf dışı kalıyor çünkü Paravan Bloglar'da pek bir ziyaretci kitlesine sahip olamıyorlar ve dolayısıyla link üzerinden bir ziyaretci akımı olmuyor.Buda faydasını doğal olarak düşürüyor.

Katılımlarınız yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben bunları anlattıkça cüzdanı hafifleyecek herkes düşürücü eleştirilerde bulunmaktan vazgeçmiyorlar. Buna hazırız. Yazılarınızın bana destek verdiğini belirtmek isterim.

wmaraci
wmaraci

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Güzel bir video :)

internetleilgili internetleilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bu anlattığın mantıkla gidersek ülkemizde namuslu insanlar bir yere gelemez doğru düzgün. ama bu onların namussuz olduğunu göstermez.

Yani çokta ahım şahım bir etken değildir. elbette buda bir etken. Ama gözünüzü seveyim şu arama motorlarını artık yapay zeka modeline sokup çok zeki şeyler gibi göstermeyin. Yapay zeka olsa zaten seo ortadan kalkardı.

madem içerik önemli, özgünlük önemli milyonlarca var ama hiç bişey yapamıyor site.

sanıldığının aksine bir yapay zeka değiller ve bu tarz basit şeylerin analizlerini yapabilirler. ama backlink ve pr hala değerini koruyor. pr = backlink.

yani sitede kelime analizi yapar, backlink aldığın yerde yapar ve bunlar alakalı sitelermi diye analiz yapabilir en fazla.
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)

brkrtp adlı üyeden alıntı

Katılımlarınız yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben bunları anlattıkça cüzdanı hafifleyecek herkes düşürücü eleştirilerde bulunmaktan vazgeçmiyorlar. Yazılarınızın bana destek verdiğini belirtmek isterim.

Videoda verdiğiniz bilgiyi, elbette bu işten anlayan herkes eleştirecektir.

Bir kere backlink olayı, 2-3 yıl önceki kadar etkili değil ve sitenizin öz kalitesi ön plana geçmiş durumda. İkincisi, aldığınız backlinkin, sitenizin sıralamasını etkileyecek kadar kaliteli olması, ille de çok ziyaretçisi bulunan yerden olmasını gerektirmez.

Sadece yüksek hitli yerden, görünürlüğü (banner, logo gibi görsellerle) arttırılmış backlink ile sitenize daha çok ziyaretçi sağlayabilirsiniz. Ki bu da sürekli olmayacaktır. İş yine sizin sitenizin öz kalitesinde biter.

• Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

internetleilgili adlı üyeden alıntı

Hocam bu anlattığın mantıkla gidersek ülkemizde namuslu insanlar bir yere gelemez doğru düzgün. ama bu onların namussuz olduğunu göstermez.

Yani çokta ahım şahım bir etken değildir. elbette buda bir etken. Ama gözünüzü seveyim şu arama motorlarını artık yapay zeka modeline sokup çok zeki şeyler gibi göstermeyin. Yapay zeka olsa zaten seo ortadan kalkardı.

madem içerik önemli, özgünlük önemli milyonlarca var ama hiç bişey yapamıyor site.

sanıldığının aksine bir yapay zeka değiller ve bu tarz basit şeylerin analizlerini yapabilirler. ama backlink ve pr hala değerini koruyor. pr = backlink.

yani sitede kelime analizi yapar, backlink aldığın yerde yapar ve bunlar alakalı sitelermi diye analiz yapabilir en fazla.

Öyleyse her aranan kelimede ilk sayfada olduğunuzu düşünmeniz güzel. Biraz teknolojiyi takip edin. Dünyanın en büyük şirketlerden birinin açıldığı yıllardaki algoritma ile devam edeceğini ve şuanda rakipleri oluşmaya başlamışken bile bahsettiğiniz algoritma ile devam edeceğini düşündüren nedir? Ayrıca algoritma çok kolay birşey gibi konuşmuşsunuz. Bu hayattaki herşey matematik algoritmalar üzerine kuruludur. Yapay zeka algoritmalardan oluşur ve google'da aynı şekilde. Ufak bir algoritma için yaşadığınız şehir kadar datacenter bulundurmazlardı herhalde? Ayrıca adworse milyonlarca reklam veren sizin tabirinizle ne olduğunu bilmeyen insanlar olmazdı.

Kozba adlı üyeden alıntı

Güzel bir video :)

Teşekkür ederim.

erkolay adlı üyeden alıntı

Videoda verdiğiniz bilgiyi, elbette bu işten anlayan herkes eleştirecektir.

Bir kere backlink olayı, 2-3 yıl önceki kadar etkili değil ve sitenizin öz kalitesi ön plana geçmiş durumda. İkincisi, aldığınız backlinkin, sitenizin sıralamasını etkileyecek kadar kaliteli olması, ille de çok ziyaretçisi bulunan yerden olmasını gerektirmez.

Sadece yüksek hitli yerden, görünürlüğü (banner, logo gibi görsellerle arttırılmış) backlink ile sitenize daha çok ziyaretçi sağlayabilirsiniz. Ki bu da sürekli olmayacaktır. İş yine sizin sitenizin öz kalitesinde biter.

