wmaraci reklam
lidertakipci

Herkesin okuduğu kitabı birbirine verebileceği bir site tutar mı?

52 Mesajlar 4.696 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

shmstyrn shmstyrn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı + Tasarımcı
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Şöyke bişeyde var bi kitap için kimsenin tcsini vereceğini sanmiyorum. Onun için önce baya güven vermelisiniz.

wmaraci
reklam

bloggerim bloggerim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

Selmankocahal adlı üyeden alıntı

Bende vermezler diye düşündüm ama arkadaş kitapları tc kimlik no ve sözleşme ile aldırırsa kitapı vermeyenleri şikayet edebilir.

Onları düşündüm hocam. En ince ayrıntısına kadar düşündüm fakat gerekli zaman ve nakit yok :)

Ek Olarak:

sametweb adlı üyeden alıntı

Herkes üyeliğini TC kimlik ve cep telefonu ile doğrularsa, haftada en fazla 1 kitap isteme sınırı getirilirse, nispeten azalır. Ama yalan dolan olur diye de bir işe başlamamak daha büyük bir yanlış. Tuttuktan sonra daha başka önlemler de alınır. İyi bir şey yapıyorsan her zaman uğraşmaya değer.

Bende öyle düşünüyorum hocam :)

Ek Olarak:

yasinatagun adlı üyeden alıntı

Ben daha çok Türkiyede kitap okuma oranından yola çıkarak uğrşamaya değmez dedim. Diğer problemler bir şekilde tabiki halledilir. Fakat yola çıkarken şunları düşünmek lazım;
1. Türkiyenin %kaçı kitap okuyor ? (AKTİF BİR ŞEKİLDE, Yılda 1 2 okuyandan bahsetmiyorum.)
2. Orjinal kitapların fiyatları ne kadar? ve bu yazarlar ne kadar kitap satabiliyor ?
3. 81 ilin hepsinde korsan baskı kitaplar 5 tl ye hatta kiloyla satın alınabiliyor.
4. Türk insanının hepsine laf atmak benim gibi bir Türkçüye yakışmaz ama sorumsuz bir milletiz. Kitapı siteye koyup biri isteyince atmaya üşenmek gibi gibi pek çok çakallık, sorumsuzluk olur mu o sitede ?
5. Benim gibi kitap okuyan ama okuduğu kitabın kütüphanesinde durmasını seven, ki ben kitap okuyan çoğu insanın bunu sevdiğini düşünüyorum kitap verirmi bu sitede birisine ?
6. Bir fikirde sana ben vereyim. İnsanların kitap takas etmesi yerine, sağlam bir parayla bir site aç.reklam yap. ben sen herkes kitap bağışlasın. Her hafta bir okula veya köye kitap gönderilsin. İlerde zenginler direk para yardımındada bulunabilir.

Son maddenizi düşündüm hocam. Kitap takasın yerine illa ki bağış yardımı bölümünü de açacağım. Yani tabii siteyi açabilirsen :o

Ek Olarak:

Skala adlı üyeden alıntı

Bende böyle bir konu açmıştım. Çok araştırdım fakat hem bu işi yapan Kitapbu sitesi var hemde ülkemizde kitap alma hevesi çok ama okuma hevesi yok.

Kitapbu sistemi çok güzel. Keşke iyi reklam da verilseydi fakat, bugüne kadar adını hiç duymadım.

Ek Olarak:

brknt adlı üyeden alıntı

Denenmeli hocam. Ben de şöyle düşündüm.

Kitap okuyan bir insan böyle bir sistemi kullanıp sahtekarlık yapmaz da (Diye düşünmek istiyorum.) sahtekar insanlar bu sistemi kullanabilir.
Şöyle de çözüm üretilebilir. İlk kez kitap isteyecek kişi kitap bağışı yapmadan kitap isteği yapamaz, bağışı yaptığında da belli periyotlarda 2 kitap isteme hakkı bulunur. Gibi gibi.

Buradaki amaç bedavaya kitap sahibi olmak değil de kargo parasına kitap okuyabilmek, sosyallik, paylaşmak olmalıdır. Ne bileyim sosyal ağ gibi profiller yaparsın kim neleri okumuş diye dönüp geçmişine bakabilir. Arkadaşlıklar filan hobaa. :)

Öncelikle sistemi tanıtarak kitap ve para (kargo için) toplamalısın. Uygulamaya geçmeden de kimse para bağışı yapmak istemez o yüzden önce çevrenden başlayabilirsin.

