freelance iş ilanları

Warez-torrent paylaşım yapmak suç mudur

19 Mesajlar 3.183 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Geçen bir arkadaşım torrent sitesi açmamamı, hapse girebileceğimi söyledi. Arkadaşlar size soruyorum bilen yanıtlasın, böyle ceza veya şikayetlerden nasıl kurtulabiliriz internette birçok ünlü torrent paylaşan siteler var onlar nasıl ayakta durabiliyor yapmam gerekenler ne? Torrent dosyaları sunucuda barınmıyor sadece link paylaşımı yapıyorum sitede

şöyle bir yazı yazmak paçayı kurtarabilir mi ? :)

wmaraci
reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
Suçtur.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Suç olduğunun farkındayım fakat neden bu tür siteler kapatılmıyor belli ki bunun bir çözümü var resimdeki gibi "Uyar ve Kaldır" prensibi filan mı yarar sağlıyor acaba

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

Suç olduğunun farkındayım fakat neden bu tür siteler kapatılmıyor belli ki bunun bir çözümü var resimdeki gibi "Uyar ve Kaldır" prensibi filan mı yarar sağlıyor acaba

Torrent sitesinden dolayı hapiste yatanlar var.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Anlatamıyorum galiba, birçok yerde şunu okudum, Torrent dosyası barındırıp paylaşmak suç fakat sadece linkini paylaşırsan sorun olmuyor yani yönlendirmiş oluyosun ne indiriyorsun ne upload ediyorsun sadece içerik sağlayıcı. Bu şekilde sorun çıkmıyormuş galiba. Tam bilen yok mu bizi aydınlatsın?

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2229
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)
edit...

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Anlatamıyorum galiba, birçok yerde şunu okudum, Torrent dosyası barındırıp paylaşmak suç fakat sadece linkini paylaşırsan sorun olmuyor yani yönlendirmiş oluyosun ne indiriyorsun ne upload ediyorsun sadece içerik sağlayıcı. Bu şekilde sorun çıkmıyormuş galiba. Tam bilen yok mu bizi aydınlatsın?

(2) İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

Tayfun06xd adlı üyeden alıntı

Kardeşim uyarıldığın zaman uyarı aldığın torrenti sil bişey olmaz.Lokasyon yurtdışı olsun

Yurtdışı olmasının sebebi nedir ? Ben de öyle yapmayı düşünüyorum alta resimdeki gibi bir yazı yazacağım ve iletişim formu oluşturacağım şikayet ve uyarı için

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Yurtdışı olmasının sebebi nedir ? Ben de öyle yapmayı düşünüyorum alta resimdeki gibi bir yazı yazacağım ve iletişim formu oluşturacağım şikayet ve uyarı için

Benim verdiğim kanunu iyice incele. O uyar kaldır olayının bir hükmü yok. Genelde torrent sitesi sahipleri whois bilgileri gizli kullanır. Yoksa o yöntem sizi mahkemede kurtaracak bir uyarı değildir.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Benim verdiğim kanunu iyice incele. O uyar kaldır olayının bir hükmü yok. Genelde torrent sitesi sahipleri whois bilgileri gizli kullanır. Yoksa o yöntem sizi mahkemede kurtaracak bir uyarı değildir.

Bilgileri gizleyeceğim de uyar kaldır olayını şöyle düşünün sitenin sahibisiniz başka bir üye gelip sizin sitenizde bu paylaşımı yaptı, sizin haberiniz yoktu şikayet geldi uyarıldınız ve ilgili içeriği kaldırdınız. Mantıklı değil mi ?

Ayrıca : "İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur."

(2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al