freelance iş ilanları

Adsense Banlanması Böylesi İlk Oluyor

15 Mesajlar 2.647 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır sitem banlandı hala aktifleştiremedim.Bu nasıl bir banlama anlamadım gitti.Telif hakkı desen değil, 7 sefer itiraz gönderdim her seferinde aynı mesajı yolluyorlar bu nasıl bir şey çözemedim :(

Adsense Mesajı

Gönderdiğiniz itiraz için teşekkür ederiz. Ancak, playbek.com URL'sini kapsamlı bir şekilde inceledikten ve bize ilettiğiniz görüşleri değerlendirdikten sonra, sitenin, program politikalarını hâlâ ihlal ettiğini tespit ettiğimiz için sitede reklam sunumunu şimdilik tekrar etkinleştiremiyoruz.

İhlalin söz konusu olduğu örnek sayfa: http://www.playbek.com/video/13944/kurtlar-vadisi-pusu-232-bolum-tek-parca-izle

Program politikalarımızda belirtildiği gibi, Google reklamları görüntüleyen siteler, kullanıcılara gerçek ve yararlı bilgiler sağlamalıdır. Kullanıcılar, hangi ürünlerin, malların veya hizmetlerin sunulduğunu öğrenebilmek için sitede kolayca gezinebilmelidir. Yanıltıcı gezinme seçeneklerine ilişkin örnekler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

İndirilebilir veya akış şeklindeki içeriğe yönelik yanlış iddialar
Mevcut olmayan içeriğe bağlantı oluşturma
Kullanıcıları alakasız ve/veya yanıltıcı Web sayfalarına yönlendirme
Web sitesinin konusuyla ve/veya işletme modeliyle ilgisiz sayfa metni

wmaraci
reklam

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
kardeşim google adsense tek parça izle full izle durdur durdur izle tarzı postları pek sevmiyor ki dizi yayınlamak ki fragman yayınlamakta aynı tamamen telif hakkı içeren konular bu yüzden banlanmış olabilirsiniz

• Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
ama telif hakkı uyarısı değil bu. ben 3 yıldır böyle kullanıyorum anlamadım gitti. telif hakkı uyarısı olsa bilirim önceden gelmişti. burada yanıltıcı metin vs birşeyler diyor onu çözemedim ?

Doping Creative Doping Creative Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Makale Yazarı&webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)

playbek adlı üyeden alıntı

ama telif hakkı uyarısı değil bu. ben 3 yıldır böyle kullanıyorum anlamadım gitti. telif hakkı uyarısı olsa bilirim önceden gelmişti. burada yanıltıcı metin vs birşeyler diyor onu çözemedim ?

diyorki sen burda elma var diyorsun ama burda elma yok ;)o yazıyı kaldırın bence

wmaraci
wmaraci

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Sitenizde dizi videoları var. Ne olmasını bekliyordunuz ki? Bence sizin amacınız bu durumdan muzdarip olduğunuzu anlatmak ve yardım istemek falan değil. Bu kadar cahil olduğunuzu sanmıyorum. Sitenizin reklamı için böyle bir konu açmışsınız. Tanıtım konusu açsanız ilgi çekmeyeceğini veya onaylanmayacağını düşündünüz sanırım.

• Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Sitenizde dizi videoları var. Ne olmasını bekliyordunuz ki? Bence sizin amacınız bu durumdan muzdarip olduğunuzu anlatmak ve yardım istemek falan değil. Bu kadar cahil olduğunuzu sanmıyorum. Sitenizin reklamı için böyle bir konu açmışsınız. Tanıtım konusu açsanız ilgi çekmeyeceğini veya onaylanmayacağını düşündünüz sanırım.

Hala ne demek istediğinizi anlamadım. Benim sitemde diziler 3 yıldır var 3 yıldır sorunsuz adsense kullanıyorum ve 1 aydır adsense sıkıntısı başladı.Sitede tanıtım konusumu açmışım ?

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Daha önce dizi paylaşıldığını farketmemiş google amca. Ben de tr.gg uzantılı bloguma 9 yıl önce Adsense onayı almıştım. Cahillik işte, blogda albüm, program falan paylaşmaya başladım. Çok güzel hit alıyordu. Ama, telif sahipleri interneti takip edip, nerede korsan paylaşım yapılıyorsa yakalıyor. Bir iki hafta içinde adsense hesabım gitti.

Sizin hikayeniz de benzer. Sadece farkedilmesi çok geç olmuş. Artık değil site, aynı ad soyad ile bile adsense almanız zor.

• Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Daha önce dizi paylaşıldığını farketmemiş google amca. Ben de tr.gg uzantılı bloguma 9 yıl önce Adsense onayı almıştım. Cahillik işte, blogda albüm, program falan paylaşmaya başladım. Çok güzel hit alıyordu. Ama, telif sahipleri interneti takip edip, nerede korsan paylaşım yapılıyorsa yakalıyor. Bir iki hafta içinde adsense hesabım gitti.

Sizin hikayeniz de benzer. Sadece farkedilmesi çok geç olmuş. Artık değil site, aynı ad soyad ile bile adsense almanız zor.

Ben hala size anlatamamdım. Benim adsense hesabım banlanmadı hesabım açık diğer sitelerde aktif playbek sitesine geçici bir süre kapattık diyor ?

Ek Olarak: ayrıca dizi diyorsun bende olan dizilerin tümü youtubede var gavurlar kendi video sitelerinde olunca sıkıntı olmuyorda bende oluncamı sıkıntı oluyor. Madem telif haklarını korumaya çalışıyorlar o zaman bend eolan videoların youtube de de olmaması gerekir.

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
YouTube'da da diziler, filmler yayınlanıyor. Evet bu konuda haklısınız. İste telif hakkı sahipleri hakkını aradığında site sahiplerine de uyarı gönderiliyor. Hesabınızın açık olması güzel. Bu durumda bu sitenizde ya Adsense reklamını kaldırın ya da dizileri kaldırın. Yoksa hesap da gider.

• Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar bakın anlatamıyorum telif hakkı vb uyarısı değil bu bana şu sebeplerden dolayı playbek sitesinde tekrar reklamları etkinleştiremiyoruz diyor ?

İndirilebilir veya akış şeklindeki içeriğe yönelik yanlış iddialar
Mevcut olmayan içeriğe bağlantı oluşturma
Kullanıcıları alakasız ve/veya yanıltıcı Web sayfalarına yönlendirme
Web sitesinin konusuyla ve/veya işletme modeliyle ilgisiz sayfa metni

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al