lostyazilim

Ne yapmalıyım ?

7 Mesajlar 538 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

caylaq caylaq WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar.

Öncelikle sorularım oldukça çok ve baya acemiyim.

Ben şiir yazıyordum ve sadece defterimde kalmaması adına bir site açtım. Fakat kodlama hakkında bilgim sınırlı. Aynı zamanda bilişim ve site işlerine merakımda var. Sadece HTML'i çok düşük düzeyde biliyorum. Ayrıca diğer siteler sürekli kopyala yapıştır yaptığı ve bir şiirin direk ve hemen (hergün) çıkmadığı için sitem geride kalıyor. Bir sene kadar ara vermiştim.

Burada sormak istediklerim, nasıl bir yol izlemeli ve neler yapmalıyım ? Yani bir blog teması düşünüyorum. Kodlama veya tema değiştirmeli miyim, farklı içeriklere yönelmeli miyim, zorunluluklarım nelerdir ? Yani hergün kaç makale yayınlamalı ve kaç harften oluşmalı ?

Sitemin sağlam olması için madde madde yapıcaklarım nelerdir, bir ortak edinebilir miyim ve edinmeli miyim ?

Şuanda aklıma gelenler bunlar, yani yapacaklarım ve yapmayacaklarım nelerdir ? Bunları bir özet halinde veya bir makalede "burada herşey var, oku öğrenirsin" diye bir cevap bekliyorum öğrenmek adına. Bu işi kavramak, bilmek ve ilerletmek istiyorum

Sitem: klavyemce.com şimdiden çok teşekkür ederim.

Hep daha ileriye!
wmaraci
reklam

Servet USLUER Servet USLUER WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)
Bence tema değiştirmeden başlamalısın, sadece şiir yetersiz olur şiir hakkında tonla siteler var neden seninkine girsinler ? Kendi kendine sorular sormalısın bence, ben normal ziyaretçi olsam bu siteye neden giriyim şeklinde.

İnternette çok sağlam temalar mevcut. Wordpress alt yapısını kullanarak ciddi anlamda emek vererek telefonlara uygun yani tasarım her platformda sorunsuz çözünürlükte olması önemli bir etken.

Günde ana sayfanı yenileyecek kadar içerik girmelisin bana kalırsa, eklediğin içerikleri başka platformlarda forumlarda sosyal ağlarda paylaşmalısın kısaca yavaşdan kitle oluşturmaya başlamalısın.

Arama motorlarında üstünlüğün tabiki önemli ama bu zamanla olacak bişey biranda yüklenmek yanlış olur. Yavaş yavaş bu dediklerimi yapsan kitleni belirlesen bi süre sonra kesinlikle hit konusunda artışların olacaktır.

Konu olarakda sadece şiir yetersiz gelebilir diye düşünüyorum edebiyata ilginiz varsa bu konulardada içerikler paylaşabilirsiniz. Öğrenciler özellikle en cok arama yaptığı ve hiç bitmeyek olan kitap özetlerinden tutun edebiyat hakkında herşey.

Ben kendi fikrimi söylüyorum sadece.

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Anladım peki, blogspot gibi wordpress yani php teması yapıp sonrasında belirli bir yere içerik atabiliyor muyum ? Yada ayrı bir panel oluşturarak oraya girdi yazmam olabiliyor mu ?

Çünkü php bilgim hiç yok ve zor geliyor. Özellikle içerik yazabilmeyi bilecek kadar öğrenmek dahada zor gibi.

HTML Tema yeterli değil midir ? Yani başka bir HTML Tema ?

Çok teşekkkürler.

Ek Olarak: Belki birgün oldu hala bekliyorum. Yardımcı olabilecek bir kişi dahi yok mu bu forumda ?

Hep daha ileriye!

• Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)

caylaq adlı üyeden alıntı

Anladım peki, blogspot gibi wordpress yani php teması yapıp sonrasında belirli bir yere içerik atabiliyor muyum ? Yada ayrı bir panel oluşturarak oraya girdi yazmam olabiliyor mu ?

Çünkü php bilgim hiç yok ve zor geliyor. Özellikle içerik yazabilmeyi bilecek kadar öğrenmek dahada zor gibi.

HTML Tema yeterli değil midir ? Yani başka bir HTML Tema ?

Çok teşekkkürler.

Ek Olarak: Belki birgün oldu hala bekliyorum. Yardımcı olabilecek bir kişi dahi yok mu bu forumda ?

Wordpress içerik girmek için en uygunu ve basiti diyebilirim. Otomatik içerik girsin dersen botlar var onları kullanabilir veya satın alabilirsin. Bunun için bile php bilgisine hiç gerek yok

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Anladım. Dediğim gibi bilgim az ve yaptığım aramada bir sonuç elde edemedim. Blog tarzında ne çok şık ve özellikli ne de tam tersi olan bir wordpress teması önerebilir misiniz acaba.

Çok teşekkür ederim, sağolun.

Hep daha ileriye!

• Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)

caylaq adlı üyeden alıntı

Anladım. Dediğim gibi bilgim az ve yaptığım aramada bir sonuç elde edemedim. Blog tarzında ne çok şık ve özellikli ne de tam tersi olan bir wordpress teması önerebilir misiniz acaba.

Çok teşekkür ederim, sağolun.

Herkesin zevki değişir, bunu kendiniz google amca üzerinden bulabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olduğunda cekinmeden yazabilirsiniz.

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Tamam teşekkürler.

Hep daha ileriye!
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al