wmaraci reklam
lidertakipci

Özgün makale saçmalığı !

56 Mesajlar 8.367 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Açıkcası bu da öyle fazla bilgi vermeyen daha doğrusu bilgi vermeyen bir konu olmuş. Bu konuyu açarak makale yazarlarının önüne taş koymuş olmadınız fakat anlatımınız da anlattığınız da fazla basit olmuş. Bu işten ekmek yiyen ve işini hakkıyla yapan birçok insan var. Zamanında bende bu işe girişmiş fakat daha sonra bırakmıştım. Sadece konu açıyorsanız bence daha sağlam savlarla destekleyin derim.
Acikogretimli

kişi bu mesajı beğendi.

Teamtofas.com
wmaraci
reklam

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Amacınız googledan ziyaretçiyi çekip hit kazanmak olursa böyle taktikler bulabilirsiniz. Benim amacım siteme giren ziyaretçiyi en iyi şekilde memnun edip, aradığı bilgiyi vermek. Bu yüzden içerik önemli benim için. Siz en iyi şekilde yapın işinizi, google da sever zaten.
Acikogretimli

kişi bu mesajı beğendi.

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam iş google degil seo yapmadan acemi olarak blog olusturup sizden bizden basarili olanlar var. Amac kullaniciyo memnun etmek. Google'i degil. Biz ziyaretciyi memnun edersek zaten google da bize deger verir.

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
Kardeş sana tek tavsiyem Türkçe öğren!
Acikogretimli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Turandgn Turandgn www.turandogan.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu açmadaki tek amaç makale yazabilcek kabiliyeti olmuyan arkadaşlara bir alternatif sunmak ve Makeleye verilen uçuk rakamların önüne geçmek sektöre yabancı insanlara getiri sağlamaktır.

Bilginize.

turandogan.com & host1tl.com

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)

Turandgn adlı üyeden alıntı

Makalenin Uzunlugundaki amaç kullanıcıyı sitede uzun süre tutmaktır ;)
Google botlarınişi gücü yok imla kurallarını dil bilgisinimi inceliyor ?
hangi translate birimiyle yapıyor ayrıca bunları :)

Sitenizin dilini gösteren kodları neden kullanıyorsunuz o halde? Sizin sitenizde hangi dilin kullanıldığını gösteren kod yok mu?

Arama motorlarının botları sitenizde kullandığınız dilin imla kurallarını arar arkadaşlar. Mesela bir görsel'i sıralamaya koyarken neden alt etiketi eklemeniz tavsiye edilir? Çünkü o botlar resimden anlamaz. Burada bir resim var der sadece, alt ve title etiketi eklerseniz, burada şu isimde bir resim var diye kaydeder ve o isimle sıralamaya sokar.

Velhasılkelam, botların metinlerden, sitenin dilinden anlamadığını ve yapılan yazım hatalarının önemsiz olduğunu söylemek abesle iştigaldir.
luxfm KaanGundovan Acikogretimli

kişi bu mesajı beğendi.

abdulkerimbakir abdulkerimbakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
çok da mantıklı bir şey söylememişsiniz.

Öncelikle googleda var olabilmek için öncelikle site içi seo ayarlarının maksimum seviyede tam ve eksiksiz olması gerekiyor. o ilk sırada olduğunu söylediğiniz sitelerde günlük gündem değişmiyor ama özgün makale işlerinin daha yoğun döndüğü haber, eğitim, sağlık gibi alanlarda gündem sürekli değişiyor.

Yani bir seo sitesinde "Google'da Birinci Sıraya Nasıl Çıkarım" başlığıyla bir sene önce girilmiş bir yazı hala birinci sırada olabilir ama ; bu sistem asla bir haber sitesinde geçerli olamaz. Anlık olarak sıralamaların değiştiği, saniyede farklı içeriklerin oluşturulduğu bir alanda özgün yazı girmezseniz silip gidersiniz.

Sizin dediğiniz gibi de 160 karakterden sonrası hiç bir şey değil de söylenemez. Eğitim sitemde kullanıcıların yaptığı yorumlara gelen çok ciddi hitleri gördüm.

Genel manada başlık spot özgün olarak sistem işlese de, tamamen böyledir dersek haber editörü olarak farklı sitelerde çalışan yüzlerce insanın ne işe yaradığını ve bu dev haber sitelerinin neden bunca editör çalıştırdığını sormak gerekmez mi? Google'da 1. sıraya çıkabilmek için başlık spot özgün yeterli oluyorsa eğer ajanstan gelen günde 400 haberi pekala 4 5 editör günlük başlık spot özgün yapabilir. Ama bakınca görüyoruz ki bir çok haber sitesi başlık spot özgünleştirmenin yanı sıra içerikde de büyük özgünleştirmeler yapıyorlar. Demek ki sadece ilk 160 karakter sonrası boş demek her sektörde geçerli bir cümle değil.

Zaten google'un özgün yazılmış virgüle bile büyük önem verdiği şu sistemde kanımca yapılması gerekenler:

1- site içi seo ayarlarını tam ve eksiksiz yazmak
2- özgün ve kaliteli içeriklerle devam etmek.

