Arkadaşın anlattıklarını uygulayan birisi olarak kendisine katılıyorum. Dediği yöntemler fayda verdi.

Smyrna35 adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Ücretli alexa düşürümü falan yapmıyorum ama sizleri düşürme konusunda bilgilendirmek isterim.
Alexa ziyaretçi sayısına, sayfada gezme süresine, sayfada kalma süresi gibi bir çok nedene dikkat eder ve böylelikle sıralamanızı düşürür.

Ziyaretçi sayısını reklam yaparak ve arama motorlarında üstte çıkarak arttırabilirsiniz.
Sayfada gezme süresini konu içi linkleme ve benzer konular gibi linklemeler yaparak ziyaretçileri diğer sayfalara çekebilirsiniz.
Son olarak ise sayfada kalma süresini ziyaretçilerinize sitenizi sevdirip saniyelerce değilde dakikakalarca sitenizde kalmasını sağlamalısınız. Bunu içeriklerinizi güzelleştirerekmi yoksa yarışma gibi bir değişik şeyler mi yaparsınız orası sizin meslek sırrınızdır.

Bunlara ek olarak şu şekilde bir düşürme yöntemi vardır;
Alexa toolbar, alexa widget kullanımı sitenizi arttırmaktadır bunları sitenize ve tarayıcınıza eklemelisiniz.
Birde auto refresh i tarayıcınızda kullanıp sitenizi açıp yenileme işlemi yaparsanız sayfada kalma süreniz artıcaktır. (Maksimum 1 dakika da yenilemesini öneririm ayrıca alexa toolbar ile kullanırsanız çok daha faydalı olacaktır.)
Soru ve sorunlarınız için bana ulaşınız.