wmaraci reklam
lidertakipci

Panda 4.1 Güncellemesi ve Sitelere Vurgun!

11 Mesajlar 1.729 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar bugün benim sitemde dahil bir çok büyük forum sitelerin indexleri % 50 % 75 oranında düşmüş durumda. Bu belki geçici denetleme amaçlıda olabilir. Ama en bilindik olarak wmaraci.com diyebiliriz. site:wmaraci.com yazdığımzıda index sayısı 353 Binlerde oysaki 1 milyondan fazla index sayısı vardı bu sitenin.

Bu durum ne kadar sürecek? Bizi mahfetti gösterim sayılarım ve ziyaretçi sayım tabana indi.

Yorumlarınız nedir? Yanlış olduğum noktayı düzeltelim herkes bilgi sahibi olsun.

wmaraci
reklam

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Dün sıralamalarda bir hareketlenme oldu. Ama hiç bir sitem etkilenmedi. Yani sizin rakiplerinizden iyi çalışıp atılım yapanlar olmuştur. WM forumları arasında da sıra değişikliği gözlemledim.

İmzamdaki 3. site "webmaster sitesi" sorgusu ile 3-4 aydır 2. sıradaydı. Geçen hafta 3. sıraya inmişti. Dün tekrar 2. sıraya geldi.

İmzamdaki ikinci site, "webmaster forumu" sorgusu ile aylardır 7. sırada. Bir milim oynamadı yerinden.

Kontrol eden olursa, google hesabı kapalı iken ve tarayıcı geçmişi, önbelleği temizken yapsın.

site:domain.xxx sorgusu her zaman tutarlı olmuyor. Kafanızı takmayın o sorguya.

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)
Neye göre yapıyorlar acaba analizleri. benim siteye google girişleri epeyce arttı bir haftadır.
düzenli güncelleme yapıyorum belki onun etkisidir ama neden etkilendi bu kadar tam bilmiyorum

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Hedef 3 kelimemin 2 sinde hala ilk sayfadayım tekinde ise 3.sayfaya geriledim ve trafiğim 3 katına çıktı bugün hiçbir SEO çalışması yapılmadı siteye ve sanırım google böyle seviyor :)

wmaraci
wmaraci

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)
Benim forum sitemide vurdu indexlerim % 20 % 30 düştü sanırım dün gece oldu güncelleme gündüz googleden uyarı mail geldi düzeltmeye çalışıyorum.

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Dün sıralamalarda bir hareketlenme oldu. Ama hiç bir sitem etkilenmedi. Yani sizin rakiplerinizden iyi çalışıp atılım yapanlar olmuştur. WM forumları arasında da sıra değişikliği gözlemledim.

İmzamdaki 3. site "webmaster sitesi" sorgusu ile 3-4 aydır 2. sıradaydı. Geçen hafta 3. sıraya inmişti. Dün tekrar 2. sıraya geldi.

İmzamdaki ikinci site, "webmaster forumu" sorgusu ile aylardır 7. sırada. Bir milim oynamadı yerinden.

Kontrol eden olursa, google hesabı kapalı iken ve tarayıcı geçmişi, önbelleği temizken yapsın.

site:domain.xxx sorgusu her zaman tutarlı olmuyor. Kafanızı takmayın o sorguya.

Çerezleri vb. temizlemeye uğraşmak istemeyenler 74.125.224.72 adresinden Google'a girebilirler. IPden girince çerezsiz, sanki sıfır bir tarayıcıdan girmiş gibi arama sonuçları çıkıyor. Forumda bir arkadaş paylaşmıştı, ben de onun yorumunda gördüm bu IPyi.

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)

Durotan adlı üyeden alıntı

Çerezleri vb. temizlemeye uğraşmak istemeyenler 74.125.224.72 adresinden Google'a girebilirler. IPden girince çerezsiz, sanki sıfır bir tarayıcıdan girmiş gibi arama sonuçları çıkıyor. Forumda bir arkadaş paylaşmıştı, ben de onun yorumunda gördüm bu IPyi.

74.125.224.72 ile girince dediğin gibi sıfır olarak giriyor. wmaraci.com 1.2m index gösteriyor. benim forumum da www.askforumda.com onun indexi normale göre fazla çıktı gerçek sayısı yani.

Ama diğer forumlar hala aynı mesela frmtr.com'da 587k index var 10 yıllık forum ve kaç milyon indexi vardı :)

Vaybe Vaybe Vaybe.Net Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 9 / 87
  • Ticaret 9, (%100)
benim index dün 14.800 du bügün 15ka olmuş demekki bana yaramış :D

https://www.vaybe.net

GoWest GoWest WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Yurtdışı eğitim danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

Bu güncelleme ile alakalı mıdır bilmiyorum, o yüzden size sormak istedim. Son 1 haftadır, Google haritalar web sitemde görünmüyro ve harita kullandığım yerlerde Google Maps Javascript v3 yetkilendirilmemiş diye bir hata veriyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Benim sitede hic bir değişiklik olmadı zaten yaklaşık 1.5 sene önce 5. sayfa civarına düşmüştüm ama ilk sayfa ve ilk sıralarda olan bazı rakipler gümledi, bir şeylerin değiştiğini ordan anladım.

Google bu, canı sıkılınca sevgilisini değiştiren hatun gibi, eski gözdelerini bırakıp yenilerini buluyor.

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al