lostyazilim

Domain Ortaklığı

23 Mesajlar 3.392 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Ağzı olan konuşmaya başlamış

Domain kimin üzerine kayıtlıysa o sitenin sahibidir. Proje tutsun tutmasın hak sahibi odur iyi yada kötü

Herşey iyi giderse ohh problem yok deriz değil mi ?
Ya işler kötü giderse sitede domain üzerine kayıtlı olmayan ortak bir iş cevirse bilişim suçlarına karışsa ? Mahkeme yolu gözükse ne olacak kendini nasıl savunacak hakime benim ortağım yaptı diyecek hakim ortaklık belgeni görebilir miyim diye sorunca aa biz söz ile konuşarak ortak olduk dersen hakim sana mı inanacak ?

Söz uçar yazı kalır bir işe gireceksen ve ortağın var sa kazan yada kazanma önce ortaklık sözleşmeni yapacak ve bismillah deyip işe koyulacaksın.

Haberleri okumuyor mu bu boşver diyenler ? Işin içine para girince dost düşman olur

Değerli kardeşim sana yolu gösterdim o yolu izle
Domain isterse trilyon değeri olsun bir halt olursa domainin sahibinin canı yanar
panteist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

riko adlı üyeden alıntı

Sizin alan adınız ne? Hemenucuzaanidenbirtiklainanilmazfiyataal.com veya filmihementekpartanidendonmadanhebirdedizivar.com mu? Domain reglemek bu kadar para mı allah aşkına yapmayın. Gerisini saydığınız "şirketler" kadar büyünce düşünürsünüz. Ya da ben yanlış düşünüyorum bilmiyorum. Sonuçta herkes düşündüğünü yazamaz öyle değil mi?
Yolunuz açık olsun inşallah.
He bir de. Sakin olun.

zaten büyüyünce sıkıntı olmasın diye önlemimizi alıyoruz. Büyük düşünün.

esenlikle... ..... .....

Ek Olarak:

ermaneray adlı üyeden alıntı

Ağzı olan konuşmaya başlamış

Domain kimin üzerine kayıtlıysa o sitenin sahibidir. Proje tutsun tutmasın hak sahibi odur iyi yada kötü

Herşey iyi giderse ohh problem yok deriz değil mi ?
Ya işler kötü giderse sitede domain üzerine kayıtlı olmayan ortak bir iş cevirse bilişim suçlarına karışsa ? Mahkeme yolu gözükse ne olacak kendini nasıl savunacak hakime benim ortağım yaptı diyecek hakim ortaklık belgeni görebilir miyim diye sorunca aa biz söz ile konuşarak ortak olduk dersen hakim sana mı inanacak ?

Söz uçar yazı kalır bir işe gireceksen ve ortağın var sa kazan yada kazanma önce ortaklık sözleşmeni yapacak ve bismillah deyip işe koyulacaksın.

Haberleri okumuyor mu bu boşver diyenler ? Işin içine para girince dost düşman olur

Değerli kardeşim sana yolu gösterdim o yolu izle
Domain isterse trilyon değeri olsun bir halt olursa domainin sahibinin canı yanar

başka bir açıdan durumu değerlendirmişsiniz. Bir çok olasılık var yani bu tip bir projede. alakanıza teşekkür ederim.

Gerçek beyin fırtınası budur.

Ek Olarak:

Doping Creative adlı üyeden alıntı

Beyfendi bence proje tutmadan önce böyle durumlara girmeyin kimi üstüne olduğu önemli değil nezamanki 4-5 bin tl üstü kazanç elde etmeye başladınız noter huzurunda belge düzenletebilirsiniz. ama başlamadan bu şekilde güvensiz bir ortaklık olduğu görünüyor.sizin duygularınızı iyi anlıyorum tutmasına güvendiğiniz hayal kurduğunuz bir proje ama başta bence bunlarla kafanızı yormak yerine işinize odaklanmanız yararınıza olacaktır.

4-5 bin TL kazanınca ortada güven klmazsa ne oalcak?

hiç benzer bir tecrübe yaşadınız mı ?
ben yaşadığım için profesyonel başlamayı tercih ediyorum.

eğer ki soruma cevap vermiyorsanız neden kendinizi yoruyorsunuz ?