Bu başlığı takip ederim, kolay gelsin. :)

Verdiğiniz tavsiyeler için sağolun hocam. :)
brknt

kişi bu mesajı beğendi.

errorcode errorcode Kullanmıyor Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarımcı ve Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 124 / 60
  • Ticaret 13, (%100)

mediaoyun adlı üyeden alıntı

Tabi ki haklısınız ama bu tarz projeler için zenginler ile iletişime geçmek gerekir. Yada kamu spotu tarzı tv de gazetelerde gümbür gümbür başlaması gerekir. Sizin bizim gibiler evden açıtığı site ile tutacağını zannetmiyorum...

Çok karamsarsınız be hocam. :)

Türkiye'de kitap okuyan fazla insan olduğunu sanmıyorum, maalesef :( Ama proje güzel.
bloggerim

kişi bu mesajı beğendi.

Yusuf Yusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 36 / 177
  • Ticaret 30, (%100)

brknt adlı üyeden alıntı

Denenmeli hocam. Ben de şöyle düşündüm.

Kitap okuyan bir insan böyle bir sistemi kullanıp sahtekarlık yapmaz da (Diye düşünmek istiyorum.) sahtekar insanlar bu sistemi kullanabilir.
Şöyle de çözüm üretilebilir. İlk kez kitap isteyecek kişi kitap bağışı yapmadan kitap isteği yapamaz, bağışı yaptığında da belli periyotlarda 2 kitap isteme hakkı bulunur. Gibi gibi.

Buradaki amaç bedavaya kitap sahibi olmak değil de kargo parasına kitap okuyabilmek, sosyallik, paylaşmak olmalıdır. Ne bileyim sosyal ağ gibi profiller yaparsın kim neleri okumuş diye dönüp geçmişine bakabilir. Arkadaşlıklar filan hobaa. :)

Öncelikle sistemi tanıtarak kitap ve para (kargo için) toplamalısın. Uygulamaya geçmeden de kimse para bağışı yapmak istemez o yüzden önce çevrenden başlayabilirsin.

Bu başlığı takip ederim, kolay gelsin. :)

Konuyu bastan asagi okudum bu arkadasin dedigi cok mantıklı geldi.Ornegin bi kitap bagisliyosun onun degeri kadar kredi kazaniyorsun daha sonra o krediyle diger uyelerin siteye sundugu kitaplari alıyosun.Cok harika bir sistem olurdu.
brknt bloggerim

kişi bu mesajı beğendi.

Yakında
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

Yusuf Y adlı üyeden alıntı

Konuyu bastan asagi okudum bu arkadasin dedigi cok mantıklı geldi.Ornegin bi kitap bagisliyosun onun degeri kadar kredi kazaniyorsun daha sonra o krediyle diger uyelerin siteye sundugu kitaplari alıyosun.Cok harika bir sistem olurdu.

Evet böyle bir sistem harika olur. :)

Yeter Baskan Yeter Baskan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Giripte batmak var :)

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

batıp da çıkamamak var :) Fakat bir proje risk almadan yürümez zaten. :)

Ek Olarak:

batıp da çıkamamak var :) Fakat bir proje risk almadan yürümez zaten. :)

muhammeddemir muhammeddemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek IT
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Bağcılar belediyesi kitap durakları yaptı kütüphane gibi oturup okuyabileceğin bir yer 1 tane bile kitap yok. Hesabı sen yap :)
bloggerim

kişi bu mesajı beğendi.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Ben okuduğum kitabı hayatta vermem kimseye. Bilmiş ol :)

[QUOTE=bloggerim;1043169]ah siz cimriler :o

Cimrilik değil. Bazı insanların kitaplarıyla aralarında çok garip bağları olabiliyor.

Sistem bence tutar.
bloggerim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

muhammeddemir adlı üyeden alıntı

Bağcılar belediyesi kitap durakları yaptı kütüphane gibi oturup okuyabileceğin bir yer 1 tane bile kitap yok. Hesabı sen yap :)

Hocam o sistemi düşündüm. Kitap veren kitap alabilecek. Yani biri kitap verecek kitabın eskiliği yeniliği, sayfa sayısı, kalitesine yani anlayacağınız, bütün kriterlere bakarak, kitap verene kredi vereceğiz. Oda kredisine göre kitap alabilecek. Yani kitap vermeden almak yok. :) Zamanla kalan kitaplar ve bağışları da toplayarak ihtiyaç sahibi köy okullarına vermeyi düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al