20.000 TL Bütçe ile ne tarz işler yapardınız ?

80 Mesajlar 9.468 Okunma
smmexpress

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

SzgnMtluca adlı üyeden alıntı

Hocam 20.000 TL olsa web sitesine yönelmezdim. Bir AVM'den stand kiralardım bir markadanda bayilik alır onu işletirdim karlı bir iştir. Parayı katlayabilirsin böylece.

Aynen bu arkadaşa katılıyorum. Alışveriş merkezlerinde Kiosk açmak çok güzel iş. Yıllık 15bin TL falan. Hemde ortak kullanım giderlerinden de muaf oluyor.

wmaraci
reklam

danqer danqer Ali Dursun Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 0 / 71
  • Ticaret 10, (%100)
arkadaşın dediği gibi playstation salonu aç bence. ben burdaki ps3 cüde çalışmışdım içinde bir tanede bilardo masası vardı günlük rahat 300-500 tl arası kaldırıyorduk

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Play station cafe işi bence daha mantıklı bulunduğunuz semt cadde vs bu cafelerden bulunmuyor ise bence bu işe girişilebilir. Kira vs katmazsak 20 bin diyelim 14 bin TL ile galiba 12-13 tane ps4 gelir. Kalan 7 bin TL ile teki 200 TL den oyun alırsınız. Saate 3 TL büyük şehirdeyseniz saati 5,6 TL den fazla alanlar var. Eğer tutturursaniz galiba kazanmaniz fazla sürmez

ErtuqruL34 ErtuqruL34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 27 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
E-Ticaret sitesi açardım tabi ki piyasayı ilk önce bir yoklamak lazım, şuan en çok gidenler arasında giyim ve takı, ucuza mal edip satıyorlar bunu bir sanal ticaret olarak düşün sistemini sağlam kurup temelinde sağlam olursa bir morhipo veya diğer siteler gibi ünlü olabilirsin.

Ek Olarak:

SzgnMtluca adlı üyeden alıntı

Hocam 20.000 TL olsa web sitesine yönelmezdim. Bir AVM'den stand kiralardım bir markadanda bayilik alır onu işletirdim karlı bir iştir. Parayı katlayabilirsin böylece.

Bir bayilik almak hele hele isim hakkını almak 20.ooo TL den daha fazla biraz araştırmak lazım.

wmaraci
wmaraci

heymam2bab heymam2bab Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisliği
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 28 / 80
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam sana mantıklı birşey söleyeyim madem site açma hevesin var site üzerinden kazanmak istiyorsun sıfır'dan site açıp para kazanmasını beklemek istemiyorsun hazır yapılmış adsense geliri olan sitelere yönel *** da ve wmaraci'da bir çok site satılıyor aylık 1 1.500 lira kazanan siteler satılıyor geçen görmüştüm daha 900 lira gelirli adsense hesaplı bir internet sayfasını 18 bin tl ye satıyorlardı bu şekilde alırsanız hem siz kar'a geçersiniz hemde zamanla bu ücreti yükseltebilirsiniz hiç değilse kaybın olmaz yapamasan bile site full açık kalsa yine o parayı geri toplarsın ha başarırıım diyorsan böyle bir siteyi 1 yıl'da 2 ye katlama şansın'da bulunmaktadır bence.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

Minimum olarak söyledim. 5 site toplamda 5k hit yakalasa ve %1 tıklama oranı olsa ve ortalama 1$ tık başı alsa günde 50$ yapar. Ayda 1500$ eder, aşağı yukarı 3000-3300 TL arası bir rakama denk gelir ama bunlar alt seviyeler. Niche çalışma ile aylık 40-50k kazananlar var :(

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
20 bin tl nakit param olsa tabiki de internet sektörüne yönelirdim.

Ya sektörel ya da genel bir site açıp günlük 20 makale ile çok güzel yerlere gelebilirsiniz.

Alt yapınız sağlam olursa yıkılmazsınız. Tabi bu işlerde en önemlisi SEO.

Nasıl SEO yapabileceğinizi çok iyi bilirseniz, doğal yollarla 1 yıl içinde fırlar gidersiniz.

Uzun süreli makale alımı için bir makale yazarı topluluğuyla uygun bir fiyata görüşün derim.

Bu işin çok fazla inceliği var. İşi bilmezseniz paranız boşa gitmez ama az kazanırsınız yine de kazanırsınız.

10 ay içerisinde 6k makale yazdırırsınız, daha sonra günlük 2-3 makale programlayıp siteyi bırakırsınız.

Gerisi tamamen SEO...

MertEren MertEren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 27 / 50
  • Ticaret 2, (%100)

haber58 adlı üyeden alıntı

20 bin TL lik bir bütçem olsa online otobüs bileti satmayı düşünürdüm. Cok güzel bir domain ile iyi bir tasarım ve bir çok otobüs şirketinin biletini online satmak süper bir iş. Her biletten 1 TL kalsa ve 500 bilet satsan yeter günlük. Tabiki sitenin tanıtılması ve iyi bir altyapı kurulması gerek. İlk başda da domainin iyi olması ...

