wmaraci reklam
lidertakipci

Agnostisch

31 Mesajlar 4.433 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

lilith lilith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Düşman çekmesinin tek nedeni müslüman bir ülke de dini duyguları red ettığımız ıcındır. Yoksa oraya kalkıp islam haric tüm dinlerin canı cehenneme deseydi inanıyorum ki bu denli düşman çekmezdi .. Ama anlaşılmayan olay bu işte. Az önce de söyledim, hindistanda doğsaydınız hindu inanışlarına göre ineğe tapıcaktınız. At gözlükleri ile bakmayınız şu hayata .. Araştırınız sorgulayınız korkmayınız. bu konu ile ilgili son yorumumdur.

:D Üzgünüm ama beni tanımıyorsunuz.Herkes hayatta belirli görüşlere ve kimliklere sahip olur. Bunlara araştırarak canı isteyerek veya ailesinden de öğrenerek sahip olmuş olabilir. Ben her görüşe saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Önemli olan mantıktır. Ve agnostizm mantıklı bir görüş. Fakat ben kendi bloguma bana saygı duyanlardansa düşman olarak gelecek insanları istemem. Bu rahatsızlık verir.

Ek Olarak:

Ahmet K adlı üyeden alıntı

Anlaşıldı. Sloganı değiştirsem iyi olacak. Öneriniz var mı? Şöyle düşündürecek, tıpkı bunun gibi dikkat çekecek bir slogan? :)

Yanlış anlamayın lütfen. tabiki blog sizin blogunuz . Eğer bu slogan sizin için iyi ise böyle kalmalı.

wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

lilith adlı üyeden alıntı

:D Üzgünüm ama beni tanımıyorsunuz.Herkes hayatta belirli görüşlere ve kimliklere sahip olur. Bunlara araştırarak canı isteyerek veya ailesinden de öğrenerek sahip olmuş olabilir. Ben her görüşe saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Önemli olan mantıktır. Ve agnostizm mantıklı bir görüş. Fakat ben kendi bloguma bana saygı duyanlardansa düşman olarak gelecek insanları istemem. Bu rahatsızlık verir.

Seni tanıyıp tanımamam önemli değil ki, sonuçta ben senin şahsına ait bir düşünce de bulunmadım. Sadece olması gerekeni söyledim. Bu bizim ülkemiz de her daim böyle olacaktır. Sanal da yahut gerçek dünya da islam ile alakalı farklı bir görüş bildirdiğimiz an her kez düşman kesilecektir zaten.

Kuva-i Kafsinkaf

Panarogga Panarogga Adsense Onay Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adsense
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3021
  • Beğeniler 2 / 516
  • Ticaret 130, (%100)
http://agnostisch.com/post/95386525682/en-sevdigin-hareketsiz-nesne-nedir?foo=307jg8xzxh1wnrk9

bu nedir bunu bi açıklasana sen allahı nesne olarakmı görüyosun ?

• Üyelik 19.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Seni tanıyıp tanımamam önemli değil ki, sonuçta ben senin şahsına ait bir düşünce de bulunmadım. Sadece olması gerekeni söyledim. Bu bizim ülkemiz de her daim böyle olacaktır. Sanal da yahut gerçek dünya da islam ile alakalı farklı bir görüş bildirdiğimiz an her kez düşman kesilecektir zaten.

Evet olacak ve ben bunu doğru bulmuyorum. Bunun neden olduğu da gayet açıktır ve ben bu konuda sabaha kadar konuşabilirim ama burası yeri değil bence:)

wmaraci
wmaraci

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

Evet olacak ve ben bunu doğru bulmuyorum. Bunun neden olduğu da gayet açıktır ve ben bu konuda sabaha kadar konuşabilirim ama burası yeri değil bence:)

Madem hem fikiriz sorun yok o halde .

Kuva-i Kafsinkaf

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

Yanlış anlamayın lütfen. tabiki blog sizin blogunuz . Eğer bu slogan sizin için iyi ise böyle kalmalı.

Tavsiye istemeseydim zaten bu konuyu açmazdım. Lütfen bi tavsiye verin :D

• Üyelik 19.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Ahmet K adlı üyeden alıntı

Tavsiye istemeseydim zaten bu konuyu açmazdım. Lütfen bi tavsiye verin :D

Düşünüyorum da slogan bulmakta zor iş.
Agnostizm bilinemezcilikse en basit tanımıyla bunu vurgulamak lazım bence.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

Düşman çekmesinin tek nedeni müslüman bir ülke de dini duyguları red ettığımız ıcındır. Yoksa oraya kalkıp islam haric tüm dinlerin canı cehenneme deseydi inanıyorum ki bu denli düşman çekmezdi .. Ama anlaşılmayan olay bu işte. Az önce de söyledim, hindistanda doğsaydınız hindu inanışlarına göre ineğe tapıcaktınız. At gözlükleri ile bakmayınız şu hayata .. Araştırınız sorgulayınız korkmayınız. bu konu ile ilgili son yorumumdur.

Önceki mesajımda özellikle söyledim, "senin inancına sahip olmayanları saygısızlık ve bilgisizlikle suçlama" diye.
Yahu sorgulayan insanın varacağı sonuç illa inançsızlık mıdır? Sen bizi ne diye aptal yerine koyuyorsun? Yani sorgulayan bir insan sonunda islamı bulamaz mı?

İnanca saygı diyorsun, inanan adama at gözlüğü takma diyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Önceki mesajımda özellikle söyledim, "senin inancına sahip olmayanları saygısızlık ve bilgisizlikle suçlama" diye.
Yahu sorgulayan insanın varacağı sonuç illa inançsızlık mıdır? Sen bizi ne diye aptal yerine koyuyorsun? Yani sorgulayan bir insan sonunda islamı bulamaz mı?

İnanca saygı diyorsun, inanan adama at gözlüğü takma diyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Şu tartışmayı özelde sürdürseniz? Modlar görecek olan benim konuma olacak şimdi :D

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Facebook'ta bir çok agnostizm grubu var. Bunlara katılarak ilgili bir kitle edinebilirsiniz.

Bir de Sosyalist Forum'u tavsiye ederim.
AhmetK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al