Tabiki eleştirilere açığım fakat yönünü belirtmiş eleştirilerden bahsediyorum. Videoda anlattıgımdan çıkarılması gereken zaten yazdığınız ve arkadaşın söylediği gibi kötü backlink ve iyi backlinkin ortaya çıkmasıdır. Ben 1 backlinkle 1 milyon ziyaretçi gelmesi gerektiğinden bahsetmedim. Footer link vb gibi tıklanmayan linklerden bahsettim.

Dediğiniz gibi öz kalite çok önemlidir. Bu konuyla ilgili zaten videolar paylaşmış ve paylaşmayada devam edeceğim. Bir videoda her yere değinirsem 1 gününüzü alabilirim ki hızlı hızlı geçerek. O zamanda neyin ne olduğunu anlamazsınız.

Yorumunuz için teşekkür ederim

internetleilgili internetleilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

brkrtp adlı üyeden alıntı

Öyleyse her aranan kelimede ilk sayfada olduğunuzu düşünmeniz güzel. Biraz teknolojiyi takip edin. Dünyanın en büyük şirketlerden birinin açıldığı yıllardaki algoritma ile devam edeceğini ve şuanda rakipleri oluşmaya başlamışken bile bahsettiğiniz algoritma ile devam edeceğini düşündüren nedir? Ayrıca algoritma çok kolay birşey gibi konuşmuşsunuz. Bu hayattaki herşey matematik algoritmalar üzerine kuruludur. Yapay zeka algoritmalardan oluşur ve google'da aynı şekilde. Ufak bir algoritma için yaşadığınız şehir kadar datacenter bulundurmazlardı herhalde?

Teşekkür ederim.

Tabiki eleştirilere açığım fakat yönünü belirtmiş eleştirilerden bahsediyorum. Videoda anlattıgımdan çıkarılması gereken zaten yazdığınız ve arkadaşın söylediği gibi kötü backlink ve iyi backlinkin ortaya çıkmasıdır. Ben 1 backlinkle 1 milyon ziyaretçi gelmesi gerektiğinden bahsetmedim. Footer link vb gibi tıklanmayan linklerden bahsettim.

Dediğiniz gibi öz kalite çok önemlidir. Bu konuyla ilgili zaten videolar paylaşmış ve paylaşmayada devam edeceğim. Bir videoda her yere değinirsem 1 gününüzü alabilirim ki hızlı hızlı geçerek. O zamanda neyin ne olduğunu anlamazsınız.

Yorumunuz için teşekkür ederim

Elbbetteki iyi backlink kötü backlink vardır. ki bu ayrımıda zaten son güncellemelerinde yaptılar. hatta bakın ısrarla söylüyorumki google güncellemelerinde sitenizin hiç bir linkini silmeyin hiçbirşeyini değiştirmeyin vs.. diye. bu güncellemeler tamamen sazan avıdır. paralı backlinkleri ortaya çıkarttı gugıl deniyor. pardon nasıl anladı?
ufak bir dalgalanma yarattı yine ve ardından bu güncelleme şunu etkiledi vs dendi. hooop herkes onları sildi. hiç ilgilenilmeyen kel alaka siteler tepelerde dolandı durdu. neden? çünkü siz sahtekar olduğunuzu kabul ettiniz değişim yaparak. admın unuttuğu site gugılda tepelerde çıktı. çünkü elini bile sürmedi.

kaliteli backlink ve kalitesizi hala pr-tr den ayırıyor. yani backlinkin kalitesi site puanıyla ölçülüyor. bu yüzden pr-tr sahte olmasın vs diyoruz.

örneğin footer backlinkler için yapılan güncellemesi çok akıllıca ve basitti. bunun satın alınmış/zorlanmış olduğunu anlamak basittir. yani tek siteden binlerce backlink nasıl alınır ki başka? hangi akıl bunu yapar? footer linkler artık yarardan çok zarar.

iyi backlink = değerli sitelerden tanıtım yazıları
kötü backlink = footer linkin site farketmeden her türlüsü.
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Footer link hangi durumda kötü olur?

Sitenizin index sayısı 15-20 ise, footer link kötü olur.

Örneğin kurumsal bir siteniz var ve içinde 5-10 tane ürün tanıtımı yaptınız, bir kaç hizmetinizi anlattınız, kurumsal bilginizi anlattınız, bir de iletişim sayfası açtınız. Sitenizde yapabileceğiniz başka bir şey kalmadı. Ön sıralara geçeyim diye, PR değeri 7-8 olan bir haber sitesinden footer link aldınız. İşte bu intihardır. Bunu yapanları çok gördüm.

Ama bir blogunuz veya forumunuz var ve binlerce indexe sahip oldu. Bu site için kendisine denk index sayısı olan bir siteden footer link alması zarar getirmez.

Ancak, kaliteli link inşası için, backlink aldığınız sitenin sadece değerli olan sayfalarından link sağlamanızı tavsiye ederim.

Örneğin bir haber sitesinin anasayfasının PR değeri 9-10 olsa da milyonlarca indexinde PR değeri olmayacağı için anasayfası ve az bir orandaki PR değerli sayfaları dışındaki linklerin faydası olmayacaktır. Böyle bir siteden footer link almak, sizin backlink kalite ortalamasını düşürecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al