wmaraci reklam
lidertakipci

Organik market İçin yardım...

13 Mesajlar 1.179 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Doping Creative Doping Creative Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Makale Yazarı&webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar antalyalıyım. Gazipaşa ilçesinden. Bizim oraları bilen bilir türkiyenin hiçbiryerinde yetişmeyen Çekirdeksiz nar ,Muz,Avokado,Eski köy üzümü VB. bir çok bilinmeyen meyvelerde yetişmekte en önemliside kendimize özgü kokusu harika yayla domateslerimiz.

Annem hertürlü reçeli yapmakta ve birçok komşumuz bulunduğumuz yerde bizden reçel almakta el yapımı baklava (hazır yufka ile değil el yapımı yufka ile) Su böreği. Keçi yoğurdu,boynuz pekmezi ve tüm ekmez çeşitleri kendi bahçemizde sıkma içinde başkalarında olduğu gibi su buluna değil orjinal sıktığımız zeytin yağı, ve daha %100 organik ürünler yapmaktayız fakat bunları eşe dosta satmaktayız.yada hediye vermekteyiz. Daha kötü yorumlanan hiç birşey yok.Özel soslarda yapıyoruz bu arada.

Bunları organik market adında bir internet sitesi açsam diye düşündüm ve ordan gerçekten çok uygun fiyatlara satacağım.Örneğin orjinal zeytin yağının kilosu 7-8 tl den. gibi maliyetinden 5 tl kar yaparak.

Yasal problem yaşarmıyımz sizce sonuçta fatura kesemiyorum. Amaç para kazanmak değil.insanlara organik adına satılan şeylerin gerçekten orjinalini vermek. Yasal sorumluluklar için bilgilendirebilecek biri varmı vergi vermemekten yakalnırmıyım yakalansam ne olur cezası nedir ?

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Fatura kolay onu bir şekilde çözersiniz bakkal manavdan eşten dosttan ilk etapta fatura yazdırıp yollarsin kazanınca şirket açarsınız
Ama orjinal zeytinyağı işi o fiyatlarda değil

Seni bilgilendireyim yağ üretim olarak en orjinal ve değerlisi soğuk sıkım tekniği olandır ben tadına bakayim anlarım mesela ama o soğuk sıkım yağın kilosu 8 10 tl değil üzgünüm
Organik dersen organik ayrıdır doğal ayrıdır türkiyede doğal olan ürünler sözde organik olarak tanımlanır yani işin içinde çok bit yeniģi var dağlar kadar fark var

Tavukta öyle adamlar organik tavuk diyor ama organik tavuk üretimi yok tr de doğal tavuk diğer adı gezen mısırlı beslenen tavuktur o

Site açıp tanıt satabilirsin ama ne bileyim domates kargo ile sefil ziyan olmaz mi bence olur :-)

• Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Fatura kolay onu bir şekilde çözersiniz bakkal manavdan eşten dosttan ilk etapta fatura yazdırıp yollarsin kazanınca şirket açarsınız
Ama orjinal zeytinyağı işi o fiyatlarda değil

Seni bilgilendireyim yağ üretim olarak en orjinal ve değerlisi soğuk sıkım tekniği olandır ben tadına bakayim anlarım mesela ama o soğuk sıkım yağın kilosu 8 10 tl değil üzgünüm
Organik dersen organik ayrıdır doğal ayrıdır türkiyede doğal olan ürünler sözde organik olarak tanımlanır yani işin içinde çok bit yeniģi var dağlar kadar fark var

Tavukta öyle adamlar organik tavuk diyor ama organik tavuk üretimi yok tr de doğal tavuk diğer adı gezen mısırlı beslenen tavuktur o

Site açıp tanıt satabilirsin ama ne bileyim domates kargo ile sefil ziyan olmaz mi bence olur :-)

HoCam reçel üzerine düşünüyorum ağırlıklı zeytini litresi o fiyata veriyoruz.Zeytin bizden sıkımız bizden renginden ve tadından anlaşılır zaten kahvaltıda yiyioruz mesela ekmekle o derece :) Domateslerimizin bir evresi var yetişmeye 2-3 gün kala evresi ozaman atıldığı zaman kişiye ezilmez.Avokado da öyle cennet elması var çikolotalı ama.Orjinalinda çikolotalı cennet elması :) duydunuzmu bilmiyorum çikolota tadı geliyor.Bu tür meyveler kargo ile problem yaşamazlar.Reçeller problem yaşamaz.Soslarda öyle cam kavanozla atılacağı için 25 çeşit reçel yapıyoruz. Öneriniz için teşekkürler.Ama şirket olmak sürekli üretimi gerektirir.Biz elimizde ne varsa onu koycaz çünkü bir turşunun olum süresi belli mesela.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Doping Creative adlı üyeden alıntı

