lostyazilim

Anahtar kelime yoğunluğu önemli mi?

9 Mesajlar 1.158 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

internet45 internet45 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Zorluk derecesi yüksek olan bir kelime için 2 aydır çalışıyoruz. 67.sıradan 2.sıraya yükseldik. hatta kısa süreliğine ilk sırayı da test etti sitemiz 3 gün önce. Çalışmayı gerçeştirdiğimiz sayfa bir yazı yada kategori adresi değil, wordpress sayfası. kategori olsa hergün yeni bir yazı ekleriz ama sayfa olunca, sayfayı güncellemek adına 2-3günde bir birer paragraflık eklemeler yapıp sayfayı biraz abartılı uzunluğa ulaştırdık.

1- sayfada şuan 800 civarı kelime var, idealı 300-400 deniliyor. acaba kısaltsak mı yazıyı.

2- anahtar kelime yoğunluğumuz şuan %1 civarında. ideali %3-4 civarı deniliyor yine.

Açıkcası 2.sırada bizim için çok iyi bir yer. ilk sıraya yükseleyim derken 2.sıradan da olmak istemediğim için bu başlığı açma gereği duydum :) tecrübeli arkadaşların yorumlarını merak ediyorum...

wmaraci
reklam

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Hocam çok önemli bir konuya değinmişsiniz özellikle son günlerce anahtar kelime yoğunluğu ve makale uzunluğu benimde çok kafama takılıyordu.

Birçok farklı anahtar kelimelerde arama yaparak ilk sayfa ilk 5 sıradaki sitelerin o anahtar kelimeyi yüzde kaç oranında kullandıklarını merak ediyordum. http://tools.seobook.com/general/keyword-density/ adresinden birçok konu hakkında yazılmış makaleleri sorgulayınca genelde 3 kelimeli anahtar kelimeleri makalelerinde %1,5-%3 oranında kullandıklarını gördüm. Bazı sitelerde ise anahtar kelime oranı %1 olmasına rağman birinci sırada çıkan siteler vardı. Fakat bu siteler genellikle yıllardır (en az 5 yıl) yayın yapan internet siteleriydi.

Makale uzunluğu hakkında ise çeşitli kişilerin ilk sayfada çıkan makalelerinde yüze yakın sahte yorum yaptıklarını gördüm. Kendileri sanki bir başkası gibi makaleye girip onlarca farklı kişinin ağzından konu hakkında onlarca yorum yapmışlar ve bu yorumlar konuyu uzun bir hale getirdiği gibi sıralamada da ilk sayfa ilk sıralara yerleşmelerini sağlamış. (yorumlar farklı tarihlerde düzensiz şekilde yazılmıştı.)

Bu konuyu takipteyim...
internet45

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
ek olarak bir şey daha sormak istiyorum. Sayfa içerisinde geçen anahtar kelimelerden ilkine link ekliyorum (aynı sayfaya) Bunun kesin olarak olumlu katkısı olduğuna inanıyorum ama mantıksal olarak yorumladığımda içerisinde bulunduğum sayfadan hedef kelimede yine aynı sayfaya link vermek bana çok basit bir manipülasyon gibi geliyor. Google' in bunu nasıl pozitif değerlendirdiğini merak ediyorum.

Buradan yola çıkarak şunu sormak istiyorum. 750 kelimelik makalemin yeni halinde 13 yerde 3 kelimelik anahtar kelime grubu geçiyor. Bunlardan ilkinden aynı sayfaya link verdim. Acaba sayfa içerisindeki 2-3 yerde daha link versem aynı kelimelerden nasıl bir etkisi olur?

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

internet45 adlı üyeden alıntı

ek olarak bir şey daha sormak istiyorum. Sayfa içerisinde geçen anahtar kelimelerden ilkine link ekliyorum (aynı sayfaya) Bunun kesin olarak olumlu katkısı olduğuna inanıyorum ama mantıksal olarak yorumladığımda içerisinde bulunduğum sayfadan hedef kelimede yine aynı sayfaya link vermek bana çok basit bir manipülasyon gibi geliyor. Google' in bunu nasıl pozitif değerlendirdiğini merak ediyorum.

Buradan yola çıkarak şunu sormak istiyorum. 750 kelimelik makalemin yeni halinde 13 yerde 3 kelimelik anahtar kelime grubu geçiyor. Bunlardan ilkinden aynı sayfaya link verdim. Acaba sayfa içerisindeki 2-3 yerde daha link versem aynı kelimelerden nasıl bir etkisi olur?

Hocam benimde pek fazla bilgim ve tecrübem bulunmuyor ama bence sadece aynı sayfadan, sadece 1 adet link vermek yeterlidir. Ama yinede bu olayı test etmediğim için maalesef kesin bir şey söyleyemeyeceğim.

wmaraci
wmaraci

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

aynı sayfaya neden link veriyorsunuzki hocam ?

google iç bağlantıları sever ama döngüsü olmayan kapalı bir yolu degerlendireceğini sanmıyorum googlenin mantığı bana yardımcı ol bende sana yardımcı olayım atıyorum sarımsaklı yoğurt tarifiniz var sitenizde birde yoğurtla ilgili makale yada tarif varsa yoğurt kelimesinden o sayfaya backlink verdiğinizde google bunu artı olarak tanımlayacaktır.

nedeni çok basit değilmi dizin sitelerine bakın ne yapıyorlar anahtar kelimesine göre kategorisine göre siteleri sıralıyorlar sizde makalenizde geçen kelimelerden kendi sitenizdeki başka (alakalı) makalelere link alabilirsiniz bu hem kullanıcı dostu olmanızı sağlar hemde google dostu

diğer şekil ben olsam sitenizi kopmle silerdim çünkü yardım bir yana beni oyalıyor olurdunuz

• Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
hocam aynı şeyleri düşünüyoruz. yani bu yapılan açık bir şekilde google i aldatmadır ama ben kısa süreliğine de olsa olumlu etkisi olduğuna inanıyorum, şuan bahsettiğim kelimede ilk sıraya yükseldi mesela sayfamız tekrar. ama uzun süreli değerlendirmede belkide bu aldatmaca yüzünden zarar görürüz onu bilemem.

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

hocam aynı şeyleri düşünüyoruz. yani bu yapılan açık bir şekilde google i aldatmadır ama ben kısa süreliğine de olsa olumlu etkisi olduğuna inanıyorum, şuan bahsettiğim kelimede ilk sıraya yükseldi mesela sayfamız tekrar. ama uzun süreli değerlendirmede belkide bu aldatmaca yüzünden zarar görürüz onu bilemem.

1 ay sonrasında sıra kaybediceksin

• Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Eyvallah.

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

kısa süreli dünmeyin zarar edersiniz ben bu gün sitelerime içerik girere iken bile günlere bölüp taslak olarak kayıt ediyorum her gün yeni bir şey çıkıyor mesela eskiden 4 etiket giriyordum etiket ile ilgili yeni bir şey keşfettim şuan etiket sayımı 2 ye çektim ve başlıkla hemen hemen aynı yapıyorum. içerikleri girer iken ileriyi düşünerek girin zarar etmeyin göz göre göre

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al