wmaraci reklam

Facebook Sponsorlu (Sağ Taraf ) Reklamları İle İlgili Merak Ettiklerim

23 Mesajlar 4.245 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım. Gönderileri facebook.com/ads bölümünden (ya da ads/manage) gönderi reklamı olarak oluşturabilirsin. Ben şimdi hesabıma baktım, toplamda 23.000 lira dolaylarında facebook'tan çeşitli reklam setleri satın almışım. Belirttiğin hesabın silinmesi vb gibi durumların tam olarak nelerden kaynaklandığını bilmiyorum. Ama yinede içine sinmiyorsa sahte bir facebook hesabı daha oluştur. Sayfandan o hesaba da yetki ver ve reklamları o hesaptan yönet. Tarayıcının gizli modunda artı bir facebook hesabı çalıştırabilirsin.

Sponsorlu gönderilerde önemli olan belirttiğim gibi hedef kitlen ve ne yapmak istediğin. Sayfandaki herhangi bir gönderiyi sponsorlu paylaşacaksan eğer görselin %25'inden fazlasının yazı olmaması gerekiyor. Gönderiyi 5x5 eşit parçaya böl. Bu oluşan karelerden en az 5'inin içerisinde yazı varsa idare eder, fazlasında (taşıyorsa ya da 1 harf bile olsa) yazı varsa o gönderiyi sponsorlu paylaşamazsın. Bu yüzden yeni bir pazarlama politikası geliştirmelisin.
Avi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

jrkral jrkral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 10 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

BirAngarali adlı üyeden alıntı

sayfayıda beğenenler artıyor mu?

tabiki artıyor hocam çok memnunum.

BirAngarali BirAngarali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 3
  • Ticaret 3, (%100)

polloshermanos adlı üyeden alıntı

Anladım. Gönderileri facebook.com/ads bölümünden (ya da ads/manage) gönderi reklamı olarak oluşturabilirsin. Ben şimdi hesabıma baktım, toplamda 23.000 lira dolaylarında facebook'tan çeşitli reklam setleri satın almışım. Belirttiğin hesabın silinmesi vb gibi durumların tam olarak nelerden kaynaklandığını bilmiyorum. Ama yinede içine sinmiyorsa sahte bir facebook hesabı daha oluştur. Sayfandan o hesaba da yetki ver ve reklamları o hesaptan yönet. Tarayıcının gizli modunda artı bir facebook hesabı çalıştırabilirsin.

Sponsorlu gönderilerde önemli olan belirttiğim gibi hedef kitlen ve ne yapmak istediğin. Sayfandaki herhangi bir gönderiyi sponsorlu paylaşacaksan eğer görselin %25'inden fazlasının yazı olmaması gerekiyor. Gönderiyi 5x5 eşit parçaya böl. Bu oluşan karelerden en az 5'inin içerisinde yazı varsa idare eder, fazlasında (taşıyorsa ya da 1 harf bile olsa) yazı varsa o gönderiyi sponsorlu paylaşamazsın. Bu yüzden yeni bir pazarlama politikası geliştirmelisin.

Anladım. Hedef kitle azaldıkça görünürlük artar mı?

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)

arkadaşın dedikleri tamamen doğru yanlız %20 o sınır o yüzden epey dikkat edin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

jrkral adlı üyeden alıntı

sana sadece şunu söylüyeyim kurumsal sayfamızda paylaşıyorum birşeyler 1$ lık reklam veriyorum 1günlüğüne min 200 beğeni geliyor

Kişi başı 0,01 kuruş yapar bu söylediğiniz. Bu orana da ancak çok ciddi popülerleşmiş sayfalarda bile rastlanması inanılmaz derecede zor. Yönteminizi merak ettim.

Ek Olarak:

Anladım. Hedef kitle azaldıkça görünürlük artar mı?

Her zaman değil. Hedef kitle daraldıkça etkileşim artar. Etkileşim zaten görünürlük değil. Fazla kriter girmeye çalışmak çok ilerlemedikçe doğru. Amacınıza hizmet edecek en iyi planı oluşturmalısınız. Reklamda size gösterilen tahmini erişim sayısına reklam verirken takılmayın. Ufak rakamlarla deneme yanılma yapmayı tercih edebilirsiniz.

• Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 3
  • Ticaret 3, (%100)

Kişi başı 0,01 kuruş yapar bu söylediğiniz. Bu orana da ancak çok ciddi popülerleşmiş sayfalarda bile rastlanması inanılmaz derecede zor. Yönteminizi merak ettim.

Ek Olarak:

Her zaman değil. Hedef kitle daraldıkça etkileşim artar. Etkileşim zaten görünürlük değil. Fazla kriter girmeye çalışmak çok ilerlemedikçe doğru. Amacınıza hizmet edecek en iyi planı oluşturmalısınız. Reklamda size gösterilen tahmini erişim sayısına reklam verirken takılmayın. Ufak rakamlarla deneme yanılma yapmayı tercih edebilirsiniz.

başlangıç olarak bütçe öneriniz nedir?

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

başlangıç olarak bütçe öneriniz nedir?

Bu konuda kimsenin bütçe önermesi doğru olmaz. Ne kadar harcarsanız okadar fazla kişiye ulaşırsınız. O konunun tarif edilemeyen (uzunca anlatmak lazım) bir hassas dengesi var. Reklam veren de faktör burada. Ancak test amaçlı 10-20 lira gibi bir tutarı deneyebilirsiniz. Bu konu sizde.

• Üyelik 07.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 3
  • Ticaret 3, (%100)

Bu konuda kimsenin bütçe önermesi doğru olmaz. Ne kadar harcarsanız okadar fazla kişiye ulaşırsınız. O konunun tarif edilemeyen (uzunca anlatmak lazım) bir hassas dengesi var. Reklam veren de faktör burada. Ancak test amaçlı 10-20 lira gibi bir tutarı deneyebilirsiniz. Bu konu sizde.

anladım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

jrkral jrkral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 10 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Ek Olarak:

hocam inanın herhangi bir yöntemim yok. ama günlük 1 dolarlık reklam ile min 200 beğeni ve min 2500 gösterim elde ediliyor.

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

jrkral adlı üyeden alıntı

hocam inanın herhangi bir yöntemim yok. ama günlük 1 dolarlık reklam ile min 200 beğeni ve min 2500 gösterim elde ediliyor.

Özel mesaj'dan 1 dolara facebook reklamı verip 200 beğeni aldığınız sayfayı söyler misiniz? Gerçekten merak ettim. Eğer durum böyleyse yıllardır çok büyük bir yanlış yapıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al