wmaraci reklam

DMOZ üyeliği hakkında

40 Mesajlar 4.245 Okunma
smmexpress

gezenthi gezenthi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar sitemde sürekli özgün içerik giriyorum, tasarımı da olabildiğince düzgün şekilde ayarladım ve açıkçası yapmam gereken herşeyi yaptım. Fakat hala baya bir süre geçmesine rağmen DMOZ üyeliği hakkında olumlu ya da olumsuz cevap gelmemekte.

Sitemi düzgün bir şekilde tanıtarak doğru kategoriden de kaydettiğim halde acaba o konuda başvuruları kontrol eden editörlerle alakalı bir sıkıntı mı vardır.

Ek bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

www.blog.gezenthi.com
Kanada hakkında edindiğim bütün tecrübeler
wmaraci
reklam

aXeL aXeL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 15, (%100)
Nekadar zaman oldu? 3 ay sonra kabul ettiler benim sitemi..

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Beni 6 Aydır kabul etmediler yeniden başvuru yapıcam ilerleyen zamanlarda.

Ek Olarak: Editörler pek ilgilenmiyor açıkcası

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

Eretek Eretek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Sistem Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 4 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Hangi kategoriye eklemek istiyorsunuz?
En büyük sorun yanlış açıklama girilmesi.
Adam/kadın açıklama bölümüne örneğin "Yatak örtüsü imalatı yapan firmanın ürün ve iletişim bilgilerinin yer aldığı web sitesi" yazacağına "En güzel yatak örtüsü modeller, süper fiyatlar, muhteşem çeşitler, yatak örtüsü, yatak örtüleri, bla bla bla bla"
bunu gören editör genelde "ben bunun açıklamasını mı düzeltmekle uğraşıcam" deyip silip bir sonraki siteyi incelemeye başlıyor.
En genel eklenmeme sebeplerini sıralamaya çalışayım:
*Sitenin açıklama bölümüne destan yazmak.
*Site içeriğinin özensiz, yalnızca seo gözetilerek hazırlanmış olması. Kelime tekrarları.
*Siteden farklı sitelere seo amaçlı verilmiş, dikkat çekici sayıdaki link.
*Kırık link
*İletişim bilgilerinin eksik olması. Adres, telefon olmaması.
*Hazırlık aşamasında yazan sayfalar.
*Online satış varsa SSL sertifikasının bulunmaması.
*Domain yönlendirmesi.

aklıma ilk gelenler bunlar. bahsettiğiniz siteyi yazarsanız reddedilme sebeplerini tahmin etmeye çalışırım.

wmaraci
wmaraci

YesilAski YesilAski www.yesilaski.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
DMOZ ile ilgili sitede arama yapabilirsin. Karşına bir sürü açıklayıcı yazı çıkacaktır. Örnek

http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/dmoz-editoru-yunus-erdem-dmoz-kaydi-icin-150-tl-istedi-61603.html

Yeşil Aşkı - Herşey Sevmekle Başlar.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Eretek adlı üyeden alıntı

Hangi kategoriye eklemek istiyorsunuz?
En büyük sorun yanlış açıklama girilmesi.
Adam/kadın açıklama bölümüne örneğin "Yatak örtüsü imalatı yapan firmanın ürün ve iletişim bilgilerinin yer aldığı web sitesi" yazacağına "En güzel yatak örtüsü modeller, süper fiyatlar, muhteşem çeşitler, yatak örtüsü, yatak örtüleri, bla bla bla bla"
bunu gören editör genelde "ben bunun açıklamasını mı düzeltmekle uğraşıcam" deyip silip bir sonraki siteyi incelemeye başlıyor.
En genel eklenmeme sebeplerini sıralamaya çalışayım:
*Sitenin açıklama bölümüne destan yazmak.
*Site içeriğinin özensiz, yalnızca seo gözetilerek hazırlanmış olması. Kelime tekrarları.
*Siteden farklı sitelere seo amaçlı verilmiş, dikkat çekici sayıdaki link.
*Kırık link
*İletişim bilgilerinin eksik olması. Adres, telefon olmaması.
*Hazırlık aşamasında yazan sayfalar.
*Online satış varsa SSL sertifikasının bulunmaması.
*Domain yönlendirmesi.

aklıma ilk gelenler bunlar. bahsettiğiniz siteyi yazarsanız reddedilme sebeplerini tahmin etmeye çalışırım.