HoCam reçel üzerine düşünüyorum ağırlıklı zeytini litresi o fiyata veriyoruz.Zeytin bizden sıkımız bizden renginden ve tadından anlaşılır zaten kahvaltıda yiyioruz mesela ekmekle o derece :) Domateslerimizin bir evresi var yetişmeye 2-3 gün kala evresi ozaman atıldığı zaman kişiye ezilmez.Avokado da öyle cennet elması var çikolotalı ama.Orjinalinda çikolotalı cennet elması :) duydunuzmu bilmiyorum çikolota tadı geliyor.Bu tür meyveler kargo ile problem yaşamazlar.Reçeller problem yaşamaz.Soslarda öyle cam kavanozla atılacağı için 25 çeşit reçel yapıyoruz. Öneriniz için teşekkürler.Ama şirket olmak sürekli üretimi gerektirir.Biz elimizde ne varsa onu koycaz çünkü bir turşunun olum süresi belli mesela.

Sanırım kargo ile pek haşır neşir değilsiniz :-) heleki cam kavanoz aman allahim sen çileği şekeri koy kavanoza istanbula gelene kadar reçel olur zaten kargolari nasıl yerden yere atıyorlar kirilmayacak ürünler bile kırılıyor başına gelmeden anlayamazsın çok meşakkatli ve hassas durumlar
Organik ayrı doğal ayrı cizgini iyi secmelisin satış politikanda

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)

Sanırım kargo ile pek haşır neşir değilsiniz :-) heleki cam kavanoz aman allahim sen çileği şekeri koy kavanoza istanbula gelene kadar reçel olur zaten kargolari nasıl yerden yere atıyorlar kirilmayacak ürünler bile kırılıyor başına gelmeden anlayamazsın çok meşakkatli ve hassas durumlar
Organik ayrı doğal ayrı cizgini iyi secmelisin satış politikanda

anladım hocam ona bir yöntem bulacağım. Şimdi doğal organik farkını bilemiyorum pek ama zeytin yağının bize gelişi 100 litrenin gelişi kendi bahçemizden sadece sıktırmaya para veriyoruz.20 tl.Zeytin kendi ağaçlarımızdan litresini 5 tl den bile veririm aslında şimdi kargoyu söyleyince sadece zeytin yağınamı yönelsem diye düşündüm.

Ek Olarak: Amacım kar elde etmek değil annem 3-5 kuruş alsın mutlu olsun ciddi bir yönelim yok yani hadi 1000 tane satsak şukadar kazanırız meselesi değil aylık 5-10 satış olsa yeter

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Doping Creative adlı üyeden alıntı

anladım hocam ona bir yöntem bulacağım. Şimdi doğal organik farkını bilemiyorum pek ama zeytin yağının bize gelişi 100 litrenin gelişi kendi bahçemizden sadece sıktırmaya para veriyoruz.20 tl.Zeytin kendi ağaçlarımızdan litresini 5 tl den bile veririm aslında şimdi kargoyu söyleyince sadece zeytin yağınamı yönelsem diye düşündüm.

Yağın sıkım tekniğini sor soğuk sıkımda bile yağ bozuluyor soğuk sıkımsa yağ iyiyse güzel paraya gider kolay satarsınız

• Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)

Yağın sıkım tekniğini sor soğuk sıkımda bile yağ bozuluyor soğuk sıkımsa yağ iyiyse güzel paraya gider kolay satarsınız

Hocam şunu biliyorum sadece 5-6 ay dışarda beklese bile şişede hiçbirşey olmuyor yağa . ben denizlideyim şu an evde var 5 litre getirdim.Problem olmuyor.Hiç tekniği ney bilmiyorum ama.Lezzetide tartışılmaz derece

weycell34 weycell34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 32 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Öyle bi site açarsanız ilk müşterisi ben olurum, açarsanız bir şekilde haberim olsun :)

• Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)

weycell34 adlı üyeden alıntı

Öyle bi site açarsanız ilk müşterisi ben olurum, açarsanız bir şekilde haberim olsun :)

Açacağım hocam bir şekilde memnunda kalırsınız.hediye olarak yanında hediyelerde koyulacak gönderilecek yufka ekmek vb. tam köy işi yani :)

alkanozgen alkanozgen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Şahsen projelerim olmasa senden 10 bin tllik mal alıp satardim kesin is yapar

http://www.saksidunyasi.net/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al