wmaraci reklam
lidertakipci

java'nın Geleceği??

24 Mesajlar 5.270 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Oraclenin kendi sitesi dururken başka yerlere bakmanızı önermem

http://docs.oracle.com/javase/tutorial/

Android uygulama yazacaz diye bi taraflarım çıkarken buradan yardım aldım arada unuttuklarıma falan baktım ben :) işinizi fazlasıyla görecektir...

hocam ingilizcem yok o kadar :)

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Skateboard adlı üyeden alıntı

hocam ingilizcem yok o kadar :)

Ama türkçe tutoriallar ile orta seviyeden ileri gidemezsiniz hocam haberiniz olsun ama piyasada java konusunda baya iyi kitaplar mevcut

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Ama türkçe tutoriallar ile orta seviyeden ileri gidemezsiniz hocam haberiniz olsun ama piyasada java konusunda baya iyi kitaplar mevcut

hocam önce orta seviyeye geleyim gerisini kitaplar felan hallederim ilerlemeye çalışırım

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
PHP'yi herkes biliyor. Övünülecek bir tarafı yok. Ayak işi dediği de bi derece doğru. PHP siteler milyon dolar kazanıyor falan vs demeye gerek yok, onlar site PHP olduğu için kazanmıyor ki, içerik kazandıran.
Ama Java, C vs tabii farklı. Bunlar geliştirici dilleri, mühendis dilleri. Mikroişlemci programlarsın, programlar yaparsın vs. Web sitesi yapmak için kullanılan basit şeylerle karşılaştırılmamalı.
Canarslan12

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Ayakişi demek yanlış olabilir fakat evet. Bundan öncesinde Java öğretilmezken şuan müfredata bakarsan tüm bilgisayar mühendisliği bölümlerinin java öğrettiğini görebilirsiniz. Java önü çok açık bir dil. Kesinlikle öğrenmeni tavsiye ederim. Örnek verecek olursak, ki bence yapabileceklerin arasında çok küçük bir öneme sahip: Android applicationları java ile yazılır.

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)

Canarslan12 adlı üyeden alıntı

Aslında diğer mesajları alıntılardan gerekirdi ama bunu gören daha çok kişi var diye bunu alıntıladım.
Java 1 milyardan fazla makinede kullanılan bir dil(Java sitesinde yazan bu)
Php, c# çalıştıran sayısının yanında çok az kalır.
@skateboard ın kuzeninin ayak işi demesinin sebebi bunların çok kişi tarafından bilinmesi ve yapılmasıdır. PHP bilen birisi kolay bulunurken Java bilen birisi zor bulunur, Java biliyorsa zaten üst düzey şeyler yapıyordur ve iyi gelir elde ediyordur. Sizinle muhatap bile olmaz.(mübalağa yapıyorum)

Asıl fikrimi kısaca söylemek gerekirse php bilen birisi 1 kazanıyorsa aynı miktarda Java bilen 3 kazanır.

Java candır.
(Şuanda iyi derecede php,C# biliyorum. en geç 2 yıl sonra javada da bu kadar iyi(hatta daha iyi) olacağım)

Bi blogda(?) görmüştüm bu yorumu:
"Ben php öğrenmeyin demiyorum, hobi olarak yine öğrenin" :)

Evet Özet olarak Gayet iyi anlatmışsınız, Bir Mekatronik Mühendisi olarak Java'nın ne kadar süper bir dil olduğunun farkındayım, Bir zamanlar Türkiye de Bilgisayar Mühendislerine python anlatılırdı, Milattan kalma dersleri Bizler çok severiz, Artık daha çok Makine dili, Java,Oracle, Delphi gibi dillere Ağırlık verilmesi gerektiğinin düşüncesindeyim, Fakat Hangi Dil derseniz JAVA derim, Java Bilen işsiz kalmaz, Java bileni havada karada kaparlar, Umarım Bu Soruyu soran arkadaş da öğrenir.