Hocam yazdıklarınızın yarısı red edilme sebebi değil, heleki ssl sertifikası hiç değil.

• Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 4 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Ozi adlı üyeden alıntı

Hocam yazdıklarınızın yarısı red edilme sebebi değil, heleki ssl sertifikası hiç değil.

editörüm, ben reddediyorum. benim gibi birçok editör reddediyoruz.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Eretek adlı üyeden alıntı

editörüm, ben reddediyorum. benim gibi birçok editör reddediyoruz.

Bende editörüm hocam, yanlış anlamayın sakın başta yazdığınız çok doğru fakat en alt kısımda olay kişiselleştirmeye girmiş. İlk madde bir kategoriye +20 site gelmiş ise ve bu gelen isteklerde eski tarihli siteler varsa düzeltilmeden red işlemine tabi tutulur. Site gönderen arkadaşların eski kategoriler ( sitenin en altında hangi ayda / yılda / günde güncellendiği yazar ) eski tarihli güncellenmeyen kategorilere başvurup onay veya cevap gelmemesi halinde gereksiz sitem etmelerine gerek olmadığını düşünyorum.

• Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 4 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Dmozun eskisi gibi önemli bir link değeri kalmadı. Yani kimse sitem dmoz'a kayıt oldu, artık uçarım gibi bir beklentisi olmasın. Siteniz dmoz'a eklenmediyse üzülmeyin.

Bugün dmozda arama yapan kim kaldı? 90'lı yıllarda bir katalog olarak düşünüldüğünde faydalıydı. Artık hiçbir fonksiyonu kalmamış bir proje. İnsanlar yalnızca arama motorlarında siteleri daha üst sıralara çıksın diye kayıt olmaya çalışıyor. İleride kapansa yeridir.

Buna rağmen site eklemekte kararlı olan arkadaşlar, sitelerini tam manasıyla bitirsinler. Çalışmayan link, içi boş link olmadığına emin olsunlar. Sitelerini link çöplüğüne çevirmesinler.

Sayfaların alt kısımlarını "ankara nakliyat, izmir nakliyat, kırıkkale nakliyat" tüm illeri sıralayarak çöpe çevirmesinler.

En önemlisi (bana göre) sitenizi eklemek istediğiniz kategorideki diğer siteleri inceleyin, açıklama bölümlerine dikkat edin.

"İzmir'de nakliyat hizmetleri veren firmanın hizmet ve iletişim bilgileri yer alıyor." gibi kısa, sade bir açıklama tercih etsinler. Hatta en güzeli ilgili kategoride dmoz'da kayıtlı başka bir firmanın açıklamasını birebir kopyalayıp yapıştırsınlar.

Site ismi bölümüne eğer site ozdemirnakliyat.com ise "Özdemir Nakliyat" yazsınlar, İzmir Ankara Özdemir Nakliyat" yazmasınlar.

Siteniz genel kriterlere uyuyorsa, site ismi ve açıklama bölümleri kısa, sade bir şekilde girilmişse eklenmemesi için bir sebep göremiyorum.

Başta da belirttiğim gibi kayıt olmuyorsa uğraşmayın. Ya kategori editörü yoktur, varsa da kırk yılın başı girip bir iki site ekleyip çıkıyordur, seo işi yapıyordur (kimseyi eleştirmiyorum, ben de bu işi yapıyorum) rakip firmaların sitelerinin ilgili kategoride yer alması işine gelmiyordur. Veya o sektörde çalışan biri ilgili kategorinin editörü olmuştur, onun da rakiplerin kayıt olması işine gelmiyordur.
mvk Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Beni 6 Aydır kabul etmediler yeniden başvuru yapıcam ilerleyen zamanlarda.

Ek Olarak: Editörler pek ilgilenmiyor açıkcası

ilgilenmiyor değil görmezden geliyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al