Hocam otobüs bileti modası geçeli çok oldu :D

Ek Olarak:

Ek Olarak:

demirr adlı üyeden alıntı

Haber sitesi açardım :). 12.000 lira AA tam abonelik alırdım, kalanı ile SEO ve diğer gerekli eksenler.

Hocam inanın web ile aşinaysanız o kadar çok haber sitesi varki inanamazsanız, artık internet bir kaynaktan çıkan haber kirlilikleriyle dolu.

muhammeddemir adlı üyeden alıntı

Çocuk ve kadın ürünlerine yoğunlaş. Kim ne derse desin bu iki kalem en çok satış yapılanlar.

Sektörel olarak bende en çok rağbet bu sektörlerin gördüğünü düşünüyorum. Ne yapabilirim bu konuda yardım olabilirmisiniz ?

ErtuqruL34 adlı üyeden alıntı

E-Ticaret sitesi açardım tabi ki piyasayı ilk önce bir yoklamak lazım, şuan en çok gidenler arasında giyim ve takı, ucuza mal edip satıyorlar bunu bir sanal ticaret olarak düşün sistemini sağlam kurup temelinde sağlam olursa bir morhipo veya diğer siteler gibi ünlü olabilirsin.

Ne yapmam gerekiyor bu tarz bir işe girmem için ?

heymam2bab adlı üyeden alıntı

Hocam sana mantıklı birşey söleyeyim madem site açma hevesin var site üzerinden kazanmak istiyorsun sıfır'dan site açıp para kazanmasını beklemek istemiyorsun hazır yapılmış adsense geliri olan sitelere yönel *** da ve wmaraci'da bir çok site satılıyor aylık 1 1.500 lira kazanan siteler satılıyor geçen görmüştüm daha 900 lira gelirli adsense hesaplı bir internet sayfasını 18 bin tl ye satıyorlardı bu şekilde alırsanız hem siz kar'a geçersiniz hemde zamanla bu ücreti yükseltebilirsiniz hiç değilse kaybın olmaz yapamasan bile site full açık kalsa yine o parayı geri toplarsın ha başarırıım diyorsan böyle bir siteyi 1 yıl'da 2 ye katlama şansın'da bulunmaktadır bence.

Hocam teşekkür ederim ilginiz için. Bu tarz gelirli web sitelerini çok aradım. Ama inanın ortalık o kadar çok çakal dolu ki güvenemiyorum. Aklım karışıyor. Zaten o mağlum siteye davetiyem olmadığı için üyelik alıp inceleyemiyorum :o

KDOGAN adlı üyeden alıntı

20 bin tl nakit param olsa tabiki de internet sektörüne yönelirdim.

Ya sektörel ya da genel bir site açıp günlük 20 makale ile çok güzel yerlere gelebilirsiniz.

Alt yapınız sağlam olursa yıkılmazsınız. Tabi bu işlerde en önemlisi SEO.

Nasıl SEO yapabileceğinizi çok iyi bilirseniz, doğal yollarla 1 yıl içinde fırlar gidersiniz.

Uzun süreli makale alımı için bir makale yazarı topluluğuyla uygun bir fiyata görüşün derim.

Bu işin çok fazla inceliği var. İşi bilmezseniz paranız boşa gitmez ama az kazanırsınız yine de kazanırsınız.

10 ay içerisinde 6k makale yazdırırsınız, daha sonra günlük 2-3 makale programlayıp siteyi bırakırsınız.

Gerisi tamamen SEO...

Merhabalar,

İlginize teşekkür ederim. Bahsettiğiniz sektörel ve genel olarak bahsettiğiniz konuyu rica etsem biraz daha açabilirmisiniz ? SEO da kendimi geliştirip kendime nasıl gelir sağlayabilirim ? Makaleleri nerden satın alacağım ?

ahmetcivelek ahmetcivelek osuranbaykuş Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gemi Operatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 58 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
Sırf para kazanmak uğruna direkt olarak web sitesine yöneliyorsan eğer hata yapıyorsun bence. Aramızda birçok arkadaş var adsense'den 3k - 4k para kaldıran ama hepsinin ciddi emekleri söz konusu. Sen şimdi parayı çek, hemen web sitesini hazırla ve anında para kazanma mantığındaysan, bence o parayı bu şekilde riske atmaya değmez dostum.

Diğer arkadaşlarında dediği gibi bayilik düşünebilirsin. Ama elinde avucunda birikimin olmadan direkt kredi çekip web sitesi sektörüne yönelmen çok büyük bir risk.

Hakkında hayırlısı olur inşallah, şimdiden hayırlı olsun. :)

"Paylaşmak, erdemdir."

realist34 realist34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 3, (%100)
Hiç düşünmem Google news site alırım ( Medya365.com eski gursesgazetesi.com yeni sahibi olarak ) Elimde de bulunmakta news kayıtlı site. İlgilenirseniz mesaj atabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al