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Her yorum kişilerin vizyonlarını göstermiş :) Öncelikle dillerin çok da önemli olmadığını anlamalıyız. Yorumların birinde "PHP siteler milyon dolar kazanıyor falan vs demeye gerek yok, onlar site PHP olduğu için kazanmıyor ki, içerik kazandıran." denmiş, ne kadar doğru bir söz. Size kazandıracak olan php veya java değildir sizin ne yaptığınızdır. Bknz: Flappy Bird örneği... Android, IOS oyunu ama java,c# vb dillerle yazılmadı, çok basit bir dil ile yazılıp çıktı veren phonegap gibi kütüphanelerden birisiyle oluşturuldu. Yani dil önemli değil ortaya ne çıkardığın önemli, içerik önemli. Ama hayalin kuzenin gibi bi işe girip 3bin 5bin neyse her ay maaşını almaksa öğren tabi otur sabah akşam java kas... ama biraz cesaretle çok daha fazlasını kazanacağını unutma :)
master1923 kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad

Canarslan12 Canarslan12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

sosyaloyuncu adlı üyeden alıntı

Her yorum kişilerin vizyonlarını göstermiş :) Öncelikle dillerin çok da önemli olmadığını anlamalıyız. Yorumların birinde "PHP siteler milyon dolar kazanıyor falan vs demeye gerek yok, onlar site PHP olduğu için kazanmıyor ki, içerik kazandıran." denmiş, ne kadar doğru bir söz. Size kazandıracak olan php veya java değildir sizin ne yaptığınızdır. Bknz: Flappy Bird örneği... Android, IOS oyunu ama java,c# vb dillerle yazılmadı, çok basit bir dil ile yazılıp çıktı veren phonegap gibi kütüphanelerden birisiyle oluşturuldu. Yani dil önemli değil ortaya ne çıkardığın önemli, içerik önemli. Ama hayalin kuzenin gibi bi işe girip 3bin 5bin neyse her ay maaşını almaksa öğren tabi otur sabah akşam java kas... ama biraz cesaretle çok daha fazlasını kazanacağını unutma :)

dediklerini çok güzel okuyordum, memnun kaldım derken... "java kas, 5 bin al" yorumuna katılmıyorum. java ile kazanılacak maksimum gelir sizce 5 bin mi yani?

Seçmece kelimeler;
@PHPacemisi "PHP siteler milyon dolar kazanıyor falan vs demeye gerek yok, onlar site PHP olduğu için kazanmıyor ki, içerik kazandıran. "
@Mrtcn "Oraclenin kendi sitesi dururken başka yerlere bakmanızı önermem http://docs.oracle.com/javase/tutorial/ "
master1923

kişi bu mesajı beğendi.

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

Canarslan12 adlı üyeden alıntı

dediklerini çok güzel okuyordum, memnun kaldım derken... "java kas, 5 bin al" yorumuna katılmıyorum. java ile kazanılacak maksimum gelir sizce 5 bin mi yani?

yanlış anlamışsın 5bin diye bişey demedim ben "3bin 5bin neyse" dedim... programlama işlerinde zaten maaşın üst sınırı diye bişey olmaz memur değilsin bişey değilsin... kimi 3bin verir kimi 5bin kimi 50bin yaptığın işe bağlı... maksimum gelir diye bişey yok

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Arkadaşlar şimdi programcı dediğimiz zaman türkiyede patronların anladığı şey şuralara biraz şundan serp ile buralara biraz bundan yap devamı şöyle olsun şimdi ben bu adama onu yapana kadar bi tarafımın çıktığını senin istediğin şeyin ise kod yapısını tamamen değiştirip yapacaz dediğimdeki bakışını bilen bilir kurumsal çalışmalarda ben ne çile çektim ki benden daha deneyimli insanlar var onlar kimbilir neler çekiyor yada çekmiştir.

ya basit bi örnek bize eğitim verirken algoritma anlatıldı ama sadece tahtada yani bilgisayar falan açmadık hal böyle olunca ülkede birşeylerin gelişmesini ben beklemiyorum işimi yapıp paramı alıp çekiliyorum. Gerisi beni alakadar etmiyor.

Birde şöyle birşey var türkiyede vasıflı gözüken vasıfsızlar var onlardan olmadığın sürece her türlü dilde iş var adam biliyorum diye geliyor birşey bildiği yok echo ile ekrana birşey yazdırıyor o biliyormu evet neyi hiçbirşeyi

Para olayına gelince bi projeden 5 geliyorsa büyüklerden 50 60 bin gelir kimisindede projeden hiç ayrılmazsın aylık takır takır komisyon gelir bug düzeltmeleri vs yaptırılır bide o projeler işte candır ki android uygulamalarında genelde öyle yapılıyorlar app yazıp veriyorsun trink 50 bin sonraki hata düzeltmelerinde cayır cayır 3 ila 5 bin arası cayır cayır akıyor...

Şuan piyasadaki ihtiyacı söylemek istiyorum.

Android App
IOS App
C# Masaüstü Otomasyonlar
Asp.NET Alt yapısında otomasyonlar reklam uygulaması cart curt

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al