Eğer yüzbinlerce liralık dev bir şirket değilseniz ancak bu yöntemleri takip ederek google'daki pastadan pay alabilirsiniz.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Burada o dediğiniz yazarlık işini yapanların hatırı sayılır bir kısmı lise veya üniversite öğrencisi. Blog/Site sahiplerinin (ç)alıp değiştirmesi değil; ama bunların aldığı 1-10 TL arası değişen fiyatlar rahatsız etti yani ve bunu da linkinizle birlikte açarak (tamamen kamu hizmeti olduğu aşikar) hayır işlediniz.
Yanlış anlamışım, şimdi anladım.
Asker arkadaşınıza der gibi "anlamaya çalış" demenizi şimdiki mesajınız ve yüksek samimiyetinizle (!) anlamış oldum... ;)
abdulkerimbakir Acikogretimli

kişi bu mesajı beğendi.

turkedition turkedition WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)

Turandgn adlı üyeden alıntı

Konuyu farklı yönlerine çekmeye gerek yok ben kimseye çalın demiyorum !
400 kelimelik bir makale kullanıcıyı sitede uzun süre tutmadan başka bir şeye yaramaz diyorum anlamaya çalış

Hayır, duruma göre değişebilir. Özellikle söz konusu makale ise 160 karakter değil kitap serisi yazılabilir.

Şuan arama motorlarının, özellikle de Google'ın sıralama yaparken dikkat ettiği yüzlerce faktör var. Durum böyleyken olay 160 karakterden ve meta açıklamasından ibaret demek çok saçma olur. Bu iddianızı destekleyecek bir kanıtınız var mı?

Turandgn Turandgn www.turandogan.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

nettebugun adlı üyeden alıntı

Burada o dediğiniz yazarlık işini yapanların hatırı sayılır bir kısmı lise veya üniversite öğrencisi. Blog/Site sahiplerinin (ç)alıp değiştirmesi değil; ama bunların aldığı 1-10 TL arası değişen fiyatlar rahatsız etti yani ve bunu da linkinizle birlikte açarak (tamamen kamu hizmeti olduğu aşikar) hayır işlediniz.
Yanlış anlamışım, şimdi anladım.
Asker arkadaşınıza der gibi "anlamaya çalış" demenizi şimdiki mesajınız ve yüksek samimiyetinizle (!) anlamış oldum... ;)

Dediğiniz Gibi Hit/Trafik gibi konularda farklı yollardan hit çekmek her babayiğidin harcı değil bak 1 polemik siteye konudan gelen 15 hit :)

Buda bir stratejidir.Konuyu tekrar okuyun bir paravan açın ve deneyin sonucu göreceksiniz.;)

Ek Olarak:

Abdulkerim Bakır adlı üyeden alıntı

çok da mantıklı bir şey söylememişsiniz.

Öncelikle googleda var olabilmek için öncelikle site içi seo ayarlarının maksimum seviyede tam ve eksiksiz olması gerekiyor. o ilk sırada olduğunu söylediğiniz sitelerde günlük gündem değişmiyor ama özgün makale işlerinin daha yoğun döndüğü haber, eğitim, sağlık gibi alanlarda gündem sürekli değişiyor.

Yani bir seo sitesinde "Google'da Birinci Sıraya Nasıl Çıkarım" başlığıyla bir sene önce girilmiş bir yazı hala birinci sırada olabilir ama ; bu sistem asla bir haber sitesinde geçerli olamaz. Anlık olarak sıralamaların değiştiği, saniyede farklı içeriklerin oluşturulduğu bir alanda özgün yazı girmezseniz silip gidersiniz.

Sizin dediğiniz gibi de 160 karakterden sonrası hiç bir şey değil de söylenemez. Eğitim sitemde kullanıcıların yaptığı yorumlara gelen çok ciddi hitleri gördüm.

Genel manada başlık spot özgün olarak sistem işlese de, tamamen böyledir dersek haber editörü olarak farklı sitelerde çalışan yüzlerce insanın ne işe yaradığını ve bu dev haber sitelerinin neden bunca editör çalıştırdığını sormak gerekmez mi? Google'da 1. sıraya çıkabilmek için başlık spot özgün yeterli oluyorsa eğer ajanstan gelen günde 400 haberi pekala 4 5 editör günlük başlık spot özgün yapabilir. Ama bakınca görüyoruz ki bir çok haber sitesi başlık spot özgünleştirmenin yanı sıra içerikde de büyük özgünleştirmeler yapıyorlar. Demek ki sadece ilk 160 karakter sonrası boş demek her sektörde geçerli bir cümle değil.

Zaten google'un özgün yazılmış virgüle bile büyük önem verdiği şu sistemde kanımca yapılması gerekenler:

1- site içi seo ayarlarını tam ve eksiksiz yazmak
2- özgün ve kaliteli içeriklerle devam etmek.

Eğer yüzbinlerce liralık dev bir şirket değilseniz ancak bu yöntemleri takip ederek google'daki pastadan pay alabilirsiniz.

Haber sitelerindeki editörler köşe yazarları size bu forumdaki her makale satışı yapan insanlarla birmiler ?
O insanların birçogu sektör üzerine lisans yapmış kişiler.Ve üretkenler başka bir sitedeki 1 k kelimelik makaleyi okuyup özetliyip yazan insanlar değiller.

turandogan.com & host1tl.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al