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Böyle bir sorun varsa muhakkak şirket kurmanız ve alan adını şirket adına almanız söz konusu sorunun çözülmesi için yeterli olacaktır. Sonuç olarak profesyonel oynayacağız diyorsanız zaten alacağınız reklamlar için de, fatura kesmeniz gerekecektir. Bu durumda işyeri açma dâhil her türlü sorunu çözmüş olursunuz. Bundan ötesi yok. Kolay gelsin.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Böyle bir sorun varsa muhakkak şirket kurmanız ve alan adını şirket adına almanız söz konusu sorunun çözülmesi için yeterli olacaktır. Sonuç olarak profesyonel oynayacağız diyorsanız zaten alacağınız reklamlar için de, fatura kesmeniz gerekecektir. Bu durumda işyeri açma dâhil her türlü sorunu çözmüş olursunuz. Bundan ötesi yok. Kolay gelsin.

Şirket kurmak çözüm değil. en ufak bir anlaşmazlık dahilinde godaddy şifresi ile domain kişisel hesaba kaydırılır :)

Yerli bir şirketten alsak 15 günlük süreç var transfer için (şirket dışı)

uzun süre tanımadığım (ki tanısam da farketmez) bir kişi ile ortaklık kurmak üzereyim.

Hisse senedi mantığında bişiler olsa keşke :)

wmaraci
wmaraci

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
Hem soru soruyorsunuz hemde verilen cevaplara sert bir dil ile o cevabi terseleyerek kendi dogrunuzu soyluyorsunuz ee madem bu kadar biliyorsunuz kendiniz halledebilirsiniz. Profesyonel dusunen biri profesyoneldir. Profesyonellerde kendi islerini kendileri halledebilirler.
riko

kişi bu mesajı beğendi.

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)

Sedat adlı üyeden alıntı

Hem soru soruyorsunuz hemde verilen cevaplara sert bir dil ile o cevabi terseleyerek kendi dogrunuzu soyluyorsunuz ee madem bu kadar biliyorsunuz kendiniz halledebilirsiniz. Profesyonel dusunen biri profesyoneldir. Profesyonellerde kendi islerini kendileri halledebilirler.

konu sahibi tepki göstermekte bence haklı. Bir soru sormuş soruya cevap vermek yerine soruya eleştiri yapılıyor. Niye yapıyorsun? öyleyse böyle, madem, kem küm vs.. denilmiş.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Sedat adlı üyeden alıntı

sorduğum soruya cevap verilsin o zaman değil mi ?

kimisi diyor ki güvenmiyorsan ortak olma.
kimisi diyor ki büyüyünce düşün.

benim sorum bu mu ? benim sorum net. ve amacım da net. ve bir çözüm arıyorum. çözümün yoksa zevzeklik yapmayacaksın. (sözüm kişisel olarak sana değil @Sedat)

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bu başlığa yorum yapanlar için kullandığınız kelimelere bakın. Ayıptır, yahu. Lütfen yorumlarınıza dikkat ediniz.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Bu başlığa yorum yapanlar için kullandığınız kelimelere bakın. Ayıptır, yahu. Lütfen yorumlarınıza dikkat ediniz.

öyle bir yorumlamışsınız ki sanki küfür etmişim.

hakikaten ayıptır yahu bir konuyu okuyun birde alakasız cevapları.

ben soruyorum: DOMAİN ORTAKLIĞI İÇİN MANTIKLI BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ ??
arkadaş cevaplıyor: GÜVENMİYORSAN ORTAK OLMA !!

benim kafamda ki mercimek mi ?

tüm ortaklıklar güven üzerine mi kuruldu ?
mhalat

kişi bu mesajı beğendi.

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Adam size domain ortaklığını nasıl yapabiliriz demiş, sizde güveniniz yok galiba ortak olmayın demişsiniz yav ne alaka Allah aşkına? Bir de gelmiş adamı küçümsüyorsunuz, sanki domainin ne bilmem ne, belki adamın projesi tutacak bayada kazandıracak, insanoğlu değil miyiz çiğ süt emdik hepimiz önlem şart. Güven iyidir fakat kontrol daha iyidir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al