freelance iş ilanları

10 TL ye de SEO var 1000 TL ye de ?

54 Mesajlar 5.857 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

elis elis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Ben seo konusunda Uzman olan arkadaşlara müsadenizle bir şey sormak istiyorum. Benim imzamdaki sitem 3 yıllık bir site. Şimdiye kadar Seo,Tanıtım Yazısı,Organik olmayan baclink,vs,vs,vs hiç bir şey yapmadım ve yaptırmadım. 3 yıl boyunca sadece 1 kere bundan önceki temamı ücretli olarak satın aldım. Domain ve Hosting ücreti dışında 100 tl tema ücreti dışında hiç bir ödeme yapmadım.Yani sitemin ne paravan site ve blogları var ne sahte yorum, ne ref kodu ne vs vs. Yani anlatmak istediğim şimdiye kadar bu sitemi hep emeklerimle ve Özgün makalelerimle bu seviyeye getirdim.(Atatürk ve Tarih sayfaları hariç). Yani çok iyi Seo yapılan bir site sahibinin çok fazla bir emek vermemesi,özgün makaleler girmemesi ile ne kadar süre geldiği konumu koruyabilir? Diyelim çok iyi bir Seo yapıldı site 3 ya da 6 ay kadar sürece bu Seo sayesinde yol aldı ya sonrası?

nazarca.com
wmaraci
reklam

goldenwings goldenwings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)

nazarca adlı üyeden alıntı

Ben seo konusunda Uzman olan arkadaşlara müsadenizle bir şey sormak istiyorum. Benim imzamdaki sitem 3 yıllık bir site. Şimdiye kadar Seo,Tanıtım Yazısı,Organik olmayan baclink,vs,vs,vs hiç bir şey yapmadım ve yaptırmadım. 3 yıl boyunca sadece 1 kere bundan önceki temamı ücretli olarak satın aldım. Domain ve Hosting ücreti dışında 100 tl tema ücreti dışında hiç bir ödeme yapmadım.Yani sitemin ne paravan site ve blogları var ne sahte yorum, ne ref kodu ne vs vs. Yani anlatmak istediğim şimdiye kadar bu sitemi hep emeklerimle ve Özgün makalelerimle bu seviyeye getirdim.(Atatürk ve Tarih sayfaları hariç). Yani çok iyi Seo yapılan bir site sahibinin çok fazla bir emek vermemesi,özgün makaleler girmemesi ile ne kadar süre geldiği konumu koruyabilir? Diyelim çok iyi bir Seo yapıldı site 3 ya da 6 ay kadar sürece bu Seo sayesinde yol aldı ya sonrası?

Aynen katılıyorum. Sitenizin tekil hiti günlük nedir merak ettim?

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
12000-15000 Arasında değişiyor Arkadaşım
bilgiji

kişi bu mesajı beğendi.

nazarca.com

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)

12000-15000 Arasında değişiyor Arkadaşım

Kaynak google analytics mi?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)

goldenwings adlı üyeden alıntı

Kaynak google analytics mi?

Google,Bing,Yandex ve daha bir çok arama Motoru fakat sadık ziyaretçilerim ve yabancı ülkelerden girenler çok.
Pardon ben yanlış anladım evet Google analytics ve kullandığım Jetpak eklentisinin wp istatiskleri

nazarca.com

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)

Google,Bing,Yandex ve daha bir çok arama Motoru fakat sadık ziyaretçilerim ve yabancı ülkelerden girenler çok.
Pardon ben yanlış anladım evet Google analytics ve kullandığım Jetpak eklentisinin wp istatiskleri

Eklenti ve analytics arasında muhtwmelen yarı yarıya fark vardır. Trafiğiniz eğer bu şekildeyse reklam bölümünüzdeki açıklamaya eklemenizi tavsiye ederim, daha çok ilgi çekebilir.

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Evet Reklam ve Sponsorluk bölümünü uzun zamandır güncellemedim onu güncellemem gerekiyor. Ayrıa Alexa olarak ilerleme göstermek Türkiye'de çok zor. Sebebine gelince Ülkemizdeki Webmasterler hep işin kolayına ve hilesine kaçarak ilerleme göstermeye çalışıyorlar. Mesela benim kulvarımda olan 14 yıllık ve 8 yıllık iki çok tanınan site kullandıkları Refersh kodu sayesinde hızla Alexaları düşüyor haliyle bizim alın terimiz ve emeğimiz ile geldiğimiz noktada barınmamız çok zor oluyor. Benim merak ettiğim bu sitelere Reklam,Tanıtım yazısı vs veren kişiler hiçmi anlamıyor bu işten. Yani Alexa'ya bakıyorlar sitenin konumu iyi e be kardeşim gir sitenin kaynağına bak bakalım emeği ilemi yoksa sitedeki Refersh kodu ilemi bu seviyelere geliyor. Rekabet edecek doğru dürüst bir site dahi yok ona çok üzülüyorum açıkçası

nazarca.com

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)

Evet Reklam ve Sponsorluk bölümünü uzun zamandır güncellemedim onu güncellemem gerekiyor. Ayrıa Alexa olarak ilerleme göstermek Türkiye'de çok zor. Sebebine gelince Ülkemizdeki Webmasterler hep işin kolayına ve hilesine kaçarak ilerleme göstermeye çalışıyorlar. Mesela benim kulvarımda olan 14 yıllık ve 8 yıllık iki çok tanınan site kullandıkları Refersh kodu sayesinde hızla Alexaları düşüyor haliyle bizim alın terimiz ve emeğimiz ile geldiğimiz noktada barınmamız çok zor oluyor. Benim merak ettiğim bu sitelere Reklam,Tanıtım yazısı vs veren kişiler hiçmi anlamıyor bu işten. Yani Alexa'ya bakıyorlar sitenin konumu iyi e be kardeşim gir sitenin kaynağına bak bakalım emeği ilemi yoksa sitedeki Refersh kodu ilemi bu seviyelere geliyor. Rekabet edecek doğru dürüst bir site dahi yok ona çok üzülüyorum açıkçası

Alexa sırasının bir mana taşımadığını hepimiz biliyoruz. Alexa kendi toolbarını kullanmayını ziyaretçi yerine koymaz. Doğal olarak Alexa sırası aslında ülkemizde önemsiz, çünkü kullanan yok. Fakat Analytics ziyaretçi trafiğinin görsel olarak sayfanıza konması lazım. Bu alexa sırasından çok daha önemli.

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)

goldenwings adlı üyeden alıntı

Alexa sırasının bir mana taşımadığını hepimiz biliyoruz. Alexa kendi toolbarını kullanmayını ziyaretçi yerine koymaz. Doğal olarak Alexa sırası aslında ülkemizde önemsiz, çünkü kullanan yok. Fakat Analytics ziyaretçi trafiğinin görsel olarak sayfanıza konması lazım. Bu alexa sırasından çok daha önemli.

Yani demek istediğiniz Analist istatisklerinin resimlerini çekerek siteme koyup bu hitleri teyit etmem gerektiği mi?

nazarca.com

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)

Yani demek istediğiniz Analist istatisklerinin resimlerini çekerek siteme koyup bu hitleri teyit etmem gerektiği mi?

Evet, çünkü bahsettiğiniz rakam iyi bir rakam. Sitenizin hiti 1.000 altında ise buna çok gerek yoktur. Fakat üzerinde rakamlar için insanlar somut kanıtlar görmek ister. Siz görsel olarak analytics verilerinizi bir kaç versiyon şeklinde koyun, emin olun reklam talebi artacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al