lostyazilim

Siccin Filmi

11 Mesajlar 2.835 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)

Son zamanlarda ardı ardına çıkan Türk korku filmi furyasına bir film daha eklendi. Siccin “Büyü Haramdır”.

Siccin’e kelime anlamı olarak bakıldığında kafirlerin günahlarının kaydedildiği defter olarak tanımlanıyor. Filmin yönetmeni ise Musallat filminin yönetmeni Alper Mestçi. Türk korku filmlerini seven biri olarak bu filmi de kaçırmadım. Türk filmlerinin gerçeklik payı olması beni daha da çok ürkütüyor.

Filme gelecek olursak, film 2009 yılında Üsküdar’da yaşanmış olan bir hikayeden esinlenerek çekilmiş. Öznur adında bir kadın teyzesinin de oğlu olan Kudret’e aşıktır. Kudret ise Öznur’u sevmeyen ve ayrıca evli olan bir kişidir. Fakat Kudret, Öznur ile birlikte olmuş ve Öznur hamile kalmıştır. Bu konu açılır ve aralarında bir tartışma başlar. Bu tartışma sonucu Kudret Öznur’u darp eder ve çocuk düşer. Hem çocuğun düşmesinin verdiği nefret hem de Kudret’e olan aşkının gözünü kör etmesi Öznur’u farklı yollara sevk eder. Öznur Kudret’in eşine büyü yaptırır. Bu büyüye göre büyü yapılan kişi ve onun kanından olan kişiler 5 yatsı vaktine kadar ölürler.

Film bu büyüden yaptıranın da yapılanında payına düşeni alması ve küçük bir sürpriz ile bitiyor. Korku filmlerinden alışık olduğumuz sürekli karanlık alanlar ve ses efektleri bu filmde fazla kullanılmamış. Filmde daha çok konuya önem verilmiş. Bu nedenlerden dolayı film hoşuma gitti. Film bence izlemeye değer. Benim puanım 7/10.

wmaraci
reklam

ilginciz ilginciz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ceyrancı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 76 / 123
  • Ticaret 1, (%100)
Cin filmi yapmakta inat edip korku diye piyasaya süren film sektörünün gelişmesini beklemesinler.

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)

ilginciz adlı üyeden alıntı

Cin filmi yapmakta inat edip korku diye piyasaya süren film sektörünün gelişmesini beklemesinler.

Bir yönden haklısınız fakat bizim insanımız başka şeylerden korkmaz. Bugün vampirmiş seri katilmiş bu tarz şeyler bize komik gelir. Bize daha çok yaşanmış ve görünmeyen varlıkların hikayeleri korkunç gelir.

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar ben önce dabbe 5'e sonra siccine girdim dabbe 5 (5 para etmez). Siccin fragmanında pek korkunç sahneler olmasada filmde fena sahneler var tavsiye ederim.

A good friend would give you the shirt off his back.
wmaraci
wmaraci

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Dabbe'nin tüm serilerini izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki Siccin'in yanında Dabbe'den bahsetmek yakışık olmaz.

Siccin, senaryo konusunda olsun, oyunculuk konusunda olsun her türlü konuda oldukça başarılı bulduğum bir film. Hem etkileniyorsunuz, hem korkuyorsunuz. Filmde saçma sapan sahneler yok.

Cin filmi yapmakta inat edilmemesi gerektiğini söylemiş bazı arkadaşlar ama inançlarımız gereği cinlerin varlığını kabul ettiğimiz ve hemen hemen bir çoğumuzun yakınında yöresinde duyabildiği cin çarpması olayları olunca; insanları gerçekçilik ile etkilemek ve filmi çok daha keyifli bir hale getirmek konusunda bence oldukça başarılı bir konu oluyor cinler.

İzlemek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Korku filmlerine, özellikle Türk korku filmlerine duyduğum anlamsız bir ilgi var.

Bu yıl içerisinde Türkiyede son zamanda çıkan korku filmlerinin birçocuğunu izledim ve bunu da sabırsızlıkla bekliyorum. Bana sorarsanız korku filmi çok karanlıkla boğulmamış, senaryo olarak güzel ve her yanında gizem saklı bir senaryoya sahip olmalıdır.

Umarım anlattığınız kadar kaliteli bir film olarak karşımıza gelecektir.

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
insan korkmak için neden para harcarki !

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

insan korkmak için neden para harcarki !

1 zevk meselesi 2 günlük hayatında bir ay içerisinde kaç kez korkuyorsun? İnsan korkma hissini hissetmek ister, ruhsal bir şart değil ama insan korkudan eğlenir de gayet de. 3 para vermesi şart değil yani internetten de seyredebilir :D

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

1 zevk meselesi 2 günlük hayatında bir ay içerisinde kaç kez korkuyorsun? İnsan korkma hissini hissetmek ister, ruhsal bir şart değil ama insan korkudan eğlenir de gayet de. 3 para vermesi şart değil yani internetten de seyredebilir :D

zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben korkmak için para vermezdim:rolleyes:

Rjtmjx Rjtmjx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 39 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
korkunç değil boşuna gitmeyin

Not: korkmak isteyenler geçen sene çıkan "dabbe cin çarpması" nı izlesin :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al