wmaraci reklam

Google Yol Ayrımında..

21 Mesajlar 3.320 Okunma
smmexpress

Doxan9 Doxan9 Yok Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
Google Yol Ayrımında.. Ya adwords gelirlerini arttırmak için, milletin ekmeğine kan doğrayıp milleti daha fazla reklam a teşvik edecek. Yada insanların emekleri hiç e sayan uygulamalardan vazgeçecek. Google illa diyor ki kardeşim, seo çalışması yaptırma direk reklam ver.. Seo cuların elindeki silahları teker teker alıyor.

1.) footer link : paralı bağlantı spam algıladı.
2.) İmleme: Etkisini azalttı.
3.) Paravan blog lar: Penguen 3.0 da bitti.
4.) Tanıtım Yazısı: Penguen 3.0 da bitti.

Geriye 2 - 3 çalışma yöntemi kaldı. Bunlara da el attımı Tamamdır. Hem seo yu öldürür, hem adwords gelirini katlar. Bize de müşterilere yandex i tavsiye etmek düşer. Google ateşle oynuyor haberi yok..

Not: Kişisel Görüşümdür. Tartışma ortamı yaratmak için yazılmamıştır. Katılırsınız veya katılmassınız lütfen tartışma yaratacak yorumlar yapmayınız. Cevap Vermeyeceğim.
Gerilim Khendal suskun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Katılıyorum abi.
Adamlar kimsenin yükselmesini istemiyor.
Doxan9

kişi bu mesajı beğendi.

.

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Çok ince bir çizgi var arada. Seo var seocuk var denir ya. Bu işi biliyormuş gibi ortada dolaşıp, para kaldıran şarlatanlar için iyi oldu demek istiyorsun fakat kurunun yanında yaşta yanıyor durumu çıkıyor.
Doxan9

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
Facebook gibi para ver gonderilerin gozuksun yoksa kimse goremez. Kendilerince haklilar facebook yontemle free para basiyor neden google bende yapmayim demistir

wmaraci
wmaraci

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)
1.) footer link : Bir sitenin 300.000 indexi varsa footer link alırsanız tabi ki de spam olarak algılar. Bence footer link aldığınız sitenin indexine bakın ve sadece anasayfanıza link almayın.
2.) İmleme: Doğru kullanıldığında etkisi çok büyüktür.
3.) Paravan blog lar: Sadece tanıtım yazısı hizmeti veren bloglardan link alırsanız etki görmezsiniz. Doğru kullanımda etkisi tartışılamaz.
4.) Tanıtım Yazısı: Asla bitmez, hiç link çıkışı olmayan bir siteden tanıtım yazısı aldığınızı düşünün.

Google bunları önemsemiyor diyemeyiz, bunların artık tümünü tek bir parça olarak algılıyor. Tüm çalışmalar doğru bir şekilde yapılırsa işte o SEO olur. Google'ın mutlaka değerlendireceği kriterler olmalı biz onları zaten biliyoruz ama onları doğru şekilde kullanmıyoruz. Gözümüzde çok büyütüyor yaygara çıkartıyoruz.
isousluer erkolay kerimptk

kişi bu mesajı beğendi.

Doxan9 Doxan9 Yok Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)

seocutasarim adlı üyeden alıntı

1.) footer link : Bir sitenin 300.000 indexi varsa footer link alırsanız tabi ki de spam olarak algılar. Bence footer link aldığınız sitenin indexine bakın ve sadece anasayfanıza link almayın.
2.) İmleme: Doğru kullanıldığında etkisi çok büyüktür.
3.) Paravan blog lar: Sadece tanıtım yazısı hizmeti veren bloglardan link alırsanız etki görmezsiniz. Doğru kullanımda etkisi tartışılamaz.
4.) Tanıtım Yazısı: Asla bitmez, hiç link çıkışı olmayan bir siteden tanıtım yazısı aldığınızı düşünün.

Google bunları önemsemiyor diyemeyiz, bunların artık tümünü tek bir parça olarak algılıyor. Tüm çalışmalar doğru bir şekilde yapılırsa işte o SEO olur. Google'ın mutlaka değerlendireceği kriterler olmalı biz onları zaten biliyoruz ama onları doğru şekilde kullanmıyoruz. Gözümüzde çok büyütüyor yaygara çıkartıyoruz.

Ben bunların doğru veya yanlış oldugunu savunmuyorum. Geçmiş 5 yıllık süreci özetledim sadece, bu güncellemeden canı yananlara geçmiş olsun.

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)

Doxan9 adlı üyeden alıntı

Ben bunların doğru veya yanlış oldugunu savunmuyorum. Geçmiş 5 yıllık süreci özetledim sadece, bu güncellemeden canı yananlara geçmiş olsun.

