wmaraci reklam

Agnostisch

31 Mesajlar 4.514 Okunma
smmexpress

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

Ledmaster adlı üyeden alıntı

Düşünce paylaşımı inancı olan kişilerin inandığı,değer verdiği şeylere hakaret etmekten mi geçiyor ? Agnotizm'in ne olduğunu çok iyi biliyorum,fakat bu sloganda olsa insanların dini inançlarına bu tür cümlelerle yaklaşılamaz.Kimsenin inancını sorgulamak kimseye düşmez,kimsenin inancı hakkında da bu tür yorumlar yapmak da kimseye düşmez.

Böyle yaparak siz bizlerin düşünce ve ifade özgürlüğümüzü kısıtlıyorsunuz. Ayrıca belki sizlerin dinine yönelik değildir slogan? Sizinki dahil değildir bu slogana.
krrgh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

Ledmaster adlı üyeden alıntı

Düşünce paylaşımı inancı olan kişilerin inandığı,değer verdiği şeylere hakaret etmekten mi geçiyor ? Agnotizm'in ne olduğunu çok iyi biliyorum,fakat bu sloganda olsa insanların dini inançlarına bu tür cümlelerle yaklaşılamaz.Kimsenin inancını sorgulamak kimseye düşmez,kimsenin inancı hakkında da bu tür yorumlar yapmak da kimseye düşmez.

Kimsenin inancı diye bir şey yok kardeşim önce bunu idrak edelim. İnanç evrenseldir, herkesin inancı kendinedir. Biz kalkıp senin inancını sorgulamıyoruz biz evrensel olan tüm inancları sorguluyoruz bu şahsa özel değildir. Ve düşünce paylaşımı ile de kimseye hakaret edilmiyor. Burada bir konu açılsa ve denilse tüm hristiyanlar şöyle böyle hristiyanlar ölsün bilmem ne hakaret edilse kimse kalkıpta hoop dur bakalım kımseye hakaret etme hakkın yok demez cunku musluman bır ulkede musluman olarak yasıyorsun ve onlar hakkında yapılan yorumlar senı bağlamıyor.İşte bütün sorun bundan kaynaklı eğer sen hindistanda dunyaya gelseydn hindu dinine inanıp ineğe tapıcaktın yahut ingiltere de dünyaya gelseydin inançın farklı olucaktı. Ha ama illa yok ben müslüman olurdum dersen unutma araştırmadan sorgulamadan direk müslüman olamazdın .. Umarım anlamışsındır.
AhmetK krrgh

kişi bu mesajı beğendi.

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Kimsenin inancı diye bir şey yok kardeşim önce bunu idrak edelim. İnanç evrenseldir, herkesin inancı kendinedir. Biz kalkıp senin inancını sorgulamıyoruz biz evrensel olan tüm inancları sorguluyoruz bu şahsa özel değildir. Ve düşünce paylaşımı ile de kimseye hakaret edilmiyor. Burada bir konu açılsa ve denilse tüm hristiyanlar şöyle böyle hristiyanlar ölsün bilmem ne hakaret edilse kimse kalkıpta hoop dur bakalım kımseye hakaret etme hakkın yok demez cunku musluman bır ulkede musluman olarak yasıyorsun ve onlar hakkında yapılan yorumlar senı bağlamıyor.İşte bütün sorun bundan kaynaklı eğer sen hindistanda dunyaya gelseydn hindu dinine inanıp ineğe tapıcaktın yahut ingiltere de dünyaya gelseydin inançın farklı olucaktı. Ha ama illa yok ben müslüman olurdum dersen unutma araştırmadan sorgulamadan direk müslüman olamazdın .. Umarım anlamışsındır.

