freelance iş ilanları

Kasa toplayacağım önerileriniz?

30 Mesajlar 5.369 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)

b3L4 adlı üyeden alıntı

dikatli okumadım doğrudur hocam iyi günler

AMD'nin daha yüksek saat hızlarında, daha fazla çekirdek ve daha düşük fiyat ile halen Haswell'ler ile baş edememesi üzücü. Ben her 2 senede bir oyun sistemi toplarım ve yıllardan beri hep AMD kullandım. Çünkü yıllar boyunca Intel'e karşı hem fiyat avantajı vardı hemde performans. Bir tek ısınma sorunu vardı o da ekstra fan ile çözülüyordu. Ama artık kazın ayağı öyle değil, Intel eskisinden çok daha güçlü. Daha Haswell'le baş edemedi. Farklı politikalar izliyorlar. OC potansiyelli CPU veriyorlar ama bir işe yaramıyor. OC yapmak için daha güçlü bileşenler alman gerekiyor. Anakart, ram, güç kaynağı hepsinin güçlü olması gerekiyor. Bunlar da hep bütçeye yansıyor. Kısacası, AMD eski günlerine dönene kadar, biz oyuncular için Intel en mantıklı seçim bence.

wmaraci
reklam

b3L4 b3L4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilişim hizmetleri
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

BlackStone adlı üyeden alıntı

AMD'nin daha yüksek saat hızlarında, daha fazla çekirdek ve daha düşük fiyat ile halen Haswell'ler ile baş edememesi üzücü. Ben her 2 senede bir oyun sistemi toplarım ve yıllardan beri hep AMD kullandım. Çünkü yıllar boyunca Intel'e karşı hem fiyat avantajı vardı hemde performans. Bir tek ısınma sorunu vardı o da ekstra fan ile çözülüyordu. Ama artık kazın ayağı öyle değil, Intel eskisinden çok daha güçlü. Daha Haswell'le baş edemedi. Farklı politikalar izliyorlar. OC potansiyelli CPU veriyorlar ama bir işe yaramıyor. OC yapmak için daha güçlü bileşenler alman gerekiyor. Anakart, ram, güç kaynağı hepsinin güçlü olması gerekiyor. Bunlar da hep bütçeye yansıyor. Kısacası, AMD eski günlerine dönene kadar, biz oyuncular için Intel en mantıklı seçim bence.

haswell işlemciler iyidir ama lafım fiyattandır biliyosunuzki yeni çıkan intel işlemciler resmen el yakıyor amd nin son çıkan işlemcisi bile çok ucuza satılırken intel binlerce lirada malesef (üst seviye ) bende oyun bilgisayarı topladım hocam dediğim gibi işlemcim fx8150 ve kule tipi çift fanlı işlemci soğutucu var onun haricinde kasada 7 fan takılı vede yakında ekran kartı ve rami değiştiricem nvidia bana göre pahalı tdp ye önem veren biri değilim öylede böylede harcanıyor elektrik :) alacağım ekran kartı saphirre r9 290x ram olarakta 2x4 kingston hyperx 1866mhz yada 1600 mhz ram sanırım psu da değiştirmek zorunda kalıcam galiba kullandığım psu corsair gaming series 700w çünki alacağım ekran kartı baya iyi güç çeken bir kart

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
AMD ile INTEL'i konuya davet ediyorum.
b3L4

kişi bu mesajı beğendi.

SrcnAkty SrcnAkty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)
r9 290 ekran kartı almanız yeterli bence şuan 970 tl 290x e gerek yok

aradaki 300 - 400 tl ye değmez
b3L4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

sercanaktay adlı üyeden alıntı

r9 290 ekran kartı almanız yeterli bence şuan 970 tl 290x e gerek yok

aradaki 300 - 400 tl ye değmez

doğrudur hocam ama X versiyonlu R9 modelleri bir takım hataları giderilmiş ve fabrika çıkışlı o.c versiyonlu olarak satılmakta :)

not: r9 290 ekran kartının ve X olmayan versiyonların genellikle ısınma sorunu vardır ayrıca 2. eli kesinlikle alınmaz (gerçi 2. elden bahsetmediniz ama ) nedeni ise madencilik işlemleri mevzusu yani mining yapılıp para kazanma bu yüzden ha o.c yapıp ekran kartını ömrünü kısaltmışsın ha mining yapıp ekran kartın bütün potansiyelini harcatmışsın hiç bi farkı kalmıyor :)

• Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)

b3L4 adlı üyeden alıntı

doğrudur hocam ama X versiyonlu R9 modelleri bir takım hataları giderilmiş ve fabrika çıkışlı o.c versiyonlu olarak satılmakta :)

not: r9 290 ekran kartının ve X olmayan versiyonların genellikle ısınma sorunu vardır ayrıca 2. eli kesinlikle alınmaz (gerçi 2. elden bahsetmediniz ama ) nedeni ise madencilik işlemleri mevzusu yani mining yapılıp para kazanma bu yüzden ha o.c yapıp ekran kartını ömrünü kısaltmışsın ha mining yapıp ekran kartın bütün potansiyelini harcatmışsın hiç bi farkı kalmıyor :)

ben r9 290 kullanıyorum bf 4 ve watch dogs oynuyorum bf 3 te 100 fps den aşağı düşmüyor watch dogs saatlerce oynadım 60 dereceyi geçmedi bilginiz olsun :)

Ek Olarak: ama gtx 780 veya 770 te gözüm yok değil :D

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

ben r9 290 kullanıyorum bf 4 ve watch dogs oynuyorum bf 3 te 100 fps den aşağı düşmüyor watch dogs saatlerce oynadım 60 dereceyi geçmedi bilginiz olsun :)

Ek Olarak: ama gtx 780 veya 770 te gözüm yok değil :D

o zaman o kadar araştırmam ve bi o kadar şikayetler yalan oldu desenize şahsen kullanan biri değilim araştırmam sonucu bunları yazdım :)

• Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)
ben şimdilik memnunum anakartın cf özelliğide mevcut ileride bi r9 daha takarım arkama bakmam :)

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

ben şimdilik memnunum anakartın cf özelliğide mevcut ileride bi r9 daha takarım arkama bakmam :)

cf yaparsanız psu değiştirmeniz şart olur ama nereden baksanız 1200w lık power ister :)

• Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)
o kesin zaten şuan 700 takılı ama yetmez dediğiniz gibi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al