Webmaster tool'sa kayıtlı 15 20 sitem var bana böyle bir mesaj gelmedi. Hatta 3. sayfada olan sitem ilk sayfa da 6.sıraya geldi. Her siteden bir tane link alıyorum ve her zaman düzenli bir zaman çizelgesine yayıyorum. Kaybedeceğim linkleri almamaya çalışıyorum. Sizde haklısınız canı yanan çok oldu...

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Ben artık çok sıkıldım bundan.Her dalgalanma yaşayan yok adwords yok Google para kazanmak istiyor diyor.Ancak Google böyle bir uyanıklık yapsak herkesin sitesi yanardı.Ancak yanan siteler seo çalışması görmüş siteler.Normal ziyaretçiyle yükselen kullanılarda bu adwords olayı hiç olmuyor.Bence sorunu Google de değil kendimizde aramayalız.
isousluer krrgh erkolay

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Google'a elimiz mahkum ne yazık ki. Ve yine el mecbur Web Spam işlemlerinden bir an evvel kendimizi sıyırmamız lazım. Sitesine günde 10-15 tane tanıtım yazısı ekleyen, SEO'yu sırf backlink sanan ucuz paketçilerle çalışıp hiper beklentiler içinde olanların yediği darbe var ortada. Canı yanan çok oldu. Öfkeyle bir çok şeyler yazıyorsunuz, anlıyorum. Ama en uzman SEOcular bile şu an net bir genelleme yapamaz.

Penguen Algoritmaları başladığından beri pek de değişen bir şey olmadı aslında. Sadece Google'ın Web Spama karşı yaptırım dozu şiddetlendi. Önceki yaptırımlar küçük sıra kayıpları olarak uyarı niteliğindeydi. Ancak, şu an sert düşüşler yaşadınız, yaşayacaksınız.

Özellikle bu tür WM Forumlarında ağzı olan SEOcu olmuş. Eline bir otomatik makale ve link gönderen proğram geçiren uzman SEOcu olmuş. Adamlar peynir ekmek gibi satış yapıyor. Forumun en çok görüntülenen alanına reklam veriyorlar. Platin üyelikler alıp, beş para etmez link çöplüklerini her saniye gözlerimizin içine soktular. E bundan etkilenip de aslında SEO adına hiç bir olumlu özelliği olmayan çalışmalara kaptırdınız kendinizi.

Şimdi de nasıl kurtaralım diye peşimizdesiniz. Sorun bakalım o paketçilere, kurtarma stratejileri var mıymış? Size yine gelin daha yüksek paket yapalım da ne kadar çok link, o kadar hit vs. yalanlarını sunsunlar.

Ha, belki yönetim bu durumu gözönünde bulundurur da, artık Google SEO açısından zarardan başka bir sonuç doğurmayan bu paket başlıklarını engellerse, inanın hepiniz kurtulacaksınız.

Ticaret ahlakı hiç kalmamış. Bu çalışmaların Google SEO açısından zararlı olduğu bilgisi yeni bir şey de değil ve bile bile bu çalışmalara göz yumuluyor ve hatta en baş köşede yer verilip, reklam geliri sağlanıyor. Her şey satılmış. Daha ne desem boş.

Ya SEO çalışmalarına bulaşmayın, ya da gerçekten emek veren, sitenizin içinden başlayarak, doğal link inşası oluşturacak insanlar, kurumlar ile çalışın. Yapılan hatalar nedeni ile ne sektöre, ne de Google gerçeklerine laf etmeyin.

Canı yananlara geçmiş olsun. Can yakanların günahı boynuna olsun. Bu kepazelik de artık son bulsun.
isousluer zoeken Doxan9

kişi bu mesajı beğendi.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Google'a elimiz mahkum ne yazık ki. Ve yine el mecbur Web Spam işlemlerinden bir an evvel kendimizi sıyırmamız lazım. Sitesine günde 10-15 tane tanıtım yazısı ekleyen, SEO'yu sırf backlink sanan ucuz paketçilerle çalışıp hiper beklentiler içinde olanların yediği darbe var ortada. Canı yanan çok oldu. Öfkeyle bir çok şeyler yazıyorsunuz, anlıyorum. Ama en uzman SEOcular bile şu an net bir genelleme yapamaz.

Penguen Algoritmaları başladığından beri pek de değişen bir şey olmadı aslında. Sadece Google'ın Web Spama karşı yaptırım dozu şiddetlendi. Önceki yaptırımlar küçük sıra kayıpları olarak uyarı niteliğindeydi. Ancak, şu an sert düşüşler yaşadınız, yaşayacaksınız.