... ki, ben blogumda dahi diğer dinlere ve üyelerine asla hakaret etmedim, etmem de. Sadece insanların bazı şeyleri görmesi, farkına varması için uğraşıyorum. Bunu yaparken hakaret, küfür kullanmam gerekiyorsa, böyle düşündükleri için onlar kendi düşüncelerini eleştirmeliler. Bizi değil.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Yorumları mı iyi okur musunuz? Dikkat ettiyseniz ben hiçbir ötekileştirme yapmadım. Ama Gökhan kardeşim sen konuya atlayıp "ben ateistim" diyerek zaten potansiyel tartışma konusunun fitilini ateşliyor, senin dışındakileri ötekileştiriyorsun, yapma. Geçmiş yorumlarından senin ne inanca sahip olduğunu az çok hatırlıyorum. Lütfen yorumlarında senin inancına sahip olmayanları saygısızlık ve bilgisizlikle suçlama.

Ahmet ise "bazıları" lafıyla aynı yanlışa düşüyor.

Şunu da eklemeliyim ki "Bütün dinlerin canı cehenneme" demek inanca hakaret olarak algılanmıyorsa diyecek bir şey de yoktur.

Hakkınızda hayırlısı. Lütfen cevap vermeyin ki konu farklı yerlere taşınmasın.
krrgh oorka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Eee blog nasıl? Teması falan? :)

zebun zebun WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım ve Otomasyon, Seo
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 10, (%100)
ilk olarak bozacının şahidi şıracı olmuş yorumlayan ikinci olarak cennet ve cehennem bir din olgusudur bu durumda dinlerin canı cehenneme demek bir tezatlık değilmi 3. olarakta dinler dediğin zaman tüm dinleri kapsar ve sen benim dinime lanet okumuş olursun nası saygısızlık değil 4. olarakta siten hakkında yorum istemişsin neden siyah 5. olarakta herkez birşeye inanır

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

zebun adlı üyeden alıntı

ilk olarak bozacının şahidi şıracı olmuş yorumlayan ikinci olarak cennet ve cehennem bir din olgusudur bu durumda dinlerin canı cehenneme demek bir tezatlık değilmi 3. olarakta dinler dediğin zaman tüm dinleri kapsar ve sen benim dinime lanet okumuş olursun nası saygısızlık değil 4. olarakta siten hakkında yorum istemişsin neden siyah 5. olarakta herkez birşeye inanır

1) Bozacının şahidi şıracı olmuş. Olamaz mı?
2) Kinaye iyidir, dikkat çeker ;)
3) Belki sizin dininiz de bu slogana dahil değildir.
4) Biz dinsizler çok karanlık kötü insanlarız o yüzden siyah.
5) O zaman sıkıntı yok?

lilith lilith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Agnostiklik, ateistlikle bir değil.
Ateizme saygım var ama agnostisizm bana her zaman daha mantıklı gelmiştir.
Sitenizi daha tam ayrıntılı gezemedim fakat slogan pek hoş değil, tabiki görüşünüze saygı duyuyorum.
Sloganda neden hoş değil derseniz.Merak uyandırmaktan çok düşman çekecek bir slogan.

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

lilith adlı üyeden alıntı

Sitenizi daha tam ayrıntılı gezemedim fakat slogan pek hoş değil, tabiki görüşünüze saygı duyuyorum.
Sloganda neden hoş değil derseniz.Merak uyandırmaktan çok düşman çekecek bir slogan.

Anlaşıldı. Sloganı değiştirsem iyi olacak. Öneriniz var mı? Şöyle düşündürecek, tıpkı bunun gibi dikkat çekecek bir slogan? :)

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

lilith adlı üyeden alıntı

Düşman çekmesinin tek nedeni müslüman bir ülke de dini duyguları red ettığımız ıcındır. Yoksa oraya kalkıp islam haric tüm dinlerin canı cehenneme deseydi inanıyorum ki bu denli düşman çekmezdi .. Ama anlaşılmayan olay bu işte. Az önce de söyledim, hindistanda doğsaydınız hindu inanışlarına göre ineğe tapıcaktınız. At gözlükleri ile bakmayınız şu hayata .. Araştırınız sorgulayınız korkmayınız. bu konu ile ilgili son yorumumdur.
AhmetK

kişi bu mesajı beğendi.

Kuva-i Kafsinkaf
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al