Özellikle bu tür WM Forumlarında ağzı olan SEOcu olmuş. Eline bir otomatik makale ve link gönderen proğram geçiren uzman SEOcu olmuş. Adamlar peynir ekmek gibi satış yapıyor. Forumun en çok görüntülenen alanına reklam veriyorlar. Platin üyelikler alıp, beş para etmez link çöplüklerini her saniye gözlerimizin içine soktular. E bundan etkilenip de aslında SEO adına hiç bir olumlu özelliği olmayan çalışmalara kaptırdınız kendinizi.

Şimdi de nasıl kurtaralım diye peşimizdesiniz. Sorun bakalım o paketçilere, kurtarma stratejileri var mıymış? Size yine gelin daha yüksek paket yapalım da ne kadar çok link, o kadar hit vs. yalanlarını sunsunlar.

Ha, belki yönetim bu durumu gözönünde bulundurur da, artık Google SEO açısından zarardan başka bir sonuç doğurmayan bu paket başlıklarını engellerse, inanın hepiniz kurtulacaksınız.

Ticaret ahlakı hiç kalmamış. Bu çalışmaların Google SEO açısından zararlı olduğu bilgisi yeni bir şey de değil ve bile bile bu çalışmalara göz yumuluyor ve hatta en baş köşede yer verilip, reklam geliri sağlanıyor. Her şey satılmış. Daha ne desem boş.

Ya SEO çalışmalarına bulaşmayın, ya da gerçekten emek veren, sitenizin içinden başlayarak, doğal link inşası oluşturacak insanlar, kurumlar ile çalışın. Yapılan hatalar nedeni ile ne sektöre, ne de Google gerçeklerine laf etmeyin.

Canı yananlara geçmiş olsun. Can yakanların günahı boynuna olsun. Bu kepazelik de artık son bulsun.

Katılıyorum dediklerinize hocam. Tıpkı hani olur ya güzellik ürünleri olur ama cilde zarar veren içerikleri de barındırır kullanırsın biraz güzelleşirsin ama sonra patlarsın eskisinden daha iğrenç olunur.

Şimdi zararlı paket satanlar "ne yapalım almasalardı biz sadece sunuyoruz" demeleri mantıklı olur mu? KESİNLİKLE OLAMAZ! Sattığın şeyin bal gibi de yanlış olduğunu KENDİLERİ de biliyor olmasına rağmen hala devam ediyorlar ya ben cidden akıl sır erdiremiyorum.

50 100 paravanı var blogspot tumblr wordpress hepsinden neredeyse full tanıtım yazısı çıkışı yapıyor hala bununla yükseliş uçuş yaşayacaksınız diyorlar. Al işte uçuş yaşadı o hizmeti alanlar.

AKILLANIN PAKET ALIRKEN!

Bu kadar hiddetten sonra şahit olduğum bir olay daha anlatayım daha güzel şok olun. Kendilerini! tanırım görürüm *** ve wmaracida hala aktif bir şekilde kop kop devam ediyor satışlarına tahminimce.

Film sitesine sahip bir arkadaş benden face'ten birkaç tavsiye istedi neler yapabilirim abi vs dedi. Ben de sitesi hakkında biraz daha bilgi istedim neler yapıyor neler yaptın vs diye. Birkaç haftalıkmış sitesi ve daha bir iki haftalıkken bu zatı muhteremden paket almak istemiş. Haliyle kelimeler de zor diye kendileri en büyük paketini TAVSİYE ETMİŞ!

Malum her paketçinin en büyük paketi de devasa linkler içeriyor ve çoğu link de yukarıda bahsettiğim şekildeki bloglardan ziyadesiyle mevcut oluyor. Size şimdi üç soru soracağım:

1- Bir iki haftalık siteye bu en büyük paket nasıl bir etki sağlar, hitsiz indexi fazla olmayan bir siteye ne yapar bu paket?

2- Paketi satan kişi, hangi siteye yapılacak dendiğinde siteyi site analizde veya whois sorgusu yapıp taratsa veya site sahibine sorsa sitenin yaşını öğrenebilir değil mi?

3- Öğrenebilirken, paketinin zararlı olma ihtimali çokça yüksekken bir xx para için Allah'tan iki basamaklı bu ücret! xx para için güzelim çocuğun sitesine bunu yapmaktan vazgeçmesi çok mu zor ey arkadaşlar?

En baştaki örneğim gibi bu tarz uyuşturucu gibi satış yapan kişilere karşı şu güncellemeyle birlikte büyük tavır aldım. Tekrardan diyorum akıllı davranın paket alırken!

Ek olarak: İsteyene kanıt da gösterilir, ayağını denk alsın demiyorum ama bari şu çöp paravanlarına yılda bir özgün içerik gir!
isousluer erkolay Doxan9

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al